aya gercekten gidildi mi????

1. ιηтιкαм

ιηтιкαм Forum Kalfası

ilk kez o zn gıdılmedı ama rusyanın altında kalmılaım dıye gittiyer

2. Bişar_04

Bişar_04 Çırak

bi haber okumuştum: birileri nasadan o görüntüleri istemişte nasa kayıtlarda bulamamış. haberin devamında şunu vurgulamışlardı: bir araç tarihte ilk kez aya iniyor. bu kayıt ediliyor. fakat sonra bu kayıt bulunamıyor. sizce böyle bi olayın kayıtlarının kaybolması mümkünmü? bence değil, hem de hiç değil..

3. aytmatow

aytmatow Cool Üye

o tarihte gidilmemiş olabilir .çünkü ruslarla müthiş bir yarış vardı ve amerikalılar geri kalmıştı....
    ama bugünkü teknolojiyle sorun değil.

4. ibrahimyildiz

ibrahimyildiz Forum Ustası

bunun bayrak koydugu yer bizim bahçe :D hala bayrak aynı yerde duruyor arada bi suluyoruz :D

5. lorddaedalus

lorddaedalus Forum Ustası

Ay'a gidilememesinin oldukça şüphe uyandırıcı kanıtları vardır;
    1960 yıllarda gidiliyorda ve o zamanın teknolojisiyle hatasız ve kusursuz bir uzay mekiği yapılıyor, ve günümüzde ise bir uzay mekiğini(discovery,atlantis) aylarca yörüngeden çıkaramıyorlar, erteliyorlar, farkı düşünün:rolleyes::confused:. O zamanda bunların sadece soğuk savaş ürününün bir parçası olduğuna inanıyorum.

6. chveneburi

chveneburi Banned

arkadaşlar durun birbirinizle cebelleşip durmayın gidildimi gidilmedimi diye:D
    amerikalılar gitseydi durmaz gene giderlerdi acaba maden varmı yokmu diye iyice bi araştırırlardı
    çoktandır gitmediklerine göre demekki gidilmemiştir yani okadar uraşıp yörüngede uzay üssü inşaa edeceklerine gider ayda muhtelif yerlere üsler yaparlar hatta koloni bile kurarlardı

bu amerikalıların filmi bitmez buda onlardan biridir:D:D:D:D

7. Altay ALPAKGİR

Altay ALPAKGİR Daimi Üye

Aya bir çok kez gidildi arkadaşım rahat ol sen..

8. doomsdaym

doomsdaym Daimi Üye

amerıka kendı kafasına gore rusya ıle yarıstıgını sanıyor ama rusya bırcok seyı onlardan once yaptı cekemedıklerı konu bu olsa gerek katılıyorum

9. ! JUBA !

! JUBA ! Forum Kalfası

geçenlerde onlarca projeye katılmış ve 100.000 lerce insana uzay yolculuğu yaptırmayı planlayan (ve bir o kadar da kaynağı olan) bir amcamız:) türkiye de konferans verdi kendisi amerikandı uzay hakkında çok şey öğrendim ve ruslarla aralarında geçen çekişmeyi de anlatınca aya gitmenin bir uydurmaca olabileceğini düşünüyorum. bir de bilgi vereyim 1940 lardaki uçuş sayısı ile bir kaç sene önce ki aynı miktardaydı(4-6civarı). bu da düşündürücü...

10. Ünal ÖZTÜRK

Ünal ÖZTÜRK Banned

Area 51 oyunu oynayan varsa orda görücektir zaten, ilerleyen bölümlerde NASA'nın uzaya gitmediği ve 51. Bölgede bir stüdyoda çekim yapıldığı görülüyor .
    Yani demek istediğim ABD halkı kendi bile inanmıyor buna :)

11. PatRoN.SanDoKaN

PatRoN.SanDoKaN Forum Ustası

Dünyayı kandırıyor olabilirler...Buna inansam mı inanmasam mı karar veremiyorum..

Ama gidilmiş olabilir.

12. eudomaniac

eudomaniac Cool Çırak

aya gidildi fakat anlık olarak.. bir wormhole vaıtasıyla

13. bennybenassi..

bennybenassi.. En Geveze Üye

büyük yalanın 10 kanıtı..

40 yıl önce başlayan Ay seferinin aldatmaca olduğuna inanan komplo teorisyenlerinin öne sürdüğü ve hiçte yabana atılmaması gereken 10 neden...

1- Astronotlar Amerikan bayrağını diktiklerinde bayrak dalgalanıyor. Ay'da rüzgar yok!

2- Apollo astronotları tarafından Ay'ın yüzeyinden çekilen fotoğraflarda yıldızlar görünmüyor.

3- Fotoğraflarda Ay'a inen modülün yaratması gereken krater görünmüyor.

4- İniş modülünün ağılrığı 17 tondu ve kum üzerinde hiçbir iz bırakmadan duruyordu. Halbuki hemen yanıbaşında astronotların kumdaki ayak izlerini görmek mümkündü.

5- Nem ve güçlü yer çekiminin bulunmadığı Ay'ın yüzeyindeki ince kumdaki ayak izleri beklenmedik bir şekilde iyi çıkmış. Adeta ıslak kumda yapılmış gibi duruyor

6- İniş modülü Ay'ın yüzeyinden ayrıldıktan sonra roketten çıkması gereken alev görünmüyor.

7- Filmi hızlı oynattığınızda Ay'ın yüzeyinde yürüyen astronotların aslında yeryüzünde yürüdüklerini ve filmin daha sonrra yavaşlatılmış gibi olduğu görülüyor.

8- Van Allen radyasyon kuşağından çıkan radyasyona maruz kalan astronotların ölmüş olması gerekirdi.

9- Ay'dan getirilen kaya parçaları Antarktika'ya yapılan bilimsel keşif gezilerinden toplanan kaya parçaları ile aynı.

10- Ay'a yapılan altı iniş de Nixon yönetimi sırasında oldu. Aradan geçen 40 yıl içersinde kaydedilen hızlı teknolojik gelişmelere karşın başka hiçbir ulusal lider Ay'a astronot indirdiğini iddia etmedi.

14. xeren

xeren Hızlı Çırak

Bilgiler için tşkler kardeş saolsın....

15. FarukBerk

FarukBerk Forum Kalfası

Paylaşım için teşekkürler...

16. Unzile

Unzile Forum Ustası

17. Amele - 3

Amele - 3 Banned

esas bu iddiaların hepisi saçmalık.....

18. bennybenassi..

bennybenassi.. En Geveze Üye

hayır bilemedin ben resimli acıklama yapmak istedim :D bak bakalım benim verdiğim resimlerle oradakiler aynımı ??

- Yönetici düzenlemesi: : 19 Temmuz 2009
  19. Unzile

Unzile Forum Ustası

Resim istiyorsan, bu konudaki resimlerin tamamı bu forumda verildi.. Ve sabit başlık olduğu içinde o konuların bir çoğu kapatıldı...

Ama senin hevesini kırmamak için bunu söylememiştim, gerekirse hepsini bulur koyarım :)

Mesele burada resimden ziyade içeriktir... Komplo teorileri bölümü resim koymak değil, teori üretmek, fikir paylaşımı yapmak ve tartışmak için açılmış bir bölümdür..

Bu resimler o konuda olmasa bile, meselenin özü, "Ay'a gerçekten gidildi mi?" sorusudur ve bu soruya yukarıda linkini verdiğim konuda cevaplar aranmış, tartışılmıştır..

Konu SABİTTİR, konu AÇIKTIR! Bu konuyla ilgili "Ama resimler farklı" diye mazeret uydurup yeni konu açmak, bence gereksizdir.. ;)

Ooooldumu Bennybenassi :)

20. Eski Metin Belgesi

Eski Metin Belgesi Forum Kalfası

Arkadaşlar orada yapılan bütün olayları "Discovery Chanel" da "Mytbusters" adlı prograöda denediler.
    Hepsi stüdyo ortamında yapılabiliyor....

Yükleniyor...