Bilinmeyen numaralar WhatsApp'tan sorulacak !!

 1. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,301
  Beğeni:
  3,474
  [​IMG]

  Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan GetContact uygulamasının milyonlarca indirilmesi mobil kullanıcıların rehber uygulamalarına olan hayranlığını bir kere daha ortaya koydu.

  Ancak böylesi uygulamaların tehlikeli olduğu uzmanlarca vurgulanmıştı. Kısa süren bu maceranın sonucunda, mahkeme kararıyla GetContact başta olmak üzere birçok rehberlik uygulamasına erişim yasağı getirilmişti.


  İlk olarak Android işletim sisteminde denenecek

  Şimdi ise, aylık 1,5 milyar aktif kullanıcı sayısına sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp, vCard adı verilen özelliğiyle, size mesaj atan kişinin bilgilerini doğrudan önünüze sunan bir özellik üzerinde çalışıyor.


  WhatsApp geliştiricileri, şu an için Android kullanıcıları üzerinde beta çalışması yaptığını duyurdu. Beta çalışmasından başarılı sonuç alınması halinde tüm kullanıcılarında vCard özelliğini aktif etmiş olacak.

  Tanımadığınız bir numaradan mesaj aldığınız anda aktif olacak olan özellik sayesinde, numaranın kime ait olduğunu öğrenebileceksiniz.  Kaynak
   
  • Beğen Beğen x 1
  #1
 2. Penqueen

  Penqueen Banned

  Katılım:
  24 Haziran 2005
  Mesaj:
  14,599
  Beğeni:
  2,059
  facebook bu
  illa bir yerden toplayacak bilgileri
  ekranda çıkacak vcard bilgileri nerden gelecek zannediyorsunuz
  whatsapp profilinde gerçek ismini kullanan kaç kişi var?
   
  #2
 3. KayaSecurity

  KayaSecurity Cool Üye

  Katılım:
  15 Mart 2018
  Mesaj:
  153
  Beğeni:
  38
  Haklısınız, sonuçta Facebook kendi veri tabanı ile WhatsApp’ın veri tabanını kullanarak herkesin seceresine kadar bilecek.
   
  #3
Yükleniyor...