Bilgisayar Fanlarında Yeni Nesil CoolChip | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayar Fanlarında Yeni Nesil CoolChip

B

By ToNiK

Misafir Üye

Sıvı soğutma ile bilgisayar serinletmeyi sevmeyenler için, CoolChip firması yeni bir fan teknolojisi ile pazara çok iddialı şekilde girmeye hazırlanıyor.

Bir bilgisayarın en az önemsenen parçalarından biridir fanları. Ama onlar olmazsa ne işlemciler, ne de grafik kartları yüksek performans veremezler. Bu önemli parçaların aşırı ısınmasını engelleyen fanları ise genelde çok para harcanmayan, hatta kutudan çıkan takıldıktan sonra genelde pek değişmeyen parçalrdan biridir.

Ama CoolChip Technologies isimli firma fanların ne kadar önemli olduğunu biliyor. Daha verimli soğutma sağlayan fan teknolojileri üzerinde çalışan firma, sonunda özel bir tasarım uygulayarak çok sessiz ve yüksek performanslı bir fan yaratmayı başarmış.

CoolChip kurucusu William Sanchez, yapılan tanıtımda firmasının ürettiği fanların piyasadaki benzer ürünlere göre %35-40 oranında daha fazla soğutma sağladığını söylüyor. Ayrıca videoda da farkedeceğiniz gibi, CoolChip fan ürünleri benzerlerinden çok daha az yer kaplıyor ve daha sessiz çalışıyor. Firma bu özel üretim fanlarını 2015 içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yine de sıvı soğutma çözümleri şu anda sessiz bilgisayarlar isteyenler için hala en uygun çözüm, CoolerMaster Nepton 120 XL/240M modelleri sıvı soğutmada iyi bir seçenek.


KAYNAK
 
Üst