Anavatanı Türkiye olan gerçek Yeni Rakı'yı Türkiye'ye sokarken yakalandılar

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Anavatanı Türkiye olan gerçek Yeni Rakı'yı Türkiye'ye sokarken yakalandılar
Sırbistan Gradina gümrük kapısında, akıllara durgunluk veren olay yaşandı. Sırbıstan'a ucuza ihraç edilen yeni Rakı'yı Türkiye'ye sokmaya çalışan gurbetçi yakalandı. Alınan yüksek vergilerden dolayı Türkiye'de üretilen rakıyı en pahalı tüketen ülke durumundayız.


Anavatanı Türkiye olan gerçek Yeni Rakı'yı Türkiye'ye sokarken yakalandılar. Sonunda bunu da gördük

Anavatanı Türkiye olan gerçek Yeni Rakı'yı Türkiye'ye sokarken yakalandılar


Para Medya'nın haberine göre, 20 Aralık 2020 Pazar günü, Alman plakalı bir “Mercedes” ile Türkiye’ye kara yolu ile seyahat eden iki Türk, Sırbistan Gradina gümrük kapsında gümrük memurlarının detaylı aramasına takıldı.

Sırp gümrük memurları, her iki Türk yolcuya da bildirecek bir şeyleri olup olmadığı sorulduğunda, hem sürücü hem de yanındaki yolcu yanlarında yalnızca kişisel bagajları taşıdıklarını söyledi.

İfadelerinden şüphe duyan gümrük memurları, arabanın bagajındaki döşemenin altındaki stepne boşluğunun brendi, viski, votka ve rakı şişelerini buldu.
Gümrük memurlarını şaşırtan şey, bulunan pahalı içkiler arasında en çok Türk içkisi “Yeni Rakı” idi;

Türkiye'den ucuz yolla dünyanın dört bir yanına ihraç edilen yeni rakı, en pahalı Türkiye'de satılıyor. Tatil için Türkiye'ye tercih eden gurbetçiler de ucuz olduğunu için rakılarını Türkiye sınırına girmeden önce satın alıyor. Türkiye'de rakı dahil tüm içkilerden ağır vergiler alınması sonucu fiyatları sürekli artmaya devam ediyor. 
Üst