aya gercekten gidildi mi???? | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

aya gercekten gidildi mi????

monster_602

Cool Çırak
evet Aya gidildimi?
Bu konudaki komplo teorilerinden bahsetmek istiyorum.
Herkes o mekigin Aya iniş anının filmlerini görmüştür. şimdi düsünün. mekik 500 kg. Bunu uzaya firlatmak icin tonlarca yakıt harcanıyor. Uzaya gitti iyi tamamda aya nasıl inecek?
Dünyaya inmek kolay. Çünkü atmosfer var. Kanatları olan bir mekik atmosferi kullanarak yavaş inis yapabilir ya da bir mekik dünya yuzeyine paraşütle indirilebilir. Ama Ayın atmosferi yok. Kanat yada paraşüt işe yaramaz. Çekim Dünyanın 1/6 si olsa dahi bu durum mekiğin ay yüzeyine taş gibi çakılmasını önleyemez. Tek çaresi ters roket çalıstırması ki dengeleme içinde biraz gidecek çünkü kanat yok. karesiyle ters orantılı olarak dünyadan ayrılmasının 1/36 kadar (yanlısım yoksa) yakıt tüketir. Ve bu tuketeceği yakıtta dünyadan reserve edilmiş olmasi gerekirki yakıtın kendisininde bir kütlesi olduğundan yakıtı taşımak için daha fazla yakıt gerekir. Marsın atmosferi olmasına rağmen ona bile sektire sektire indirebilmisler ancak. Bunlar Aya insanlı indirdiklerini söylüyorlar.
Diyelim aya indi. Ee birde bunun kaldırılması var? Mekigi Ay yuzeyine indirmek ve kaldırmak için harcanacak enerji aynı görünsede, kaldırma anındakı yakıtıda düsünürsek, indirme anında daha cok yakıt harcandığını buluruz. Dünyada göz göre göre o kalkış denemeleri en ufak bir nedenden dolayi aksarken tamamen uzaktan bu işi nasıl becerdirler.
Bugünün teknolojisi ile dahi nerede ise imkansiz görünürken, o yillarda nasıl becerebilirler.
Kanit yok. Aya bir daha gidilmedi. (Yanilmiyorum demi?)
Ve Amerikalıların hesapta indikleri yer Ayın dünyadan görünmeyen arka tarafında kalıyormuş. Bu tarafına inselerdi de, teleskopla bakınca dikdikleri bayrağı görseydik?
Ee neden peki bütün bunlar?
Rusya uzaya ilk giden unvanını kaptı. Peki amerikalılar nolacaktı. Bizde Aya gideriz dediler. Gittiler(Hesapta) Birde anlatsalar nasıl gittiklerini?
O fotograflarda ışıkk hatalarının olduğu. Montajın iyi yapılmadığı yolunda bazı söylemler olsada ben o yönden incelemedim yorum yapamıyorum. Birde bazı ışıkk uzmanları aydaki ışıkk ortamının öyle olmayacagını savunuyorlar. Onuda incelemedim.

- Yönetici düzenlemesi: :
Y

YENİÇERİ

Misafir Üye
enteresan ama haklı gibisin yakıt konusunda gerçekten o yakıt için dev bir tanker gemisi lazım ki ancak ucagın yakıtını karsılasın ilğinç......

TrOia

Forum Ustası
guzel bır konuya degısmıssın tebrık ederım.montaj hatalarından en buyugu ıse atmosfersız bır ortamda amerıkan bayragının dalgalanmasıydı snırım pekı bu adamlar aya gitmemelerın sebebi dunyada traj sahıbı olmakmı yoksa baska daha ne cıkarları var.bugunun teknolojısı ıle aya degıl mars a dahı gıdıldıgınden artık emınız orada suphemızyok yoksa nasıl tv seyredebılırdık :)

aragorn77

Daimi Üye
Adamim Senin Olayin Dogrudur Amarika Psikolojik Savas Uzmanidir, Olmayan Guclerini Var Gibi Gosterirler Bir Zamanlar Ellerinde Ki Film Lerle Uzayli Lilari Otopsi Yapyiorlar Ucan Daireleri Inceliyorlardi Eski Cia Baskaninin Anilarinda Bunlarin Sahte Oldugu Asil Amaclarinin Rusya Ve Cine Bize Bulasmayin Elimizde Dunya Disi Teknolojik Guc Var Demek Oldugunu Kendisi Bizzat Anlatti. Isin Asli Amerika Normalde Guclu Ama Dusundugumuz Kadar Da Mukemmel Teknolojisi Olmayan Bir Ulke.

elit

Daimi Üye
evet bayrak olayı tartışılmaz bir fiyasko kesinlikle ama unutulmaması gereken birşey var.dünyadan kalkış ağırlılıyla aya iniş ağırlığı eşit değil.dünyada ki yer çekimi aydakinden 6 kat daha fazla bu aşikar.dolayısıyla dünyadan kalkış sırasındaki yakıt isteği aydakinden bir kere 6 kat daha az olucak..ayrıca bir de bu 6 kat fazla yakıtın depolanacağı yerlerin ağırlığı ve fazla yakıtın ağırlığıda hesaplanırsa bu yaklaşık 12-13 kat demektir..dolayısıyla ay dan kalkış sırasında gerekli yakıt dünyadan kalkış sırasında ki gerekli yakıttan 12-13 kat daha az demektir.belki bu oran 15-20 olacaktır.tam rakam bilmiyorum.dolayısıyla aydan ilk hareket için çok fazla bir yakıta ihtiyaç yok.ilk hareketten sonra dünyanın çekim alanı doğrultusunda biraz da ols hareket edecektir.zaten ayda ki çekim düşüklüğü dünyanın ay a uyguladığı etki tepki çekim olaylarıylada biraz ilgilidir.

ben kesinlikle ay'a gittiklerine inanmıyorum a.b.d lilerin..spekülasyon amaçlı olduğuna inanıyorum...

ama bazı gerçekleride göz ardı etmeyelim..bir mekiğin aydan dönüşü sırasında öle tankerlerce yakıta ihtiyacı yok.. ;)

huseyun

Forum Kalfası
bende onun stüdyoda hazırlanmış bir olay olduğunu duymuştum. böyle komplo teorileri var. bide ruslarınkinden hemen sonra gerçekleşiyo alta kalmayalım diye böle bi oyun yapmışlardır.

elit

Daimi Üye
evet happy haklısın..rüzgarsız yerde mümkün deil dalgalanması..hava akımı oluşmuş olmasıda mümkün değil..
büyük fiyasko zaten bu olay..bir defa yayınladıktan sonra geri de adım atamadılar tabi...

ertcom

Cool Üye
n_selahattin demiş ki:
Aya daha sonrları birçok kez daha gidildi arkadaşım. KENDIMCE bu konuyu tartışmayı gereksiz buluyorum.
kusuruma bakma dostum ama sende mi gittin ay'a bizede söyle bu gidenler kimlermiş bizi de aydınlat yüce bilginle ..... paylaşım güzel di ... ben herşeyi beklerim bu amerikadan ki bir düşünün terör karşıtıyız derken PKK ya yardım yollayan kimdi? evet bildiniz: amerikaa

elit

Daimi Üye
aslında resimlerin ve video görüntülerin daha detaylı incelenme fırsatı olsa bence tamamen ortaya çıkar herşey...
en azında birebir simülasyonu yapılabilir bilgisayar ortamında yeniden ve ay yüzeyinde o hızda bir inişte ne kadar yüzeye gömülme ve baskı uygulama oranı çıkar ve görüntüdekilerin ne kadar doğru yada ne kadar yanlış olduğu ortaya çıkar.
zaten bi ayak izi mevzusu vardı yanlış hatırlamıyorum...

ertcom

Cool Üye
arkadaşlar size bu konuyu kavrayabilmek için pearl harbor filmini izlemenizi tavsiye ederim ve amerikanın ne kadar kibirli olduğunu görmenizi dilerim... ve bu kibirle düşünün neler yapar insan

happyman561

Banned
m3hm3t demiş ki:
Evet arkadaşlar bu kaynakta çok güzel bir tespite rastladım ingilizce bilmeyenlere çevireyim.

Aşağıda gördüğünüz resimde gölgelerin boyları farklı fakat ayda yani uzayda ışık sadece tek kaynaktan geliyor oda güneş. Gölgelerinin boylarının faklı olması tamamen çelişki yani stüdyo olma olasılığı yüksek

neron

Forum Kalfası
sanırım bu tip iddialar ilk olarak ayın bir nur yani ışık parçası olduğunu yazan bir hadis veya ayet emin değilim yüzünden müslümanlar tarafından ortaya atılmıştı...
Daha sonra bu iddia çürütülse de bu konu sürekli gündemde kaldı resimler gerçekten ilginç ama bu tip bir kandırmacayı amerikanın sırf egosunu tatmin etmek için yapacağı konusu biraz saçma geliyor bana...

tr_ozy

Cool Üye
aya inilmedi!!

amerika vietnamda yenildkten sonra, zaten rusya nın uzaya mekık yollaması sonucu siyaset ve super guc olmanın altında ııce ezkleşir, dünyaya bi yalan uydurmak lazımdır ki eski prestiji tkrar kazanablsın... 1961 de bi fotograf studyosunda arkada ay fonuyla astront kıfayetlerı ıcınde fotograf cektıtırler dunyaya yayarlar aya cıktık die ..:)tabi o sırada dalgalanan bayarağı.. o kadar fizik bilgisini hesaba katmamışlardır..amerikan felsefesi... ne kadar büyük yalan söylersen o kadar inandırıcı olursun.. :)