Atatürkle ilgili e-kitaplar

Durum
Yanıtlara kapalı.
ESTERGON
Genel Moderator
Mustafa Kemal'e ait kitapların derli toplu bir arada ve kendi bölümünde

olmasında fayda vardır.

Konular birleştirilmiştir.
 
sagacious
Genel Moderator
Atatürk'le ilgili Kitaplar


“Beni iki kadın çok sevdi: Biri yalnız ben olduğum için, öteki mevkim için.”
(Mustafa Kemal)

Mustafa Kemal’i, karşılık beklemeden, yürekten yalnızca “O” olduğu için seven tek kadın Fikriye…
Milli mücadelede her zaman onun yanında olmasa da, desteğini hep hissettiren Fikriye.. Ne yazık ki Fikriye’nin, bu içten sevgi karşılığında elde edebildiği tek şey büyük bir hayal kırıklığı olmuştu.
Hıfzı Topuz’un bu tarihsel romanında, Mustafa Kemal ile Fikriye’nin tanışmaları, ilişkilerinin bilinmeyen yönleri ve Fikriye’nin trajik sonu sürükleyici bir dille anlatılıyor.

Kızkardeşi Makbule Atadan, ağabeyi Mustafa Kemal’in özel yaşamına ilişkin ilginç bilgileri bu kitapta anlatıyor :
-Atatürk’ün annesi ile babası nasıl evlendi ?
-Dedesi nasıl biriydi ?
-Nasıl asker oldu ?
-Fareden korkar mıydı ?
-Kindar mıydı ?
-Kaç defa ağladı ?
-Atatürk hiç aşık oldu mu ?
-Evliliğini neden yürütemedi ?
-Latife ve Fikriye hakkında ne söyledi ?
-İsmet İnönü ile neden anlaşamadı ?
-Makbule Hanım Serbest Fırka’ya nasıl girdi ?Bu kitabın gayesi, Türk Milletinin kalbinde eşsiz bir kurtuluş ve yükselme sembolü halinde yaşamakta olan aziz Atatürk’ün, doğumundan başlayarak ölümüne kadar hayatının türlü devrelerine ait fotoğraflarını bir araya getirmek suretiyle onun insan yüzünü ve milletiyle el ele yaptığı büyük mücadelenin çeşitli safhalarından elde kalan son hâtıraları tespit etmekten ibarettir.


Atatürkle ilgili Onlarca KitapAtatürk bir diktatör müydü?
Atatürk Devrimi evrensel midir?
Atatürkçü ideolojinin özü nedir?
Laiklik nedir?
Türk Devrimi bugün hangi aşamadadır?​

Toplumsal bilimlerin ve siyasal bilimlerin özel terimleri, günlük konuşma dilinde taşıdıklarından farklı anlamlar taşır. Her bilim dalının olduğu gibi, toplumbilimin de kendine özgü bir dili, kendine özgü terimleri vardır. Bir örnek ‘rol’ terimi için verilebilir. Günlük yaşamda, sahne etkinlikleri arasında düşünülen ‘rol’ terimi, toplumbilim için, ‘bir durumun hak ve görevlerinin nasıl yerine getirilmesi gerektiği hakkında ilgili başka kişiler tarafından sahip olunan rol beklentilerinin toplamı’ olarak tanımlanır. İşin ilginç yanı, hemen hemen tüm bilim dalları için, özel terimlerin ve özel bir dilin varlığı kabul edilir ama, iş toplumsal ve siyasal bilimlere gelince biraz karışır: İnsanlar bu bilim dallarının terimlerinin ‘özel anlam’ taşıdıklarını unutur görünürler. Bu yüzden de herkes her terimi aklına ve diline geldiği gibi kullanır. Oysa, her ayrı terimin, temsil ettiği kavramlar açısından ayrı anlamları vardır.
Gizemli Bir Konu Daha Da Aydınlığa Kavuşuyor! Aktüel’e Geçtiğimiz Haftalarda Manşet Olan Kitap!!! Bu Akademik Çalışma Popüler Tartışmlaara Son Noktayı Koyacak! “Atatürk Ve Kayıp Kıta Mu” Gündemi Uzun Süre Meşgul Edecek Her şey 1930′lu yıllarda Atatürk’ün ileri sürdüğü “Türk Tarih Tezi”yle başladı. Atatürk, 1932 yılından sonra Türk Tarih Tezi’nin “kayıp parçası”nın peşine düştü. “Türklerin Orta Asya’dan önceki ilk yurtları”nı arıyordu. Bu amaçla 1932 yılında Tahsin Bey’i Meksika Büyükelçiliği’ne atadı. Tahsin Bey’in “gizli görev”i Türklerle, Eski Amerika halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı. Tahsin Bey Meksika’da yaptığı araştırmalar sonunda şaşırtıcı bir gerçekle karşılaştı. Buna göre, Türkler, M.Ö 12.000′lerde bir doğal felaket sonunda Pasifik Okyanusu’na gömülen Kayıp Kıta Mu’dan Orta Asya’ya göç etmişlerdi. Atatürk Kayıp Kıta Mu’da Ne Aradı? Tahsin Bey’in Meksika’dan Atatürk’e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı? Atatürk J. Churchward’ın Kayıp Kıta Mu konulu dört kitabını neden Türkçe’ye tercüme ettirdi? Atatürk Tahsin Bey’in bazı raporlarını neden eleştirdi? Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi? Türkçe’yle eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler nelerdi?… Ve daha pek çok bilinmeyen sorunun yanıtını “Atatürk ve Kayıp Kıta Mu”da bulacaksınız.


 
necdet35
Co-Admin
Site Yetkilisi
Atatürk E-kitapları | 70 adet


Kod:
http://hotfile.com/dl/37906353/c2d1304/Ataturk.E-kitaplari_70_Adet.DLL.rar.html


Kod:
http://rapidshare.com/files/375829548/Ataturk.E-kitaplari_70_Adet.DLL.rar
 
yenal1990
Daimi Üye
Emre Kongar - Devrim Tarihi Ve Toplumbilim Açısından Atatürk


Emre Kongar - Devrim Tarihi Ve Toplumbilim Açısından Atatürk


Atatürk Devrimi evrensel midir?
Laiklik nedir?
Türk Devrimi bugün hangi aşamadadır?
Profesör Emre Kongar'ın Atatürk'ü ve Türk Devrimi'ni evrensel ölçülere göre değerlendirdiği bu yapıtında, Atatürk'ü bir başka görüş açısıyla yeniden tanıyacaksınız.


http://hotfile.com/dl/59932518/94af6bd/Emre_Kongar-Devrim_Tarihi_ve_Toplumbilim_Acisindan_Ataturk.rar.html


Not : Arkadaşlar sizde hotfileye üye olup para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki linkden üye olabilirsiniz.
http://hotfile.com/register.html?reff=2342641
 
pecthas
Çırak
Elinde şu 79-80 kitaplık arşiv bulunan arkadaşlardan biri tekrardan bu arşivi upload edebilir mi,linklerin hepsi ölmüş..
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst