Android'den PC'ye Dosya Aktarımı

justim123
WarrioR
Birkaç basit işlem ve PC'nizden veya Apple bilgisayarınızdan Android telefonunuzdaki dosya ve klasörlere erişebilirsiniz.

Akıllı telefonunuz aslında cebinizdeki çok güçlü bir bilgisayardır. Android ile PC benzeri bir sistemin parçası olarak çalışırlar aslında. Telefonunuzu herhangi bir Windows, Mac veya Android sistemine bağlayabilmeniz ve dosyaları da yükleyip bırakabilmeniz anlamına gelir.

İphone'ların aksine, Android cihazlar, herhangi bir arayüze veya karmaşık uygulamalara ihtiyaç duymadan dosya sistemlerine doğrudan bir masaüstünden erişmenizi sağlar. Aslında, dosyaları bir Android cihaza veya bir Android cihazdan aktarmak, temel olarak harici bir sabit sürücüyü bilgisayarınıza takmaktan ve verileri ona taşımaktan farklı değildir.

İhtiyacınız olan tek şey telefonunuz, bilgisayarınız ve bunları bağlamak için bir kablo — telefon tarafında Mikro USB veya USB-c ve cihazlarınızın özelliklerine bağlı olarak bilgisayar tarafında USB-a veya USB-c ile. (Çoğu modern Android telefon USB-C kullanırken, çoğu 2016 öncesi cihaz eski bir mikro USB standardına sahiptir. Bu arada USB-A, bilgisayarlarda görmeye alışkın olduğunuz geleneksel konektör bağlantı noktasıdır, ancak daha fazla model artık USB-C'yi de sunmaktadır.).

Windows, macOS veya Chrome OS sisteminiz olup olmadığına bağlı olarak yapmanız gerekenler şunlardır:

Neleri öğretiyoruz?
Windows bilgisayarlar için Android dosya aktarımları
Mac bilgisayarlar için Android dosya aktarımları
Chrome OS bilgisayarları için Android dosya aktarımları
Windows bilgisayarlar için Android dosya aktarımları


1612456069002.png


Windows ile işler olabildiğince basit. Telefonunuzu bilgisayardaki herhangi bir açık USB bağlantı noktasına takın, ardından telefonunuzun ekranını açın ve cihazın kilidini açın.

Parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı kaydırın ve mevcut USB bağlantısı hakkında bir bildirim görmelisiniz. Bu noktada, muhtemelen telefonunuzun sadece şarj etmek için bağlı olduğunu söyleyecektir.

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra, bir bildirim dosyaları aktarmak için hazırlamanıza izin verecektir.
Bildirime dokunun ve görünen menüden "dosya Aktar" veya "dosya aktar" ı seçin. Medya dosyaları taşımayı planladığınız tek şeyse, telefonunuzu dijital bir kamera gibi ele alacak olan "fotoğrafları Aktar" (bazen "PTP" olarak listelenir) seçeneğini de kullanabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra, masaüstünüze gidin ve Windows yapılandırmanız için en mantıklı yöntemi kullanarak bir dosya Gezgini penceresi açın

Görev çubuğunuzdaki dosya Gezgini simgesini tıklatın
Başlat menüsünü açın ve bu bilgisayarı veya bilgisayarı tıklayın
Masaüstünüzdeki bu Bilgisayar, Bilgisayar veya Bilgisayarım simgesini tıklatın
Ardından, telefonunuzu diğer taşınabilir cihazlar ve sürücülerle birlikte temsil eden bir simge arayın. Bu simgeye tıklayın veya çift tıklayın ve ta-da! Android telefonunuzun dahili depolama alanına bakıyorsunuz. Artık klasörlere tıklayabilir ve göz atabilir, dosyaları telefonunuzla PC arasında sürükleyip bırakabilir veya verileri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

1612456100532.png


Android 9, Android 10, Android 8, vs tüm android sürümlerinde ve Windows XP, Vista, Win7 ve Win10'da anroid'den pc'ye dosya aktarımı yapabilirsiniz.
 
CekoReis
Forum Kalfası
Eskiden Windows sorardı bir ton aysrla uğraş simdi

Teknoloji ilerledikçe kolay olacağına zora gidiyor bilgisayarlar üzerinden işlemler. 20 sene sonra belki de eski savaş uçaklarının kullanabilen özel pilotlar gibi tipler olacak bilgisayarlar için adminler falan :)
 
Üst