Biyografi Bölüm Kuralları

Durum
Yanıtlara kapalı.
Peker
Forum ustası


Wardom.Org Biyografi Bölümü 'nün Amacı :

Topluma mal olmuş Askerlik, Basın - Yayın, Bilim, Teknoloji, Bilişim, Siyaset, Din, Düşünce, Edebiyat, Eğitim, Hukuk, Magazin - Eğlence, Moda Dünyası, Sağlık, Sanat, Spor, Toplum, İş Dünyası - Ekonomi alanlarında kendini kanıtlamış, bu alanlar sözkonusu olduğunda akla ilk gelen kişilerin hayatları hakkında bilgi paylaşmak, bizler için değerli olan kişileri diğer insanlara öğretmek, bunun için detaylı çalışmalar yapmak bilgiye hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilmeK birinci önceliğimiz ve bölümün misyonunu oluşturmaktadır.

Biyografileri bulunan hiçbir şahsiyetin ne reklamı amaçlanmaktadır ne de bu şahsiyetleri karalamak amaçlanmaktadır.
BÖLÜM KURALLARI


1 - Hepimizin kendine örnek aldığı ve sevdiği insanlar olabileceği gibi kendisinden hoşlanmadığımız insanlar olacaktır.

Ama burda amacımız o insanları tartışmak değil hayatları hakkında bilgi alışverişinde bulunmaktır.

Onun için kişiler hakkında (özellikle siyasi ve dini karakteri bulunan kişiler) tartışmaktan kaçının.


2 - Yapılan tartışmalar bölüm moderatörleri tarafıdan süratle silinecektir.

İkazları umursamayarak hem bölümü hem yöneticiyi zorda bırakacak söylemlerde bulunan üyeler banlanacaktır.3 - Bölümde günlük konu açma sınırlamsı vardır ve limit günlük 3 konu ile sınırlandırılmıştır.4 - Ekleyeceğiniz konuların daha önce eklenmediğinden emin olun, bunun için 10 dakikanızı vererek bölümde düzenli bir arama yapınız.5 - Eklediğiniz konuda herhangi bir din, dil, ırk ayrımı, küfür, vb. var ise, açtığınız konu uyarı yapılmaksızın silinecektir.6 - Porno starları vb. cinsel içerikli insanların Biyografilerini yazmak kesinlikle yasaktır.7 - Bilgi kaynakları oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri kaynakçalar oluşturmaktır.

Bir çoğumuz internet üzerinde bulduğu kaynaklardan alıntılar yaparak, resimler ekleyerek biyografi oluşturuyor.

İleride insanların mağdur durumlara düşmemek için herkes yazdığı başlıkta kullandığı kaynakları belirtmek zorundadır.8 - Bu paylaşımlardan faydalanan, çalışmalarında kullanan arkadaşların konuyu hazırlayan arkadaşlara teşekkür etmesinin yanısıra, bu paylaşımı nerde kullandığını belirtmesi, daha sonra aynı konudan faydalanacak arkadaşlara yardımcı olabilmesi nedeni ile değerlendirilmesi gereken ve beklediğimiz bir hareket tarzı olacaktır..9 - Wardom.Org Biyografi bölümünde Türkçe kullanılmasının taraftarıyız, yalnız bazı kişilerin hayatları daha çok yabancı kaynaklarda yer almaktadır.

Araştırma yapan bazı arkadaşların yabancı dillerinin yetersiz olabileceğini düşünerek mümkün mertebe Türkçe anlatımları tercih ediniz.

Ancak çeviride yapılabilecek hatalardan dolayı metnin orjinalini de eklemeniz hem sizin için hem de konuyu okuyacak ve faydalanacak arkadaşlar için çok faydalı olacaktır.10 - Bölüm içinde kuralları gereğince kişilerin mesajları kendi sorumlulukları altındadır, amacımız alıntı bilgileri kendi çıkarımız için kullanmak değil, kullanıcılarımız için internet üzerinden toplanmış, bilgileri kaynak vererek toparlamak ve kolay ulaşımlarına sunmaktır.11 - Lütfen kurallara uyunuz, kurallar forumumuzun seviyeli ve kaliteli kalması için konulmuştur, sizlere zorluk çıkarmak veya başka bir maksat için değil, lütfen anlayış ve özveride bulununuz.12 - Forum genelinde ve bölümümüzde yazdığınız mesajların saygı çerçevesinde olmasına özen gösteriniz.

Herhangi bir tartışma halinde durumu bölüm moderatörüne veya smod lara bildirini.


13 - Yardım almak, danışmak istediğiniz konularda bölüm moderatörüne başvurabilirsiniz.


14 - Bu bölüm tanınmış tarihi ve günümüze ait kişilerin kısa biyografilerinden oluşmakta olup,amaç üye ve misafirleri bilgilendirmek ile sınırlandırılmıştır.

Bu doğrultuda aramızda barınabilecek art niyetli kişilerin,bazı şahısların biyografilerini eklemek bahanesiyle ,biyografisini paylaştığı kişiyi karalama ve kişiliğine saldırıda bulunma ihtimali sebebiyle bu bölümde açılacak konular moderatör onaylı olacaktır.

Bölüm yöneticileri en kısa zamanda konuyu inceliyerek eksiklik olduğunu tespit ettiği biyoğrafiyi düzenliyecektir.


15 - Kullanıcılarımızın bu bölümde biyografisi bulunan kişiler hakkında aşağılayıcı mesajlar yazması,ayrıca din, dil, ırk ayrımı, küfür, vb. banlanma sebebi sayılacaktır ve yazdıkları editlenecektir.

Bu bölümde üyelerin yazacağı mesaj ve yorumlar sadece kendilerini bağlayacak olup,bu mesaj ve yorumlardan Wardom.Org hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bu bölüme konu açan herkez kuralları okumus sayılır..

Lütfen kurallara uymaya özen gösterelim..

Saygılarımla....

Peker.
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst