Araç plakalarında yeni dönem!

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,783
  Beğeni:
  4,589
  Araç plakalarında yeni dönem!

  [​IMG][​IMG]
  22.10.2018 12:06
  [​IMG]
  Araç plakalarında yeni dönem başlıyor. Yeni akıllı plakalar, otomobillerde park sensörlerinin ve GPS'in yerini alacak.
  Trafik içinde ya da park etmeye çalıştığınız esnada ön veya arkada bir araç ya da nesneye fazla yaklaştığınızda plaka bunu fark edecek ve mobil uygulamadan sizi uyaracak. Ayrıca aynı şekilde mobil uygulamadan aracınızın yerini anlık olarak takip edebileceksiniz.

  Daha da önemlisi bu plakalar tamamen kablosuz bağlantı teknolojisini kullanıyor olacak. Yeni akıllı plakaları aracınıza takmak için kablolarla uğraşmayacaksınız. Ayrıca akıllı plakalar iki adet AA pille çalıştığından aküye bağlamak gibi bir zahmetle de uğraşmıyorsunuz. Akıllı plakalar iki adet pille aylarca hizmet verebiliyor.

  Tahmin edebileceğiniz gibi akıllı plakalar araçların bulunduğu ekstrem şartlara uygun olarak tasarlanıyor. Bu nedenle akıllı plakalar tozdan, sudan ya da kışın ağır şartlarından etkilenmiyor. Kışın kar yağışı ya da yoğun sis altında bile hizmet veren akıllı plakalar, son teknolojiye sahip olmayan araçlara bile önemli özellikler kazandırıyor.

  Her şey iyi güzel de akıllı plakalar hangi araçlarda kullanılabiliyor? Akıllı plakalar, aklınıza gelebilecek hemen her araçla uyumlu. Akıllı plakaların en azından şu an için en büyük eksikliği, iOS cihazlarla birlikte çalışamaması. Bu nedenle bir akıllı plakaya sahip olursanız, mobil uygulamasını ancak Android bir cihaz ile çalıştırabileceksiniz.

  Kaynak Yeniçağ: Araç plakalarında yeni dönem!
   
  #1
 2. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,299
  Beğeni:
  3,479
  Park sensörü olanlar
  için ilginç değil...

  Mecbur tutup para toplayacaklar :p
   
  #2
 3. CekoReis

  CekoReis Forum Kalfası

  Katılım:
  9 Ağustos 2015
  Mesaj:
  1,261
  Beğeni:
  120
  Gps özelliği vs, elektrik var zaten plakada müthiş fikir.
   
  #3
Yükleniyor...