BİMden Alışveriş Yapmayın Konusu ile İlgili - Bim

inverbras
Hızlı Çırak
nereye haklı baba sallıyor birisi bizde de tutmaya hazır çok zaten adamda biraz mantıklı olun yav
 
baron1
Çırak
cok güzel yazılmış bende ucuz diye orayı tercih ediyorum memnunum!fakat türküm türkkalacagım en kral milliyetçiyimbundan böyle ordan alışveriş yapmam derim:bide aklıma takılan bu bölücüler her ortalıgı yıktıgında neden bim marketlerini bombalıyor yakıyor yıkıyor bide ona cvp verilirse sevinirim oksa pkk yandaşları bizden daha cok mu milliyetçi ?
 
AYKENN
Forum Ustası
bimi bırakın da cine5'te haber gördüm sigara tiryakilerini ilgilendiriyor kaçak sigaralar pkk'lıların evinde bulunmuş yani her kaçak sigara alışınızda pkk'lılara destek veriyosunuz söliyim
 
berkcombil
Forum Kalfası
yerine altarnatif bir şey koyamıyorsan giderde alrım lakin bende bimi sevmiyorum hatta kıl kapıyorum beni görünce pilastikbir sıfatla bakıyorlar sırtarak biyonik surat sahibi derim ben böleisne herneyse ama gidiyorum çünki param yok kardeşim işimyok kırk kanat zarzor geciniyorum 3 kuruşun hesabını yapıyorum 2 cocuk eşimben 4 kişiyik okula giden evladımın 3 kuruşuna kadar hesaptayım onun yerine bir yer koyun oraya gidelim buyrun ama koyanda koya bilende mafiş yok

ha paralar varmış düşmana giden olurmuşbana mermi diyon ya

AGA savaşın en iyi yanı düşmanı karşında görmen başka bişey demiyom yaa!!

okuyan varsa sağolsun
Valla vatandaş gayet güzel açıklamış durumu.Bende öğrenciyim ve arkadaşlarımla hep bimden alışveriş ederim.Bende daha kaliteli yerlerden alışveriş etmek isterdim ama malesef imkan meselesi.
 
shaytantuyu
Forum Kalfası
Türk Kapitalisti’nin Kemalizme (ve kisvesi altında Askeriye’ye) Kara Zevdası

Süper bi cevap koç tan olmuş farkı varda sanki koçun zapsudan.
Koç'u bilmem nesi -bir asırdır sistemin sağladığı imkanlarla milyar dolarlar kazananıp Türkiyenin en zengin ilk 100 ailesi içinde yer alanlar- ile bim arasındaki fark koç vb. Kemalist geçinmesi...

Perihan Mağden'in konu ile ilintili son köşe yazısını bakalım.

Türk Kapitalisti’nin Kemalizme (ve kisvesi altında Askeriye’ye) Kara Zevdası
Askerî Dikta’ya mutlak bağımlılık/ bağlılık hali Koç Holding’in (taaa 80’lerin mektubudur filan diye) laga lugaya getirilmemeli. Getirilmemeli: zira tam gaz devam ediyor. Etmeli. Edecektir. Forever.

Bu nasıl bi bitmez-tükenmez aşktır!Bu nasıl bir kara zevdadır! (Sevda aşırı olunca “se” harfinin sınırlarından taşıp “ze” harfiyle anılmayı/ yazılmayı HAK ediyor.)

Koç Holding’in bir “reklamı” dönmeye başladı televizyonlarda. Atatürk’ün doğum ve ölüm yılları olan (adlarımız gibi: unutulmaz) 1881 ve 1938 beliriyor ekranda. Sekiz sayısı birden yana yatıp SONSUZLUK oluveriyor.

Allah korusun: 1939 ya da 1937 yılında sirozdan ölseydi Atatürk; böyle bir “sonsuzluk” işaretine evrilmeyecekti Koç Holding reklamlarında, diye şahlanan kaygılarımız, bahtiyar bir rahatlamaya dönüşürken logo ve slogan beliriyor: “Fikirlerin beynimizde, sevgin kalbimizde”varî bir şey. Forever. For. Ever.

Hakikaten o denli “doldurucu” bi şey ki Kemalizm; kalpleri de, cepleri de, ruhları da, beyinleri de Kemalizm’le ve onun sayesinde tıka basa dolduğu için başka hiçbir şeye (bknz: rasyonalite, izan, mantık, zaman kavramı, demokratikleşme ihtiyacı, doğru okumalara terfi etme) yer de, gerek de kalmıyor.

MEĞER yıllardır tam sayfa bir ilan olarak, gönlünün (Kemalizminin) yattığı gastelere (malum: Milliyet,Hürriyet, Vatan, Zaman) verirmiş BU müthiş buluş buluş buluşmasını Koç Holding.

AMA bu sene –içinde bulunduğumuz hiç sonu gelmeyen “özel” koşullar yüzünden DE olsa gerek– parasına kıymış; televizyonlara da serpmiş. Ben de nasiplendim çok şükür.

E tabii, kaz gelecek yerden civciv esirgenmez –biiir. (Bknz: Ata Sözleriyle Yaşayanlar)

Koç Holding’in mali kaynaklarını gözönüne alırsak, mini minnacık bir jesttir Kemalizm adına/ ordan kaynakla yapılan. Netice itibariyle.

Bu seneki 12’nci Bienal’in açılışında Kamusal Sanat Laboratuvarı, tanıtım kartlarına “kazı-kazan” yöntemiyle bastırıp okunmasını ve (en mühimi) unutulmamasını sağlamış: 8 Ekim 1980 tarihinde Vehbi Koç tarafından kaleme alınmış Kenan Evren’e (ve onun yüce askerî şahsında Kemalizm’e de olsa gerek) mektubunu. (Hem resmî sponsor Koç Holding. Forever.)

EMRİNİZE AMADEYİM kısmıyla özetlenebilecek bu Askerî Dikta’ya mutlak bağımlılık/ bağlılık hali Koç Holding’in (taaa 80’lerin mektubudur filan diye) laga lugaya getirilmemeli–

Getirilmemeli: zira tam gaz devam ediyor. Etmeli. Edecektir. Forever.

Rahmi Koç’un (hani dünyanın en ivedi tekneyle dünya turlarının mucidi) olsun, evladı (ve veliahdı) Mustafa Koç’un olsun Amerikan Büyükelçisi’ne filan yaptıkları muhtelif (CHP’nin banko kazanacağına dair) seçim tahminlerinin, ne kadar fosss çıktığının ruhlarımızda uçurduğu gazap kuşları bir yana–

1 NUMARA’nın –hani sahiplerinin İsrailli yetkililerle gizli buluşmalarının fotoğrafları Türk Medyalaması’nda ZERO yankılama bulan– Sözcü gastesi tarafından (göğüsleri tunç siperi) Mustafa Kemal olarak daha taze ilanı dururken–

Ben, diyelim: muhteşem eşi, muhteşem kızı, Harvardlı muhteşem damadıyla muhteşem bir (new & improved) Kenan Evren olabilecekken, birtakım mihraklar tarafından içeri atılmış bulunan muhteşem Çetin Doğan’ın senaryoları gerçekleşmiş de, işşş (ülke kast ediliyor) başına geçmiş olsaydı, aynen bu tarz sentimental ve bağlılık manyağı mektupları, Türk Kapitalistleri’nden AYNEN alacağına da kalıbımı basarım.

Yani Vehbi Koç’un 80’de Kenan Evren’e kalemlediği EMRİNİZE AMADEYİM ruhunun Türk Kapitalistleri tarafından hiç sönmeyen/ söndürülmeyen bir meşale gibi bugünlerimize taşınmış olmasıdır, beni etkileyen. Duygulandıran.

Bu ne bağlılıktır, bağımlılıktır Kemalizm’e ve onun yüce şahsıyla bütünleşmiş Yüceler Yücesi Ordumuz’a! Orduculuğa: diktacılığa.

Tabii yediğin kaba tükürmemek, seni besleyip büyüten eli ısırmayıp yalamak, bindiğin dalı kesmemek gibi pek çok uluğ ata sözlerimizle de desteklenebilecek çok asil ve kutsal duygular Türk Kapitalistleri’nin sadakati/ hislenmeleri/ yeri geldiğinde isyanları/ hop oturup hop kalkmaları.

Diyelim (artık “bir numarası yokmuş” tarzı düşük –evlerden uzak– şakalara dahi maruz bırakılan) vakti zamanında çal çal çalkalanmalarımıza neden olan BİR NUMARA’nın Koç Holding’in bir nevi “beyni” olan İnan Kıraç olduğu o kadar söylendi ki zamanında–

Yüzde ellilik son (feci münasebetsiz) seçim zaferinin ardından Başbakan Erdoğan’a bir nevi “emrinize amadeyiz” ziyareti yapmak zorunda DAHİ kaldı, İnan Holding Kıraç. (Belki de New York taksi ihalesi meselesiyle –tam bilemiyoruz.)

Maalesef, bu cahil halkın tamamen yanlış anlayıp yorumladığı bu aksak demokraside, işler hiç de Türk Kapitalistleri’nin arzulayıp dizayn ettiği/ ettirdiği şekilde yürümüyor, on yıldır.

Bu yüzden Kemalizm’i diri ve canlı tutmak adına 1938’in sekizinin forever’lanmasını maalesef yetersiz buluyorum ben. Bu kadar kısık ateşle, olmamalı.

Şimdi: Kemalizm eliyle/ marifetiyle “Millî burjuvazimizi yaratalım/ Askeriyemize tac edelim/ Onlar da bizi namerde muhtaç etmesin/ Yüreklerine tek taş etsinler” zihniyetiyle yaratıklandırılmış Türk Kapitalistleri Seçkinci Kemalistler Cemiyeti’nin bu mental ve sentimental tıkanıklığının ruhumu ne kadar muazzep ettiğine dair bir kanıt da kabul edilsin, bu yardımseverliğim. (Aşağıda bulacaksınız kazı-kazan tekniğiyle)

Bence Koç Holding’in bir sonraki “Kemalizme herrr şeyimizle bambağlıyız” reklam kampanyasında millî takım formasıyla Hürriyet gastesinin DÖRT YÜZSÜZÜ başrolde oynamalı. Çok fena fotojenikler –bir kere. Çok seviliyorlar. Herkes onlara hasta. Vesaire vesaire.

Yine kırmızı (millî takım) formasıyla antrenör bankında Aydın Doğan oturabilir mesela. İnan Kıraç daha fotojenik gerçi. Peki, ikisi birden “co-antrenör” kılığında. Hoş olmaz mı?

Amigoların ve şoförlerin başı olarak kıpkırmızı tombik yanaklarını kırmızı-beyaz çizgili kazağıyla tamamlamış Yılmaz Özdil’den iyisini değme kasting yönetmeni öneremez. Kabul edin! Küfür kâfirde de o takımda, bir numara.

Dört Yüzsüz’ün hilafsız en yüzsüzü E. Özkök’ün aldığı topları, çak ağlara, çuk ağlara yuvarladığı ve mutlak galibiyetle ayrıldıkları bir maçın canlandırıldığı bu reklam filminde–

Diğer oyuncular olarak Askeriyemiz’in (Çetin Doğan, Kenan Evren, Yaşar Büyükanıt, Aytaç Yalman misali) efsaneleşmiş figürlerinin kast edilebileceği bu müthiş “Millî Takım Cahil Cühela’ya Karşı” reklam maçında–

Skor levhasında Millîler –Sonsuzluk belirse diyelim? Al rengi üniformalarıyla kazanan (rüyalarında/ reklamlarında) bu A Takımı birbirini kucaklasa? Coşkuyla?

Cahil Cühela –Sıfır dememe gerek yok herhalde. Anladınız siz bu reklam filmini.

Bu “Millîci Kemalistler’in Zafer Rüyası” reklam filmini, Koç Holding’in çektirmemesi için; hiçbir neden göremiyorum. Ya siz?

İçinde bulunduğumuz bu “özel” zamanlarda ne coşkulandırıcı olur. Tabii, çok daha iyi bir kasting yönetmeniyle çalışılabilir. Ben yetersiz futbol bilgimle çalakalemledim zira. Millî Takım’a girmeye layık o kadar muhteşem figürler var ki bu reklam filmi için. Hapisten izinle çıkmaları gerekirse; e o da temin ediliverir. Hem dışarıda iki-üç millî takımlık mühim oyuncu varken –gerek dahi görülmeyebilir. Yedek kulübesine.

Perihan Mağden – Taraf
 
OLLA
Forum Kalfası
Hala şu meseleyi nasıl tartışıyorsunuz hayret ediyorum. BİM halka açık şirket. Girin ortak yapısına bakın. Kürt diye PKK yla eşitlenen, şeh said in torunu die lanse edilen zapsu BİM i satalı 5 sene oldu. Şirketin sahibi yabancı fonlar.

Mevzu neden ısıtılıp ısıtılıp getiriliyor? Çünkü Türkiye pazarının %28 i BİM de. Çok ciddi bir pazar payıdır. En yakın rakip market bu pazar payının yarısına bile sahip değil. Çuvalda şekerle, poşette çukuleta satmakla adam lider market konumunda. Durdurmak için rakipleri hergün bir şey uydurup internete yolluyor. Sazanda çok atlıyor hemen balıklama.

Sazanlık yapmayın:D
 
erkut_ercelik
Daimi Üye
Bence Mü'min'se bir mahsuru yoktur... Kafir kazanacağına o kazansın. Adam ben PKK lıyım demiyor Müslüman bir Kürt'üm diyor. PKK yı savunduğunu beyan eden bir vesika varsa onu görelim. Yoksa bir adam "Şeyh Sait ve arkadaşları gerçek şehittir." diyorsa bu görüşünde zaten biz Mü'min'lere göre hakkı söylemiş demektir. Bu ülkede adam gibi işletilen kurumlardan biridir BİM A.Ş bana göre. Ayrıca kendi markasına gerek duymadan Türk ve Kürt sermaye ye iş yaptıran ve bu kadar çeşitli ürünü mevcudiyetinde bulunduran başka bir kurum varsa ben de bilmek isterim. Üstelik kâr payını millete ucuz satıp kaliteli ürün üreterek paylaşan bir kurumdur. Bugün analarımız, hanımlarımız da gidip ucuz ve kaliteli diyerek oradan mal alıyorlar. Milletin menfaati herşeyin üstündedir. Bu hezeyanlar bu yüzden yersizdir bana göre...
Saygılarımla...
 
CrapLeo
Çırak
Nekadar cabuk sözle galeyana gelen bir millet olduğumuz aşikar.
Ben Cüneyt Zapsu kimdir bilmem tanımam fakat burda demiş, yapmış, etmiş laflarına da inanacak değilim. Varsa bir video elinizde yada bir belge koyun biz de ona göre tavırımızı alalım. Kuru lafla birilerinden tepki beklemek yanlış olur.
 
Kayıtlı Değil
Misafir Üye
bim ülkemizde kaliteyi ucuza sunan müşterilerin memnuniyetini yüksek ve kısa karlardan önde tutan mükemmel bir marketler zinciridir .cüneyit zapsuyla alakası yoktur meyve veren ağaç taşlanmaya mahkumdur .bunun bilincinde olan tüketiciler bu firmanın hızla büyümesinde gerekli ilgi alakayı gösteriyolar zaten zoruna gitmesin mantar gibi çoğalıyolar zaten .belkide sen bile ileride oranın ürünlerini diğerlerinden kaliteli ve ucuza olduğunu anlayacak ve sen müptelası olacaksın o yüzden allahın en büyük günahlardan saydığı fitne ve iftiradan uzak dur boş işler bunlar koçum
 
Nazim_Hikmet
Forum Ustası
diger market sahipleri bukadar vatan severse az kazıklasınlar milleti :) ben bimden alışveriş yapmaya devam edicem.
 
Yemliha.
Forum Kalfası
Türkiye'nin hatta balkanların en ucuz marketi BEREKET MARKET 'tir. Kalite ve ucuzluğun adresi. Kocaeli bölgesinde oturanlar pm den adres isteyebilirler. Evlere servisimiz vardır. :D

Nazım senide bekleriz.
 
emre.koca
Çırak
Migrostan almak yerine Bİm den alırım daha iyi. en azından ikisininde ne olduğunu bilmiyorum ama bimden ucuza alıyorum.
 
Üst