Atatürk - 10 Kasım –Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz

Durum
Yanıtlara kapalı.
alpi_09
En istikrarlı üye
Allah'ın huzurunda secde etmektense tayyibin huzurunda secde edip...

Ona secde etmiyenleri hain dinsiz olarak yaftalıyan (-ki Müslümanım diyene dinsiz demenin hükmünden haberleri yok) satılmışlara inat...

Mekanın cennet olsun...
 
misafir1009
Forum Ustası
Vefatında bile mal varlığını devlete bağışlayarak nekadar ilm sahibi olduğunu kanıtlayan ,dünyaya kendini ispatlamış devlet adamı.
Saygıyla anıyorum.
 
SerKan1923
Banned
Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'Ü Uçmağa Varışının 76'ncı Yılında Bir Defa Daha Saygı İle Anıyorum.

Tini Şad Olsun!

TTK!SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL NECDET ÖZEL’İN
10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
(10 KASIM 2014)


Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Bugün, 10 Kasım 1938 günü, varlığını uğruna adadığı milletine veda ederek sonsuzluğa yürüyen Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, ebediyete intikalinin 76'ncı yıl dönümü vesilesiyle saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, sadece Türk milletinin "Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri" olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan engin düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur.

Doğumunun 100'üncü yılı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 152 ülkenin oy birliği ile "1981 Atatürk Yılı" ilan edilen Yüce Önder ATATÜRK'ün, neden "Çağa Damgasını Vuran Önder" olarak nitelendirildiği, yayımlanan bildirgede; "Atatürk kimdir? Atatürk, uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılâpçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşsiz devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu." ifadeleriyle açıklanmaktadır.

"En büyük eserim" diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları olarak, tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Evrensel bir dünya görüşünün mimarı olan ATATÜRK'ü anlamak, O'nun fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, gelecek tasavvurunu bilimsel bir bakış açısıyla doğru biçimde kavrayıp tatbik etmek ve gelecek nesillere aktarmakla mümkün olacaktır.

ATATÜRK, hayata geçirdiği devrimlerle Türk insanını çağdaş dünyanın kavram ve değerleriyle buluşturduğu gibi, aziz milletimizin gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesi ve çağdaşlaşma atılımı ile başka milletlere örnek olmasını da sağlamıştır. O; devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, bağnazlıktan ve dogmalardan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmaya çalışmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, tarihin sayfalarına altın harflerle yazılmış bir kahramanlık ve kurtuluş destanının en büyük kahramanı, askerlikle devlet adamlığını zirvede temsil eden bir dâhi, milletinin yürüdüğü muasır medeniyet yolundaki ölümsüz rehberi, fikir ve düşünceleri ile tüm insanlığın saygısını kazanmış bir lider olan Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü kalbimizde yaşatmaya devam edeceğiz.

Büyük Önder ATATÜRK,

Yüce milletimizin emrinde, onun güven ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğimize manevi huzurunuzda söz veriyor, aziz hatıranız önünde sevgi, saygı, minnet ve şükran duygularıyla eğiliyorum.

Ruhunuz şad olsun.
 
- Yönetici düzenlemesi: :
By ToNiK
Misafir Üye
10 Kasım ATATÜRK'ü Anma ve ATATÜRK HaftasıAtatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 9'u 5 geçe yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk'le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelir.

10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara'da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye'nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.

Tüm TÜRKİYE'nin başı sağolsun. ATATÜRK'ün ruhu şad ve yeri cennet olsun inşallah.

Sen rahat uyu Ata'm! Biz hainlere devleti, cumhuriyeti bırakmayacağız!

 
By ToNiK
Misafir Üye

İzindeyiz ATA'm..

Cumhuriyeti ve Ülkeyi hainlere teslim etmeyeceğiz. Cumhuriyetin bekçileriyiz!!!

 
- Yönetici düzenlemesi: :
fearof
Forum Ustası
Senin değerlerine yeterince sahip çıkamadığımız için utanıyoruz.

Her zaman yüreğimizdesin.
 
alpi_09
En istikrarlı üye
İnsan Atatürk...

Kul Atatürk...

Komutan Atatürk...

Devlet adamı Atatürk...

Gerçek gönül insanı Atatürk...

Abartmadan...

Gönülden...

Seni hasret ile anıyorum...

Mekanın cennet olsun...
 
vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ölümünün 76.yılında saygı ve şükranla anıyoruz.


ATAM İZİNDEYİZ
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst