Bios Güncelleme - Güncelleme Yöntemleri

fnart
Daimi Üye
Anakart Driverleri için buradan. Anakart modelini ve işlemci yapisini seçerek drivereri listeleyebilir ve indirebilirsin.

Ekran kartı Driver konusunda Buradan işletim sistemi ve modelini seçerek kurabilirsiniz.
slm sizin önerdiğiniz yerden ana kartın driverı nı yükledim fakat ses çıkmıyor şuanda bilgisayardan lütfen bi yardımcı olsanız

Anakart Driverleri için buradan. Anakart modelini ve işlemci yapisini seçerek drivereri listeleyebilir ve indirebilirsin.

Ekran kartı Driver konusunda Buradan işletim sistemi ve modelini seçerek kurabilirsiniz.
merhaba hocam ben vermiş olduğunuz linklerden anakartın driverını kurdum fakat bilgisayardan şuanda hiç ses alamıyorum ses driverını kurabileceğim bir link verirseniz memnun olurum

- Yönetici düzenlemesi: :
Arise
Forum Ustası
slm sizin önerdiğiniz yerden ana kartın driverı nı yükledim fakat ses çıkmıyor şuanda bilgisayardan lütfen bi yardımcı olsanız

merhaba hocam ben vermiş olduğunuz linklerden anakartın driverını kurdum fakat bilgisayardan şuanda hiç ses alamıyorum ses driverını kurabileceğim bir link verirseniz memnun olurum
Dostum şu linktekini denermisin. Eğer olmazsa sorun başka yerdedir..

Buradan.

sado0532
Çırak
merhaba.benim masaüstü P5VDC-MX seri anakartı kullanıyorum.bios BİLGİLERİ:BIOS Date: 10/05/05
BIOS Type: American Megatrends
BIOS ID: 63-0110-009999-00101111-100505-P4M800 Pro-A0403110
OEM Sign-On: BIOS Date: 10/05/05 22:48:52 V
Chipset: VIA 82C314 rev 0
Superio: ITE 8712F rev 7 found at port 2Eh
CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz 3000 Mhz MAX: 3000 Mhz
BIOS ROM In Socket: Yes
BIOS ROM Size: Unknown
Memory Installed: 512 MB
Memory Maximum: 4096 MB
Memory Slot 01: 0 MB
Memory Slot 02: 0 MB
Memory Slot 03: 512 MB
Memory Slot 04: 0 MB
ACPI Revision: Unknow- SİTESİNE GİRDİĞİM ZAMAN anlayıpta güncelini indiremedim.yardım edebilirmisiniz

Arise
Forum Ustası
merhaba.benim masaüstü P5VDC-MX seri anakartı kullanıyorum.bios BİLGİLERİ:BIOS Date: 10/05/05
BIOS Type: American Megatrends
BIOS ID: 63-0110-009999-00101111-100505-P4M800 Pro-A0403110
OEM Sign-On: BIOS Date: 10/05/05 22:48:52 V
Chipset: VIA 82C314 rev 0
Superio: ITE 8712F rev 7 found at port 2Eh
CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz 3000 Mhz MAX: 3000 Mhz
BIOS ROM In Socket: Yes
BIOS ROM Size: Unknown
Memory Installed: 512 MB
Memory Maximum: 4096 MB
Memory Slot 01: 0 MB
Memory Slot 02: 0 MB
Memory Slot 03: 512 MB
Memory Slot 04: 0 MB
ACPI Revision: Unknow- SİTESİNE GİRDİĞİM ZAMAN anlayıpta güncelini indiremedim.yardım edebilirmisiniz

Bilgisayarın açılırken ilk olarak anakartın logosu görünüyor sanırım.. Burada "Tab" tuşuna basın. Alt resimdeki ekranı görürsünüz... Bu ekranda alt resimde mavi kare içersine aldığım kısımdaki bios versiyonuna bakın.

Daha sonra asus'un sitesine girip buradaki güncel bios sürümlerini bu numaya göre kontrol edebilirsiniz.. Alt resimde bios versiyonlarının yazıldığı kısım mavi yuvarlaklar içersinde, yayınlama tarihleri ise kırmızı yuvarlaklar içindedir.

\Emix
Forum Ustası
Gigabyte bu konuda diğer hiçbir firmaya benzemiyor zaten. son 2 yıldır ürettiği neredeyse tüm anakartlarda dual bios dediğimiz 1 yedekli bios sistemi kullanıyor ve bu sayede çok dayanıklı oluyor.
Bu bios'u yazmak gerekirsede yine kendi içersinde express reovery dediğimiz sistem ile kendi içersinde bios yazımı yapabiliyor :)
(asus'muş... Peeeh! :D )

:D:D:D

GIGABYTE'e terfi ettikten sorna sorunlarım çözüldü. Dual Bıos gerçekten harika bir sistem. şu anda BIOS'u 08'de kullanıyorum gayet memnunum :)

Yaşasın GIGABYTE Kardeşliği !!! :D:D

sadep12
Çırak
Arkadaşlar ben windows 7 kullanıyorum ve anakart modelim bu M61PME-S2 versionu F2.Ben bunu yükseltmek istiyorum ancak 64 bit olanını bir türlü bulamadım.Yardım ederseniz sevinirim.
Anakart Model:Amd M61PME-S2
Şuanki Version:F2
Kullandığım İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate 64 Bit.
Birde disket felan demişsiniz.Acemiliğime verin ilk defa güncelleme yapıcam.Benim kasamda disket sürücüsü yok başka bir seçenek olarak ne yapabilirim?
Kolay gelsin saolun.

- Yönetici düzenlemesi: :
Arise
Forum Ustası
Arkadaşlar ben windows 7 kullanıyorum ve anakart modelim bu M61PME-S2 versionu F2.Ben bunu yükseltmek istiyorum ancak 64 bit olanını bir türlü bulamadım.Yardım ederseniz sevinirim.
Anakart Model:Amd M61PME-S2
Şuanki Version:F2
Kullandığım İşletim Sistemi:Windows 7 Ultimate 64 Bit.
Birde disket felan demişsiniz.Acemiliğime verin ilk defa güncelleme yapıcam.Benim kasamda disket sürücüsü yok başka bir seçenek olarak ne yapabilirim?
Kolay gelsin saolun.

Disket aslında eskide kalan bir yöntem ama genelde bu kullanılır. Bazı anakart üreticileri artık bu yöntemi Cd yoluyla yapma imkanı sağladı. Anakart Cd'sini takıp açılışı cd-rom'a vererek böyle birşey varmı bir bakın. Yok ise yine anakart cd'sinde windows üzerinden güncelleme yapmak için kullanılan program olabilir. Bunu kullanın. Eğer oda yok ise Yukarıdaki yöntem ile disket kullanarak yapılabilinir.
Onuda yapmam derseniz eprom yazabilen bir elektronikçiye / Teknik servis'e anakartı götürüp yazdırabilirsiniz. Bios çip'ini söküp onlar yazabilirler.

XHacKKinGX
Çırak
ben güncelledim ama güncellemedi güncelledi diyor ama güncel olmadı nasıl güncellicem güncel biosları arise

cagdasbilgisayar
Cool Üye
arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var
intel bir anakart var elimde d845ebg2 model
expres bios update programını kullanarak update ettim
şimdi açılmıyor,recovery bios dosyasını bulamıyorum webde yardımcı
olabilecek varsa sevinirim.

mirh05
Çırak
İşlemci Teknolojisi AMD Turion™ X2 ZM-82 anakartımın ismi amd olmalı bios u güncellerken pc dondu pili çıkarttım tekrar açtığımda karanlık hiç bişe yok ne yapmam lazım güncelleme yaparken eski bios u backup yaptığını söylemişti son seçenekte flash new bios bunu yüklerken dondu makina yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Cash
Forum Ustası
İşlemci Teknolojisi AMD Turion™ X2 ZM-82 anakartımın ismi amd olmalı bios u güncellerken pc dondu pili çıkarttım tekrar açtığımda karanlık hiç bişe yok ne yapmam lazım güncelleme yaparken eski bios u backup yaptığını söylemişti son seçenekte flash new bios bunu yüklerken dondu makina yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

bilgisayarı açtınız zaman bip diye ses geliyor mu?

mirh05
Çırak
hayır gelmiyor işlemci hardisk herşey çalışıyor ama bios resetleme olayı varmıdır acaba tus konbinasyonu olarak