AKP'li başkandan itiraf: "Oy kaybının sebebi ekonomi ve EYT"

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,726
  Beğeni:
  4,561
  AKP'li başkandan itiraf: "Oy kaybının sebebi ekonomi ve EYT"

  [​IMG][​IMG]
  01.05.2019 08:39
  [​IMG]
  31 Mart yerel seçimleri sonrasında Kızılcahamam'da kampa giren AKP, oy kayıplarını araştırmaya başladı. Kampın ardından açıklama yapan Samsun İl Başkanı Aksu, "Seçmeni en fazla etkileyen unsurlar olarak ekonomi ve EYT sorunlarını gördük" dedi.
  31 Mart seçimlerinden sonra yaşanan oy kayıplarını araştıran AKP, Kızılcahamam'da 3 gün süren kamp yaptı. Kampın ardından kentine dönen AKP Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Kızılcahamam'da konuşulanları anlattı. Kampta; yerel seçimlere ilişkin raporları sunduklarını belirten Aksu "Cumhurbaşkanımız Samsun’u tebrik etti. Raporlarımızda oy düşüklüğünün nedenlerine değindik. Seçmeni en fazla etkileyen unsurlar olarak ekonomi ve EYT sorunlarını gördük" dedi.

  AKP’nin 26-27-28 Nisan tarihleri arasında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi’nde yaptığı kampı değerlendiren Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yerel seçim sonuçlarının bir uyarı olmadığını, AKP’yi vatandaşların yine ‘birinci parti’ yaptığını söyledi. Başkan Aksu, “Vatandaşlarımızın umudu yine AK Parti’dir. Biz seçim sonucunu böyle yorumluyoruz” dedi.

  “YANLIŞ ADAYLAR OLMUŞ OLABİLİR”

  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı Samsun’da yüzde 66.6 oy alırken, ittifakın 31 Mart seçimlerindeki ortak adayı AKP’li Mustafa Demir ise yüzde 47.37 oy alarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Yani Cumhur İttifakı Samsun’da 9 ayda yaklaşık yüzde 20 oranında oy kaybetti. Cumhur İttifakı’nın Samsun’daki oy kayıplarına değinen Başkan Ersan Aksu, “Belediye başkan adaylarımız ve belediye meclis üyesi adaylarımızı değerlendiriyoruz. Bazı ilçelerde yanlış adaylar olmuş olabilir. Biz kendimizi değerlendiriyoruz. Hatalar olmuş olabilir. Bunlar sosyolojik nedenlerden de kaynaklanıyor. Raporlarımızı kampta değerlendirdik. Samsun’daki oy kayıplarının nedenlerinin başında ise bizim gözlemlediğimiz ve rapor ettiğimiz kadarıyla Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve ekonomik kriz sorunları başta geliyor. Tabi ki diğer unsurlar da var ama bizim gözlemlediğimiz bunlar. Her ne olursa olsun sorunu içimizde arayacağız” ifadelerini kullandı.

  HAZİRAN’DA REVİZYON!

  AKP İl Başkanı Aksu, Haziran ayında parti içerisinde revizyonlar olacağını söyledi

  Kaynak Yeniçağ: AKP'li başkandan itiraf: "Oy kaybının sebebi ekonomi ve EYT"
   
  #1
 2. venoferci

  venoferci Daimi Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2010
  Mesaj:
  536
  Beğeni:
  57
  Yeni seçimde düzeldi mi bunlar da seçime gidiyorlar?
   
  #2
 3. burakerenkarasu

  burakerenkarasu Daimi Üye

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  440
  Beğeni:
  60
  Doları yaptılar 6,15 hayret bir şey ne olcak böyle
   
  #3
 4. Sebnemy35

  Sebnemy35 Forum Kalfası

  Katılım:
  21 Ağustos 2015
  Mesaj:
  1,523
  Beğeni:
  271
  En büyük yük emekli ve memur maaşları dediler...
   
  #4
 5. Ne0

  Ne0 Forum Kalfası

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesaj:
  772
  Beğeni:
  85
  Dokunamazlar ki onlara.
   
  #5
Yükleniyor...