Bilkent Covid Testi %99 Doğru Sonuç

Sebnemy35
Forum Kalfası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


Ve sonunda pandemi dünyasında bir adım daha Türklerden geldi.
Bilkent Üniversitesinde geliştirilen bir kit ile, 30 saniyede %99 kesin sonuç veren test kiti geliştirilmiş.

Umarım bu bilkent covid testi çok ucuz olur ve her an her yerde yapabiliriz, bu sayede sokağa rahat çıkabiliriz, ekonomi düzelir, pandemi biter.

Ay hadi inşallah olsun.

Euro news kaynağı:

"sadece ağızdan alınan sürüntü için hızlı bir kit ve optik düzenekle hızlı tanı yapabilen cihaz geliştirdik. pcr testi, hata payı yüksek ve hastalık başladıktan 2-3 gün sonra sonuç veren bir yöntemken bizim sistemimiz saniyeler içinde ve hastalığın erken evresinde sonuç veriyor, doğruluk payı ise yüzde 99'lık oran ile çok çok yüksek. hastalar üzerinde yaptığımız testlerde, pcr testlerinin çok öncesinde sonuç aldık."

hastadan alınan numune örneğinin pozitif olması halinde 5-10 saniye içinde, negatif durumda ise kontrollerin yapılarak 20-30 saniye içinde sonuç verdiğini belirten seymen, "yaptığımız klinik çalışmalarda yüzde 99 doğruluk oranıyla çalıştığını test ettik. sistem nanoteknoloji temelli olarak çalışıyor. yaptığımız bilimsel çalışmalarda ve patent araştırmalarında bizim yaptığımız sisteme benzer bir çalışmaya rastlanmadı." dedi.
 
Pe55iMySTiC
Forum Kalfası
bu test ankarada dolanacak istanbula gidecek dolanacak ankaraya geri gidecek evrak işleri tamamlanacak benim geçende 215 tl'ye yaptırdığım pcr'den ucuz olması hiç inandırıcı gelmiyo hemde 1 dakika'da yüzde 99 doğru sonuç... bunu olsa olsa yine 215 tl'ye basarlar bize...
 
Üst