biz arkadaşla

redyellow
Forum Ustası
başlamak başarmanın, bitirmenin yarısıdır derler. Niyetiniz de güzel.. İnşaallah ramazana kadar sabredersiniz, ramazanın da bereketiyle ramazandan sonra da bu merete hiç yaklaşmazsınız.

3qU!Noc
Forum Ustası
bol bol su ic :D

bos zaman birakma kendine, biseyle mesgul olabilirsen ol, belli sureden sonra aklina gelmiyo zaten :)

Wing Chun
Forum Kalfası
hergün iyi içiyonuz valla 3 günde bir olsa iyimiş insanı rahatlatırda.istisnalar hariç tabi gelecek hafta tatile gidiyorum 7 gün full içecem geri döndüğümde aralıklarla.Len canımı çektirdin ben içmeye gidiyom:p:D

krbsn
Cool Üye
alkol keyif için olduğu zaman güzeldir limitini bilmek gerekir. fasıl ortamı dostlarla olduktan sonra içilir ama kusana kadar değil. alkolle ve denizde delikanlılık olmaz.
rahmetli şemsi yastıman derki:

birinci kadeh, vücuda yarar,

ikinci kadeh, makul karar.

üçüncü kadeh, kafayı sarar,

dördüncü kadeh, dimağı yorar...

beşinci kadeh, keseye zarar,

altıncı kadeh, hatır kırar,

yedinci kadeh, bela arar.

sekizinci kadeh, vurur kırar,

dokuzuncu kadeh, hakim hesap sorar..

bir kadehte sizin için, hepinize afiyet olsun.

krbsn
Cool Üye
artık madde madde yazıyorum:

1- rakı sofra içkisidir. mezesiz ve masasız içilmez. masadan kasıt sofra ortamı tabi.
2- rakı muhabbet içkisidir. mümkünse bir veya birkaç eşle içilmelidir. eşlerin de içmesi makbuldür.
3- rakı sohbete eşlik eder. sohbetin mümkün olmadığı yerde ziyan olur.
4- rakı içerken, sarhoş olmak amaç değil araçtır. bu yüzden çakır keyif oluncaya kadar içilir, bundan sonra da bu halet-i ruhiyede kalmak için devam edilir.
5- rakı içen adam sınırını bilir, masaya düşmez. masadaki adam ben şöyle içerim, ben böyle içerim diye atıp tutmaz.
6- rakı uzun soluklu bi içkidir. yudum yudum içilir, coşmadıkça fondip yapmak lüzümsuzdur.
7- rakı içen adam, damak zevkine sahip adamdır. rakıyı ne çok sulandırır ne çok keskinleştirir; ayarını bilir.
8- rakı suyla içilir. büyüklerimiz alkol alan bünyenin suya ne denli ihtiyaç duyduğunu bildikleri için suyla içerler. rakıyı sek içmek yiğitlikten değil damak zevkindendir.
9- rakı soğuk içilir. kadehi tutar tutmaz soğukluğu hissetmelisin.
10- rakı kristalize edilmez. anason aroması rakıdan ayrılır. bunun için rakı fazla soğutulmaz, soğukluk suyla sağlanır. buz katılcaksa kadehe su konulduktan sonra atılır.
11- rakı artistlik içkisi değildir. sarhoşluğu çok fenadır, kafan düşerse bir daha kaldırmak zordur.
12- rakı erkek içkisi değil delikanlı içkisidir.
13- rakı cesaret verir. delikanlı adam bu cesaretle düşünür, konuşur ama hır gür çıkarmaz; rakı masasında ahlaksızlık olmaz.
14- rakıyla müzik sevgili gibidir. rakı içen bu ikisi arasında elçidir. bu yüzden tırt şarkılar bu duruma uygun değildir. şarkının mutlaka eşlik edilebilir olması gerekir. bütün türk sanat müziği eserleri buna uygundur.
15- rakı şişesinden ayrılmaz. şişe masada durur, boşalan kadehler içenlerce doldurulur.
16- rakı, rakı bardağında içilir. ince camlısı makbuldür. olmadığı yerde klasik çay bardağı kullanılır.
17- rakı masasında yapılanlar ve konuşulanlar rakı masasında kalır. ertesi gün taşak geçilmez.
18- rakı masasına siparişler ortak verilir, hesap ortak ödenir. yok ben şunu istedim, şu kadar içtim mızmızlığı yapılmaz.
19- rakı egoisttir. diğer içkilerle karıştırmak hoş değildir. yapılcaksa cila yapılır.
20- rakı şişesinin dibinde bırakılmaz. ya iki üç kadehlik kalır ya da son damlasına kadar bitirilir.

* itü sözlükten alıntıdır

TurkishOnlyTurkish
Moderator
Yönetici
İstediğim konuya girerim, nasıl konuya girenler istediği yorumu yazabiliyor ben de yazabilirim. Seni alakadar etmez.

Elbette istedigin konuya girip istedigini kişileri rencide etmeden yazabilme hakkınız mevcuttur herkes gibi....biz ne demişiz arkadaşımız icin..İnşallah iradeniz galip gelir demişiz..bunun neresi kötü...unutmayınız..Allahın anıldıgı yerde rahmet vardır....

- Yönetici düzenlemesi: :
AdrenaLiN_
Forum Ustası
İstediğim konuya girerim, nasıl konuya girenler istediği yorumu yazabiliyor ben de yazabilirim. Seni alakadar etmez.
kimsenin inanışına rencide edici şeyler yazamazsın

tekke değil burası demek ne demek oluyor senin beğenmediğin adamlar senin inancınla alakalı bir şey yazıyor mu yok . o zaman sende saygı sınırları içerisinde yorum yazacaksın