BaSsa yeni başlayacaklar için tavsiye | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

BaSsa yeni başlayacaklar için tavsiye

Sasuke

Çırak
Merhabalar..

Ben 2 yıldır bass çalıyorum.. Bir grubumuz var metal/rock tarzı müzik yapıyoruz.. 2 yıl önce gitarımı ve anfimi almadan önce çok araştırma yaptım.. Bu yüzden bu konuda tecrübeli sayılırım :)

BaSs gitar olarak size Cort C-4(siyah) modelini tavsiye ediyorum.. 2 mayetiği var.. Finger çalan bassçılar için çok uygun yerlerde bulunuo manyetikleri.. Ayrıca görünüş olarak çok zarif ve çok sempatik bir gitar.. Özellikle metal/rock müzik yapacak kişiler için çok uygun bir gitar.. Tonları sert ve iyi bir anfi kullanırsanız sesi gayet rahat duyuluyor :D

BaSs çalan birçok arkadaşın şikayeti bu: işte ben çalıoyrum ama bateri eleektro içinde falan kaynıyoo ühüüü :( işte cort c-4 sayesinde böyle bir şikayet yaşamayacaksınız :D

Anfi olarak laney 30 watt bass amfiyi öneriyorum.. Şöyle bir örnek vericem: İlk konserimizi vericez.. Elektroların 30 watt amfisi war ve konferans salonunun ses sistemine bağlı.. Baterinin zillerine falan mikrofon tutulmuş.. Benim ise sadece 30 watt bass anfim var.. Sesi fulledim ben konser öncesi son çalışmamızda.. Hiç şakam yok bassın sesi içinde elektro kayboldu ve baterininde sadece zilleri duyuldu :D Nerdeyse dalacaklardı bana sonra tamam dedim kısdım sesini:D

Konserde rahat duyulabilecek sese ayarladım.. Çoğu insanın ilk defa bass sesini duyduğunu farkettim.. Daha önceden bassı farketmiyorlardı sanırım arada kaynadığı için ama cort c-4 ve laney 30 watt anfiyle bassın o hoş ezgisini tonunu sesini dinlettim :) Birde çok iyi çaldığım bi şarkıda sesi fulledim millet gaz oldu :D

Haa birde fiyatlerını unuttum :D cort c-4ün fiyatı yaklaşık 350-400 dolar civarında.. Anfi ise 200 dolar falan.. Bence verdiği verime göre fiyatları inanılmaz derece ucuz..

Kısacası bassta yeniyseniz ve bir gitarınız yoksa cort c-4 ve yanında laney 30 watt bas amfiyi şiddetle tavsiye ediyorum ;)

new_rock-i

Forum Kalfası
Arkadasım 2 yıldır gıtar calıyorsun ama BAS gitarı hala BASS diye yazıyorsun ogren onu ılk once tek "s" ıkı "s" degıl ok.

Ustad sen Cord'la anlastın heralde forumlarda reklam yapacaksın sen su bas gıtarı bır 2 sene daha cal ondan sora gel burda bılgı ver tamam mı hatta ben sana bır adres vereyım ordan bıraz bır seyle kap...

www.faanahtari.com