aya gercekten gidildi mi???? | Page 9 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

aya gercekten gidildi mi????

AssassiN*

Forum Ustası
Geçen discovery channelde izledim aya gidildiğine dair ayna yansıma yapan prizmalar bırakılıyormuş ve adamlar lazer yansıtarak ışınların geri gelmesini sağladılar buda şüpheleri doğruluyor herhalde...

filedelfiya

Daimi Üye
Bu kadar yorumu okumadım o yüzden şimdi diceğimi başkası dedimi bilmiyorum ama diyim bakiyim :)

Discovery de bu komplo teorisi kanıtlanmıştır...Basınç ve atmosfer koşulları ve yerçekimsiz ortamda salladıkları o bayrağı da test ettiler, astronoton yürüyüşünü de...Hiçbiri ay da çekilen orjinal videoyla uyuşmadı.Yani bu teori çürütüldü...Yok öyle bişey ay a gerçekten gidildi ve gerçekten de ilk çıkan biz olamadık.Buna üzülelim yaw adamların çıktığı ay ı neden yalanlıyonuz ;)

Sizlere basit bir cevap vermek istiyorum.

Bayrak dalgalanması:Bayrağı yüzeye saplayan kişi,bayrağı saplayan kişi,bayrağı döndürüyordu.Bu da momentum kuvvetinin etkisiyle bayrağın dalgalanıyormuş hissi vermesini sağlıyordu.

Ayak İzi:Ay'daki toprakiaşınmamıştır çünkü ay üzerinde bilinen yaşam gelişmemiştir.Regolit denen Ay toprağının yapısı itibariyle Dünya'dakinden farklıydı.Böylece ortamda atmosfer ve nem olmamasına rağmen,sağlam bir ayak izi çıkabiliyordu.

Nesnelerin Aynı Anda Yere Düşmesi:Galileo haklıymış.:D

Paralel Olmayan Gölgeler Hikayesi:O olay tamamen Ay'daki tepeciklerden kaynaklanıyor.

Prizma Hikayesi:Ay'a giden uzay aracı,Ay Dağları'na özel bir yansıtıcı prizma bıraktı.Bu da çok güçlü lazer ışınları ile gözlem yapıldığında,Dünya'dan gönderilen lazerler tekrar Dünya'ya geri dönebiliyordu.

İnanmayanlar Mythbusters NASA bölümünü izleyebilir.

isyannnn

Daimi Üye
2006 konusu ama Yine düşüncemi söyliyim :D

Bu yakıt Belki petrol deildir ? :D

Hani bişey yapmışlardı uranyum muydu neydi onun 1 gramıyla yüz binlerce km Gidebiliordu araba Belkide buda onun gibi bişeydir petrol deilde Nükleer enerjidir :D
uranyum Tırıtyum falan filan :D

rambo0070

Çırak
konuyu hortlattım XD XD hadi hayırlısı

"""Prizma Hikayesi:Ay'a giden uzay aracı,Ay Dağları'na özel bir yansıtıcı prizma bıraktı.Bu da çok güçlü lazer ışınları ile gözlem yapıldığında,Dünya'dan gönderilen lazerler tekrar Dünya'ya geri dönebiliyordu."""

evet doğru her apollo uçuşunda aya yansıtıcı aynalar götürüldü bu aynaların amacıda dünyadan yansıtan lazer ışığı geri yansıtıp dünya ile ay rasında
uzaklığı doğru bir şeklilde ölçülmesini sağlamaktı birçok deney yapıldı hatta bu deneylerde newtonun formülü ile ile çıkan sonuçla lazer ışığı ile çıkan sonuç arasında 10 metrelik bir fark çıktı buda newtonun az da olsa yanıldığını gösterdi (bu önemli bişey)

bayrağın dalgalanma olayı: etki tepki

aydan getirilen taşlar var bunlara ne diyeceksiniz
bu taşları farklı ülkelerden yürlerce bilim adamı inceledi hiçbiri bunların yapay olduğunu anlayamamışlar mı

gölgede kalan yerlerin görülmesi:ay tozu bilindiği bigi gıri rekte ve bu renk ışığı çok fazla yansıtır ve bu yansıma sonucu gölge içindeki cisimlerde gözükür

örneğin
normal bir fotoğraftaki gölgeler ile kar üzerinde çekilmiş bir fotoğraftaki gölgeleri karşılaştırın sonuca varırsınız

aya gidilip gidilmediğini ruslar didik didik araştırmıştır kim bilir kaç kgb ajanı vardır nasada onlar bulamadıda siz mi buldunuz (ilk zamanlarda amerika ruslardan casusluk yaparak bilgiler çalmıştı)

ayrıca o fotolarda ben bile oynama yaparım

amerikan karşıtı guruplayın yaptığı oyundan başka bişey değil , nasa artık cevap bile vermiyo

erol1407

Forum Kalfası
konuyu hortlattım XD XD hadi hayırlısı

"""Prizma Hikayesi:Ay'a giden uzay aracı,Ay Dağları'na özel bir yansıtıcı prizma bıraktı.Bu da çok güçlü lazer ışınları ile gözlem yapıldığında,Dünya'dan gönderilen lazerler tekrar Dünya'ya geri dönebiliyordu."""

evet doğru her apollo uçuşunda aya yansıtıcı aynalar götürüldü bu aynaların amacıda dünyadan yansıtan lazer ışığı geri yansıtıp dünya ile ay rasında
uzaklığı doğru bir şeklilde ölçülmesini sağlamaktı birçok deney yapıldı hatta bu deneylerde newtonun formülü ile ile çıkan sonuçla lazer ışığı ile çıkan sonuç arasında 10 metrelik bir fark çıktı buda newtonun az da olsa yanıldığını gösterdi (bu önemli bişey)

bayrağın dalgalanma olayı: etki tepki

aydan getirilen taşlar var bunlara ne diyeceksiniz
bu taşları farklı ülkelerden yürlerce bilim adamı inceledi hiçbiri bunların yapay olduğunu anlayamamışlar mı

gölgede kalan yerlerin görülmesi:ay tozu bilindiği bigi gıri rekte ve bu renk ışığı çok fazla yansıtır ve bu yansıma sonucu gölge içindeki cisimlerde gözükür

örneğin
normal bir fotoğraftaki gölgeler ile kar üzerinde çekilmiş bir fotoğraftaki gölgeleri karşılaştırın sonuca varırsınız

aya gidilip gidilmediğini ruslar didik didik araştırmıştır kim bilir kaç kgb ajanı vardır nasada onlar bulamadıda siz mi buldunuz (ilk zamanlarda amerika ruslardan casusluk yaparak bilgiler çalmıştı)

ayrıca o fotolarda ben bile oynama yaparım

amerikan karşıtı guruplayın yaptığı oyundan başka bişey değil , nasa artık cevap bile vermiyo
bende gidildiğine dair şüphem yoktu taaki bir hafta önce nasanın ayın yüzeyine düşürdüğü füzeden yada uydudan elde edilen verilere kadar .çok şaşırdılar ayda civa varmış bol oranda gümüş varmış bikaç şey daha var .aya giden bir devlet bunların farkında olması gerekmezmi nede olsa ordan numuneler getiriyorsun !

rambo0070

Çırak
bende gidildiğine dair şüphem yoktu taaki bir hafta önce nasanın ayın yüzeyine düşürdüğü füzeden yada uydudan elde edilen verilere kadar .çok şaşırdılar ayda civa varmış bol oranda gümüş varmış bikaç şey daha var .aya giden bir devlet bunların farkında olması gerekmezmi nede olsa ordan numuneler getiriyorsun !
ayın heryeri aynı olmaz burda olan element başka yerde olmayabilir (dünyadada böyle),ayda kazı çalışmaları yapılmadi ki başka elementler bulunsun (füze krater oluşturduğu için yerin altındaki elementler açığa çıkmıştır)
aydan getirilenler sadece taş ,sen dünyadaki taşların içinde gümüş buluyormusun hayır buda aynı şey

maxhacking

Çırak
merak etme adamlasr senin düşündüğünü düşünmüştür. bern de ilk başlarda öyle diyordum. Turksat Tanıtım kanalını aç ve intetnetten araştır. o zaman mantıklı gibi gelir. ayrıca dev bir tanker gemisdi diyorsun. sen hiç gördünmü bir uzay gemisini ....

by_ozyy

Forum Kalfası
aya gidildi mi bilmem ama ilk rusların gittiği gerçek çünkü amerikalıların çektiği resimde bayrak çok feci şekilde havalanıyor ayda hava ve atmosfer olmadığı için bayrağın havalanması imkansız

resulyrt93

Daimi Üye
ben bi belgeselde izlemiştim.neil armstrong giderken başarızlıkla sonuçlanmış.fakat bunu soylemek amerikada bi kriz yaratır.cunku bayagı bi harcama yapılmıstı.bunun için gidilmiş gibi yaptılar.hatta radyodan canlı yayın yapılmamıs.bayragın dalgalı gozukmeside bundan.fakat daha sonralar gidilmiş.

.Şaban.

Banned
Bu konularla ilgili fazla bir bilgim yok ama arkadaşın belirttiği noktalara katılıyorum...İnişler kalkışlar nasıl yapıldı hangi enerji ile ? İlginç bir durum !