Beyninizi Hackleyin: Modafinil

 1. CekoReis

  CekoReis Forum Kalfası

  Katılım:
  9 Ağustos 2015
  Mesaj:
  751
  Beğeni:
  71
  Bakir bir beyi ile(daha önce modafinil almamış) bir insan kobayını buluyor ve 200mg anti-narkolepsi uyuşturucu olan Modafinil'i sunuyoru - ki bu, ikinci bir hayatı ve çok çeşitli insanlara yönelik bir uyanış arttırıcı ajan olarak çok daha fazla popülerlik kazanan bir ilaçtır. Jet avcı pilotlarından, geceyi seven üniversite öğrencilerine. Uzun bir öğleden sonra Jesse, Modafinil'in verimliliğini etkileyip etkilemediği, modafinil'in olası yan etkileri üzerine samimi bir tartışma yapan Jesse, bu hafta konuklarıyla görüşlerini anlatıyor.

  [​IMG]
  MODAFINİL FAKTÖRLER

  Doz: 100 - 200 mg
  Yarım ömür: 15 saat
  Modafini'nin etiketli kullanımı: uyku apnesi, narkolepsi ve vardiyalı çalışma bozukluğu
  Marka isimleri: Provigil, Modalert, Alertec, Modavigil
  İpucu: ABD'deki tezgah üstü olan Adrafinil, vücudun içinde Modafinil olarak parçalanır
  MODAFINIL HAKKINDa

  1970'lerde Fransa'da kurulan Modafinil (genel ismi, "Provigil" markası altında ABD'de satılır) bir doktor tarafından reçete edilmelidir ve uyku bozukluğu narkolepsi veya uyku apnesi şikayetleri olan hastalar için tercih edilen tedavi yöntemidir . Akıllı bir ilaç olarak etiket dışı kullanımında, E.R. doktorları, çalışmada takıntılı üniversite öğrencileri ve askeri personel tarafından yorgunlukla mücadele etmek için kullanılan "uyanık kal" çözüm çok iyi bilinmektedir. Sporcular medyada, modafinil'i, insan büyüme hormonu ve anabolik steroidler ile birlikte kullanan beyzbol oyuncusu Barry Bonds da dahil olmak üzere modafinil kullanıcıları olarak seçildi.

  Dünya Anti-Doping Ajansı, 2004 yılında Modafinil'i yasaklanmış bir madde olarak belirtmiştir. Tipik olarak bu akıllı ilaç, sporcular tarafından egzersiz seanslarını uzatmak ve genel performansını artırmak için kullanılmıştır. ABD'de, FDA, Modafinil'i, Planlanmış IV kontrollü bir madde ve sadece 50 doz sınırı ile reçetesiz ithal yasadışı ilan etti.

  [Kayıt için: Jesse, Test Subject'in uyuşturucularını (Provigil değil, genel Modafinil) Meksika'daki tezgah üstü aygıtı satın aldı ve deney Tayland'da yapıldı, bu nedenle Akıllı Uyuşturucu Akıllıcıları tüm kanunlara% 100 uyumlu olmaya devam ediyor - şimdiye kadar Kanıtlayabilirsin!]

  "BAKİR BEYİN" İLE TEST SÜRESİ

  Anonim Test Konusu ("TS"), 11am'den kısa bir süre önce 200 mg'lık bir modafinil dozu verilir (tek bir hap genellikle 100 mg veya 200 mg'dır) ve Jesse, ilk kullanım için etkileri ve öznel deneyimleri öğrenmek için gün boyunca onunla birlikte çalışır.Zamanlı kullanıcı. Neyse ki, TS oldukça konuşkan bir kişiydi ve söyleyecek çok şey vardı:

  "Ben işimle oldukça meşguldüm" dedi TS, Modafinil'in etkisi altında hissettiklerini anlatmak istedi. Jesse, eğer dinleyenler Modafinil'i verimlilik arttırıcı olarak alırsa, hangi işe girişmeyi planladıklarını önceden planlamak iyi bir fikir olurdu, aksi takdirde bu işe yaramayan işlere enerji yatırma riski Modafinil tarafından sağlanan gelişmiş odaklanma. "Zaten uyuşturucu kullanıyorsanız (ve her şey daha odaklı görünüyorsa) temel düzeydeki ilgi alanınızla karar verme becerinizi kaybedersiniz."

  TS'ye, davranışlarında çarpıcı bir fark olduğunu fark edip etmeyeceği sorulduğunda, bilgisi olmadan bir dozaj aldıysa "Ben sadece iyi hissettiğimi varsayıyorum" dedi. Günün nasıl verimli olduğunu anlatmaya başladı. - E-postayı veya Facebook'u kontrol etme isteği gibi daha az rahatsız edici dikkat dağıtıcı etkilerle birlikte - gözle görülür yan etkiler görülmedi, işine genel olarak iyi bir his ve odaklanma.

  Modafinil, kafein veya kokain gibi aşırı uyarıcıların aksine, titreme, endişe, yarışan kalp veya agresif davranış değişiklikleri olmaksızın uyanıklığı teşvik ediyor gibi görünüyor. Adderall'ın aksine olağanüstü zihinsel zemin oluşturduğu bilinmekle birlikte, bilinen olumsuz sağlık sonuçları yoktur. Ayrıca hiçbir dopamin kaynağı (dopamin, beyindeki birincil "ödül" nörotransmitterdir), bu yüzden Modafinil'in bağımlılık potansiyeline sahip olmadığı düşünülmektedir. Bununla birlikte, nispeten yeni bir ilaç olarak hastalar, uzun vadeli etkileri (ya da onun yaptığı işin iç mekanizması) anlaşılması için yeterince uzun süre Modafinil kullanmamıştır.

  Modafinil'in vücudun yarı ömrü 15 saattir - birçok ilaçtan çok daha uzun süre, bu nedenle normal seviyelerde uykusuzluk geri dönmeden önce uzun süre hazırlanmalıdır. Armodafinil, Nuvigil markasıyla satılan ilgili uyuşturucu daha da güçsüz bir uykululuk savaşçısıdır ve sadece reçete amaçlıdır.

  Bilişinizi ipucu şeklinde tutmak ister misiniz? Harvard'ın sizin için bazı ipuçları var.

  Yaşam boyu öğrenen olun. Öğrenmeyi asla bırakma. Bunu kullanmazsan [beynin], sonuç verdiğini kaybedeceksin.
  Bebeğinizi zorla. Sınırları düşünce ve öğrenme ile birlikte itin. Yeni bilgileri pasif olarak öğrenmek yeterli değildir; Zihinsel açıdan zorlandığını düşünen yeterince karmaşık şeyleri öğrenirsin.
  Rahatsız ol. Beyninizin düşmanı rutin. Beyin, sürekli olarak hücreleri arasındaki bağlantıları kurarak ve yeniden inşa ederek bilincini korur. Rutinlerini boşaltın ve zor bir şey deneyin. Beynin için daha iyi olacak.
   
  • Beğen Beğen x 1
  • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  #1
 2. venoferci

  venoferci Daimi Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2010
  Mesaj:
  457
  Beğeni:
  47
 3. femaletitan

  femaletitan Daimi Üye

  Katılım:
  5 Ağustos 2015
  Mesaj:
  280
  Beğeni:
  65
  güzel paylaşım satılmaz buralarda ama .
   
  #3
 4. kamuran.

  kamuran. Forum Kalfası

  Katılım:
  20 Eylül 2010
  Mesaj:
  1,122
  Beğeni:
  10
  Dünyada insan beyni ve vucüdü kadar kompleks bir yapı henüz keşfedilmedi ve bu kadar kompleks yapının daha %100 ünü kullandığımız bile tartışmalı halde ve bu karmaşık yapıyı hacklemekten bahsediyoruz daha vucüt sistemin %100 ünü çözememişken hacklemekten bahsetmek bilimkurgu dan öteye gitmez
   
  #4
Yükleniyor...