Avrupadan Kuran için skandal bir hamle daha

mydos
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.
Belçika'da Flaman Çıkarı'nın Senatörü Anke Van Dermeersch, Kur'an-ı Kerim'i 'askerin el kitabı' şeklinde yorumladı. Kur'an'ın kadına şiddeti savunduğunu iddia ederek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Belçika'nın eski güzellik kraliçesi ve avukat Van dermeersch, pazar günleri yayımlanan De Zondag gazetesindeki röportajında, Kuran'ın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne (AİHS) aykırı olduğunu öne sürdü."ŞİDDET ÇAĞRISI YAPILIYOR"

Kuran'daki ayetlerde 'kafirlerin öldürülmesinin emredildiğini' iddia eden Van dermeersch, kutsal kitapta şiddet çağrısı yapıldığını savundu ve "Kuran'ın yarattığı tehlike konusunda toplumu uyarmak için AİHM'e başvuracağım" ifadelerini kullandı.

Van dermeesch Kuran'ın yasaklanmasını değil, kitabın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) açısından gözden geçirilmesini talep edeceğini söyledi."KADINA ŞİDDET VE TECAVÜZ SAVUNULUYOR"

İslam dinine karşı herhangi bir takıntısı bulunmadığını söyleyen dermeesch, Kuran'da 'kadına yönelik ayrımcılık, şiddet ve tecavüzün savunulduğunu' öne sürdü.

Belçikalı politikacıya göre Müslüman kadınların büyük bölümü sosyal baskı yüzünden başörtüsü takmak zorunda kalıyor. Van dermeesch, bu nedenle 18 yaşından küçük kadınların başörtüsü takmasının yasaklanmasını da istedi.


KİTABI DA TARTIŞMALI

İslam'ı Avrupa toplumu için en büyük risk olarak tanımlayan Anke Van dermeesch, birkaç hafta önce yayımlanan kitabı ile yine tartışmaların odağına oturmuştu.

Belçikalı senatör, anılarını kaleme aldığı 'A.N.K.E, politiek in correct' adlı kitabın kapağında, topuklu kırmızı ayakkabı ile Kuran'ın üzerine basan bir kadın fotoğrafına yer verildi.

Van dermeesch, bu fotoğrafı "Kuran'daki kadınlara yönelik ayrımcılığı protesto etmek için koyduğunu" söyledi. Belçikalı Müslüman politikacılar, Kuran'ın çiğnendiği kitap kapağı ile ilgili suç duyurusu kararı aldı.

Anke Van dermeesch, De Zondag gazetesindeki röportajında, "Kuran'ın tamamını okudunuz mu?" sorusuna, "Hayır, sadece ilgilendiğim konulardaki bölümleri okudum" karşılığını verdi.

Belçika'nın Anvers kentinde 1972 yılında doğan Anke Van dermeesch, 1991 yılında güzellik kraliçesi seçilmişti.

Hukuk eğitimin ardından 1999 yılında Flaman Liberal Demokrat Parti'de siyasete atılan Van dermeesch, daha sonra aşırı sağcı Flaman Çıkarı Partisi'ne geçti.

Anke Van dermeesch, Federal Parlamento'da senatörlüğün yanı sıra, Flaman Parlamentosu'nda da milletvekili olarak görev yapıyor.


Kaynak
 
fearof
Forum UstasıBunu alıpta şöyle evire çevire Mor Akım Boru projesi çalışması yapmadıkları için kabahat Belçika'da ki Müslümanlarda.;)
 
auto owners ins
Misafir Üye
Rahat duramazlar zaten AB'dekiler
 
- Yönetici düzenlemesi: :
gorkem
Forum Ustası
kAdının iddaaları doğru...

Kuran'da kadını dövün yazıyor mu yazmıyor mu?..İkinci sınıf insan sayılıryor mu sayılmıyor mu?. Baştan sona okuyun Nisa suresini, istediğiniz çeviriye bakın..

Ha şiddetle ilgili şeyler incilde yok mu?..var...o sebeple dava konusu edilmesi saçma..

Söylenebilecek tek şey, kuranı dava ediyorsan, incili tevratı da dava edeceksin...
 
Üst