Bilinmeyen Güncel SEO ipuçları | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Bilinmeyen Güncel SEO ipuçları

T@M@Y

Forum Ustası
Merhaba arkadaşlar şaka bir yana bilinmeyen felan değil, sadece unutulan veya yanlış yapılan bazı SEO ipuçları ve çalışmalarına değinerek doğrusunu anlatmaya çalıştım. “Bilinmeyen” sıfatını da sizleri yararlı bir makaleyi okumaya yöneltmek için kullandığım için şimdiden özür diliyorum.

Güncel algoritmalar da hepimiz bazı backlink alma yöntemlerini rafa kaldırmıştık hatta bir çoğunu zararlı ilan etmiştik.

Çokça duymuşuzdur footer backlink almak filtreye sokar, direk anahtar kelime ile backlink almayalım, aynı makaleyi birden fazla siteye koydurup link almayın gibi gibi… bir çok bilgi kirliliği var. Ben hep derim insanlar önce kendi işinin SEO’cusu olmalı, yapamıyorsa destek almalı diye. Başlıklar atılır “gizli SEO sırları”, “özel stratejiler”, “organik SEO” okuyorsunuzdur, araştırıyorsunuz dur farklı bilgi yok sürekli aynı bilgiler çıkıyor karşınıza ve bir çoğu kısa vade için tasarlanmış ve verilmiş bilgilerdir, bazı istisnaları ayırıyorum.

Google’nin amacı malum, en iyi ve yararlı bilgiyi algoritmik bir şekilde internet kullanıcılarına sunmaktır. Google’nin internet kullanıcılarına bu bilgiyi sunması için önce sizin ona o bilgiyi en iyi şekilde sunmanız gerekiyor. Diyoruz ki önce site içi sunum (Onpage SEO- Site içi SEO gibi terimlerde kullanılıyor) wordpress için zaten eklentileri anlatmıştım (wordprees SEO eklentileri için tıklayınız) özel admin panelli siteler içinde web tasarımcınızın bir SEO uzmanından destek alarak panelinizi tasarlaması lazım ki google’ye bilginizi suna bilesiniz. Özel admin panelli siteleri o yüzden geçiyorum. Birlikte çalıştığım işinde uzman Web Tasarımcı ve Web Kodlamacı arkadaşlarım var destek almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Arkadaşlar yazımda grafik ve resimler olduğu için daha kolay anlamanız için sizi siteme davet ediyorum.
Bilinmeyen güncel SEO ipuçları