Bölüm Kuralları ! (Güncellenmiştir)

Durum
Yanıtlara kapalı.
Teğmen
Forum Ustası
1- Bu bölüm Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ilgilendirdiği için açacağınız konuya dikkat etmelisiniz. Kaynağı sağlam, içeriği sağlam olmalıdır. (Facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım siteleri kaynak olarak gösterilemez)

2- Bu bölüme Gazi Hazretleri ile ilgili, öğretici ve bilgilendirici konular açılmaktadır. Geyik amaçlı, siyasi veya dini konuların açılması kesinlikle yasaktır.

3- Resim, video ve döküman ekleyebilir, var olan konulara yine bu materyallerle cevap verebilirsiniz. (Ekleyeceğiniz materyallerin kaynağını kontrol ederek)

4- Belgesel eklemek isteyenler, eklemeden önce belgesel bilgilerini bölüm yöneticilerine veya Genel Moderatörlerden herhangi birine göndermelidirler. ( Belgeselin yapımcısı, yapım yılı vb. Telif haklarını kontrol etmemiz gerekir)

5- Bölümümüzde bir çok konu olduğu için hem sitenin arama kısmından hemde arama motorlarını kullanarak eklemek istediğiniz konu açıldı mı kontrol ediniz, arama yapınız.

6- Gazi Atatürk'ün görselleri üzerinde oynama yapılamaz, alay konusu olamaz, küçük düşürmeye yönelik mesajlar gönderilemez. Bölümümüzün amacı ile ters düşer.

7- Konularınızın başlığı, içeriğini muhakkak ifade etmelidir. "Acayip bir şey, bundan haberiniz var mıydı, işte paşa budur" vb başlıklı konular kilitlenip, geri dönüşüme yollanır.

8- Tekrar verilen konuları biz gözden kaçırmış isek, özel mesajlaşma yoluyla bize bildirmenizden memnuniyet duyarız :)

9- Bu bölümün, tıpkı Türk ve Dünya Tarihi ve Milli Unsurlar bölümü gibi ağırlığı vardır. İmla kurallarına özellikle bu bölümlerde daha da özen gösteriniz.

10- Kırık linkleri ve süresi dolmuş görüntülenemeyen fotoğrafları konunun altına yazarak değil bizlere özel mesaj yazarak bildirirseniz memnun kalırız. Siz o an konunun altına yazdığınızda, konu üst sıralara çıktığı için bizde konuyu kapatmak zorunda kalıyoruz. Bu sayede hem konu kapatılmamış olur hemde biz linkleri/resimleri/dökümanları yenilemiş oluruz.

11- Genel forum kuralları her bölümde olduğu gibi bu bölümde de geçerlidir. Gerekli görüldüğü taktirde bölüm kuralları değiştirilebilir.

12- Bu bölüme konu açan, mesaj yazan, yazılan mesajları yanıtlayan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aksi halde; 5651/8 ve 125. maddelerine göre, tüm Wardom kullanıcıları ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur.


13-
Gazi Atatürk'ün Milli bir lider olduğunu unutmamakla birlikte dini konulara müdahil etmeye çalışanlara forumdan uzaklaştırma cezası uygulanır.

14-
Ulu Önderimizi her ne sebeple olursa olsun, günümüz veya geçmiş liderlerle, siyasi veya tarihi kişiliklerle kıyaslamak, bunu forumda tartışmaya açmak yasaktır... Gazi Ata, belli bir düşünce gurubuna atfedilemez, o grubun önderi gibi gösterilemez.

15- Gerekli görüldüğünde kurallarda değişim yapma haklı saklıdır.
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst