Avanak Avni heykelini çalan kişi: Arkadaşım yoktu

1. fearof

fearof Forum Ustası

Avanak Avni heykelini çalan kişi: Arkadaşım yoktu

Avanak Avni heykelini çalan Gökmen Turunç, İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği’nde ifade verdi.

Kendisini “Evli. İki çocuklu. Okur yazar. Çiçek satar” olarak tanıtan ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 4 kez yattığını anlatan Turunç şöyle devam etti:
    “Olay günü ailemle tartıştığım için çok hap alıp dışarı çıktım. Kadıköy’de yürürken bu heykeli gördüm. Bana gülümsüyordu.

Koşarak gidip sarıldım. Heykel sarsıldı. İçimden bir ses ‘Al bunu evine götür’ dedi. Ben de alıp hiçbir şeye sarmadan metrobüsle onu evime götürdüm.

Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım.” Turunç’un avukatı ise “Yaptığı eylem, içtiği ilaçlar ve yaşadığı psikolojik durumdan ötürüdür” dedi.

Turunç, ‘kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

KAYNAK:

Ne Olmuştu:

Avanak Avni’yi çaldılar
    Heykeltraş Yunus Tonkuş tarafından yapılan ve Karikatür Evi’nin ziyaretçilerini selamlayan Avanak Avni heykeli, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce çalındı. Karikatür Evi’nin karşısında bulunan heykel kaidesinden ayrılarak parçalandı. Sabah saatlerinde heykelin çalındığını fark eden belediye personeli, polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri gerekli incelemeleri yaptı.

OĞUZ ARAL YALNIZ KALDI

Usta karikatürist Oğuz Aral’ın Gırgır Dergisi’nde ofis-boy olarak çalışan Rıza Külegeç adlı çocuktan esinlenerek yarattığı bir karakter olan Avanak Avni Kadıköy Hasanpaşa’da hem Kadıköy’e gelenleri karşılıyor hem de Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi'ni gösteriyordu.

KAYNAK:

• Beğen Beğen x 1
  2. vantura

vantura Super Moderator

iyi de kardeşim bu kişi elinde heykel ile metrobüs'e binerken hiç mi sorulmadı yada kimse görmedi mi?
    heykelle beraber metrobüs'e binmek normal birşeyse o ayrı....

• Beğen Beğen x 1
  3. akay

akay Super Moderator

Dıgıl dıgıl hööyt :D

• Beğen Beğen x 1
  4. Sebnemy35

Sebnemy35 Forum Kalfası

5. alpay29

alpay29 Super Moderator

• Beğen Beğen x 1
  6. numan1234

numan1234 Forum Kalfası