"AKP üyesiyim ama oyumu Ekrem İmamoğluna verdim"

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


"AKP üyesiyim ama oyumu Ekrem İmamoğlu'na verdim"

03.04.2019 11:41

AKP üyesini olduğunu söyleyen bir vatandaş, yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu'na oy verdiğini söyleyerek, "Ben emeklilikte yaşa takılanım. Şimdi yargı, yasama, yürütme, askeriye, polis her şey bunların elinde. Hırsız CHP mi? Ayıp değil mi?" dedi.


video link


Türkiye yerel seçimleri arkasında bıraktı. İstanbul'da ise AKP'nin itirazları sonucu sayımlar devam ediyor.

İYİ Parti ve CHP'nin ortak İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı.

“BEN AK PARTİ ÜYESİYİM HER ŞEY BUNLARIN ELİNDE HIRSIZ CHP Mİ AYIP DEĞİL Mİ”

Esenyurt'ta bir AKP üyesi vatandaş, İstanbul TV'nin sokak röportajında Ekrem İmamoğlu'na oy verdiğini söyledi. Vatandaş, neden oy verdiğini ise şöyle anlattı:

"Bir Ak Parti üyesiyim şu anda. Oyumu Ekrem İmamoğlu'na verdim. Ben emeklilikte yaşa takılanım. Şimdi yargı, yasama, yürütme, askeriye, polis her şey bunların elinde. Hırsız CHP mi? Ayıp değil mi? İnsanların hakkıyla, gururuyla, onuruyla oynamaya utanmıyorlar mı yani?

Şimdi Ekrem İmamoğlu bir belediye başkanı. Beylikdüzü'nden gitti adam. Bugün devletin bütün imkanlarıyla, varlığıyla her şeyiyle... Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı hepsi... Birlikte kampanya yürüttüler. Burada güzellikler ortaya çıktı. Renklerin güzelliği ortaya çıktı. İnsanlar ayrıştırılmak istemediler. Hepimiz kardeşiz dediler. Kardeşiz abi biz."

“BİR DE BUNU DENEYELİM YA 25 YIL OLDU”

Vatandaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben Kars'tan gelmişim. Kürtler benim komşum kardeşim. Kapı komşum. Ben onlarla küs olsam benim çocuğum onlarla konuşuyor. Onlarla arkadaş. Onların desteği olmasaydı zaten olmazdı. İnsanları bölüştürmeyelim, ayrıştırmayalım. Bir de bunu deneyelim ya 25 yıl oldu.”

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ KENDİ BELEDİYE BAŞKANLARINDA ARASIN SORUNU”

Esenyurt’ta ise AKP’li aday kaybetmiş, CHP seçimleri kazanmıştı. Esenyurt seçimlerine de değinen vatandaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben 89'da Gürbüz Çapan'ı destekledim. 2002'den sonra Ak Parti'yi destekledim. Bir değişsin ya. Benim çocuğum 21 yaşına geldi ya bununla geldi.

Sayın Cumhurbaşkanımıza sevgimiz, hürmetimiz sonsuzdur. Sayın Cumhurbaşkanımız kendi belediye başkanlarında arasın sorunu. Bakın Esenyurt'ta nefes alamıyorsun. Gürbüz Çapan'ın kurmuş olduğu parkta dolaşıyoruz şu anda.

Allah'ın hakkını konuşalım. Öleceğiz Allah'a can vereceğiz.

Yine söylüyorum 2 tane çocuğum çocuğum var üzerine yemin ediyorum. Ben Ak Parti üyesiyim. Kadıoğlu, Esenyurt'u batırdı. Kendisini, yandaşlarını zengin etti adam. Şu kulelere bakın insanlar nefes alamıyor. Benim zamanımda her yer parkta. Her yeri kapattılar, insanları bitirdiler. Nefes alamıyoruz. Ölüyoruz, ölüyoruz, ölüyoruz.

Kaynak Yeniçağ: "AKP üyesiyim ama oyumu Ekrem İmamoğlu'na verdim"
 
mydos
Forum Ustası
Eski Ülkü Ocakları başkanı olan arkadaşım
Oyumu CHP ye atmadım İMAMOĞLU na attım dedi
 
YazılımMimarı
Forum Ustası
İmamoğlu, Türkiye'deki seçmen profiline uyan ender insanlardan birisi.

Kılıçdaroğlu, zamanı geldiğinden yoldan çekilmeyi bilirse...

Neden başkan olmasın?

IBB'den yürüyen, basamakları iyi çıkıyor.
 
Üst