Böyle ceza kesilmedi! "İneğe ehliyet mi alayım?"

1. fearof

fearof Forum Ustası

Böyle ceza kesilmedi! "İneğe ehliyet mi alayım?"

Kayseri’nin Sarız ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Duran Altunç, ineğine yazılan trafik cezası tebligatını görünce neye uğradığını şaşırdı. Altunç, "Böyle bir ceza yedik. Olmadık bir ceza. En sonunda oğluma, 'Git de bunun ehliyetini alalım’ dedim" diye yaşadıklarını anlattı.

© Haberturk

Kayseri'nin Sarız ilçesine bağlı Şarlak Mahallesi'nde besicilik yapan Duran Altunç'a (53), 2 gün önce muhtarlıktan bir tebligat geldi. Kendisine gelen tebligatı açan Altunç, yazılan cezayı görünce ne yapacağını şaşırdı. Trafik cezası tebligatının üzerinde beslediği ineğin küpe numarasını gören besici Altunç, cezanın ineğine yazıldığını gördü.

© Haberturk

"EHLİYETİNİ ALALIM"

İHA'da yer alan habere göre Duran Altunç yaşadıklarını şöyle anlattı: "Böyle bir ceza yedik. Olmadık bir ceza. En sonunda oğluma git de, 'Bunun ehliyetini alalım' dedim. Ehliyetini alırsak ceza yazmazlar. Başka yapacak bir şey yok. Olay bu. Ceza gelince şok oldum. Hiç duyulmadık bir şey. Bu olaya kimse inanmaz. İnanacak bir şey değil. Yayılan mala ceza yazılır mı? Bu ana kadar siz hiç duydunuz mu? Çok kişi beni aradı. Arayanlar, 'Böyle bir şey var mıymış? Hiç duymadık' diyorlar. Hakikaten duyulmadı. Biz duymadık.

© Haberturk

"DEVLETİN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ"

Devletin kestiği parmak acımaz. Ceza neyse ödeyeceğiz. Yapacak bir şey yok. Birinin küpesi tutuyor ama diğer küpe bizim değil. Kar yağmadan önce otlanıyorlardı ama kar yağdıktan sonra gidemedi. İçeride kaldılar. Cezada yola çıktığı söyleniyor ama biz hayvanları hiç boş bırakmadık. Devamlı yanında bulunduk" diye konuştu

KAYNAK:

2. gorkem

gorkem Forum Ustası

beyinsiz...

bu milletin yarısı aptaldır derken boşuna demiyoruz...gidip böle saçma cezamı olur diye itiraz etcem demiyor da....bu millete herşey müstehak...

3. alpay29

alpay29 Super Moderator

Yorumlar

• ...................... O ineğe bı araç çarpsa idi bu gavat çıkıp gelecekti. Benim inem benim inem diye. Kimse zarar görmeden ceza yazılımda ne bağırıyor. Başı boş saliver diğerlerinin başına ne gelirse gelsin. Polis en iyisini yapmis

• ·
      • ................... her şey bitti bir o kalmıştı ceza yazılmayan sana göre doğru olduğunu savunuyorsun.O köylünün kullandığı Mazot 6,55 tl ama yatçının kullandığı mazot 2,85 sana göre bu doğru ve adil değilmi
      • ............................... ÇİFTÇİ İNEGİNE SAHİP ÇIKSA ÇAYIRDA YAYSA OTO YOLDA HAYVAN GÜDMENİN YASAKLIĞINA RİAYET ETSE DAHA GÜZEL OLMAZMIYDI

• ............................Karayoluna ineğini sal sonra çık ceza geldi deyip şaklabanlık yap . Karayoluna başıboş mal salımın cezası olmasından doğal birşey yok zira biri çarpıp zarar görebilir
    • ........................... Geçenlerde birisi bisiklete ceza makbuzunu paylaşmıştı, bu günde bir ineğe ceza yazılmış. vah ülkem vah. bu kadar mı yoksul düşmüşüzde haberimiz yok.
    • ....................... Bu kafayla carsafa da keserler cezayi niye bosa saliyon mall benim sallarim arkadas o pantolon benim icindeki de
    • ........................ Ölümlü bir kazaya neden olsaydı o zaman görürdüm ineğin sahibini. Yola hayvan salınmaz. Cezası var.
      • .....................araç kullanmıyorsunuz her halde! Kullanıyor olsaydınız,böyle bir ifade kullanmazdınız.çünkü: yollarda uyarıcı levhalar var, inek ,domuz çıkabilir gibi.sevgi ve saygılarımla.
      • ........................... 2908 sayılı trafik kanunun 69/9 maddesine göre 3 ay hapis cezası var. Sahip olduğunuz hayvanı başıboş olarak yola salmanun cezası.
    • ................... İneğe yazılan ceza aslında sahibinin inekliğine yazılmış cezadır. Trafiğe tehdit oluşturduğu için şahsen yapılan işlemi onaylıyorum.
    • .....................efendi, öküzü başıboş bırakmak yasaktır
      • ....................... yaban domuzlarını,geyiklerini ne yapacağız?
      • .......................Domuzlar ve geyikler sizin ise durum aynı
    • ..................... o hayvan çlınsa neler yapar acep
    • ..................... Niye bu kadar garipsiyorsumuz. Başka ülkelerde başı boş hayvanları kapan denilen yerlere koyarlar sahipleri almak isterse cezasını öderler. Hayvanın varsa sahip cikmalisin bravo ceza yazan polise.

• :D

4. venoferci

venoferci Daimi Üye

5. mavera55

mavera55 Forum Kalfası

Trafik: Yayaların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir.
    a) Yasaklar;

1) Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında taşıt yolu üzerinde mecburi haller dışında hayvan bulundurmak

Trafik mevzuatında daha fazlasını bulabilirsiniz,
    kanımca çok doğru bir uygulama
    hayvan bakıyorsanız sorumluluklarınızı da yerine getirmelisiniz,
    Karayoluna başıboş bırakırsanız cezasını da ödersiniz anormal bir şey yok..

6. numan1234

numan1234 Forum Kalfası

Ne oldu acaba sonucta

Yükleniyor...