Animasyonçizgi film fakültesine gitmek

aLoneby
Cool Üye
Arkadaşlar merhaba Animasyon(çizgi film) için araştırdığım üniversitelerde gördüğüm kadarıyla 2 aşamalı bir yetenek sınavından geçtiğimizi öğrendim.

karakalem bilgisi çok önemliymiş. bu konuda yeteneğim sıfır ama hep hayal ettiğim bir bölüm bu. kursmu almalıyım ne yapmalıyım net birşeyler bekliyorum sizlerden :)

Birde ege üniversitesinde tam olarak Animasyon(çizgi film) bölümü varmı? yada açılacakmı ?

anadoluda dumlupınarda varmış galiba sadece yani tam olarak şu sorularıma net bir cevap getirecek varsa çok sevinirim :)

ykaya10
Cool Üye
Merhaba bilgisayar konusunda bende çok yetenekli idim lakin karakalem konusunda yeteneğim sıfır denecek kadar kötü beceriksizim hatta. Söylediklerini söylüyorum. Karakalem i kuvettli olan bir kişi yi bilgisayarda geliştirebiliriz ama sana yapabileceğimiz birşey yok olmuştu. Bu söylediğim yurt dışında olan bir anime firması söylemişti.

yekser
Daimi Üye
istanbul - aydın üniversitesi grafik tasarım bolumu yapıyor dedıgınız şeyi . tabı bu ozel unıversıte oldugu ıcn para konusuyor :). eger bır kursa gıdp karakalem dersi alırsan yetenek sınavlarına girip en azından %50 burs şansını deneyebilirsin . samimi bir arkadaşım %100 kazanmıştı 2-3 sene öncesinde çokda zor sormadıklarından bahsetmişti.