Apple'dan Türkiye İçin Şok Karar | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Apple'dan Türkiye İçin Şok Karar

mydos

Forum UstasıApple ürünlerinde uluslararası garanti artık Türkiye'de geçerli değil. Apple Türkiye temsilcisi, "Uluslararası garanti artık Türkiye'de geçerli değil. Bu konuda Apple önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapacak ancak kullanıcıların mağdur olmaması için telefonda bu şekilde bilgi veriyoruz" dedi.


"BUGÜNDEN İTİBAREN GEÇERLİ"

Uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçersiz sayıldığı sorulduğunda aynı temsilci, "Bu konuda detaylar henüz belli değil ama bugün itibariyle uluslararası garantinin geçerli olmadığını söyleyebilirim" ifadesini kullandı.


TAMİR PARASI ÖDENECEK

Bugüne kadar yurt dışından iPhone veya iPad aldığınızda, global garanti sayesinde belli bir süre ürünleri Türkiye'de garanti kapsamında onarım veya değişim yapılabiliyordu. Bundan böyle yurt dışından cihaz alan kullanıcıların, cihazlarına bir şey olduğunda mutlaka para ödeyerek tamir veya değişim yaptırması gerekecek.

Bir diğer alternatif, Apple'ın uluslararası garantisinin geçerli olduğu bir ülkeye giderek bu işlemleri garanti kapsamında bu ülkede yaptırmak


Kaynak
 

plamen

Forum Ustası
haber eksik benim bildigim yurt dısından millet kacak getirip burda kullanıyor Apple da telefonu nerden aldıysanız garantısı orda gecerli farklı yerde yaptırırsanız servis ücreti alırım dıyor gayet normal bi durum
 

necdet35

Co-Admin
Site Yetkilisi
Bu telefona verilen paraya yazık hava atma amacı dışında bir işlevliği yok zaten :)

1.Telefon kişileri sim karta kaydedilmiyor.
2.iphone dışında bir telefonla veri alışverişi yok bluetooth gibi.
2.Hafıza arttıralamıyor ve dolayısıyla sabit.
3.Bir üst model çıktığında gönderilen güncelleme sonrası eski modeller kağnı hızına düşüyor.
Benim bildiklerim bunlar fiyata gelince kobra :p
 
Üst