Bronz Elo kurtulma Denedim %100 çalışıyor | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Bronz Elo kurtulma Denedim %100 çalışıyor

Junk

Forum Ustası
hqdefault.jpg

Konusunu görünce Belki sizlere bir faydam olur diye yazmak istedim

Ben bir iddaa üzerine önce kendi hesabımı B5 düşürüp çıkmıştım

Sonra B5 toxic bir hesabı bronz ligden çıkardım Kendimi övmek amacıyla değil de sadece bunun yolunun olduğunu belirtmek için yazıyorum :D

Mesele gerçek hayatla çok bağdaşık ve Öncelikle kaybettiğinizde Her zaman kendinize sorun neden kaybettim neyi yapmadım başkalarını suçlamak yerine bunu yapın emin olun hayatınızda da başarılı olmak için aynı şeyi yapınız ( Denedim yüzde yüz çalışıyor :D )

Öncelikle seçim ekranında kavga varsa ve o gün rankedden çıkmadıysanız ve seri maçınız değilse o maçtan ayrılın 5 dk ceza ve 3 lp kaybedersiniz ( o ara kendinizi motive edersiniz )

Bronz ligde oynayan oyuncuları ( oyuncular hakkında yorum yapmayacağım ) takımınızın yardımı olmadan kazanmak ( çıkmak için buna ihtiyacınız var ) istiyorsanız

Kartopu şampiyonları oynayacaksınız(Belki dünya klasmanında jinx oynayabilirsiniz ya da çok iyi bir peel alistar oyuncusu olabilirsiniz ama hiç bir önemi yok,)

Master yi , Tryndamare , Fiora , Jax , Warwick , Shen , Akali , Katarina , Annie ve unuttuğum diğer snowball heroları :) Eğer diğer oyunculara bağlı kalmadan kazanmak istiyorsanız Jungle ve solo oynayın

Pushlanan lanede Kule altı farm yapmak önemlidir öncelikle bunu geliştirin

Rakibinizin sizi itmesi sizin yararınızadır siz daha çok exp kazanırken o sadece creplerden exp kazanır , Tr serverinde pushlayan oyuncuların hepsi sizi lanede ezdiğini zanneder :D ( lanede ezdiğim akaliye bakın vs . 6dan önce akaliyi herkes ezer :D - ezemiyorsa durum vahim ) Takmayın Chat'i kapatın farmınıza odaklanın

• Kule altı farm taktiği
  • yakın dövüş minyonları için kule + kule + siz
  • büyücü minyonları için siz + kule + siz
  • büyük minyonlar için kule + kule + kule + kule :D siz ne zaman isterseniz

rahatlıkla farm kaçırmadan cs sayısınıza yükseltirsiniz ; Lanenizi kazandığınızda keyfini çıkarmak yerine gidip diğer lanelere yardım edin arkadaşlarınız kötü bile olsa onlara kill aldırın salın gerekirse; taşımak bir nebze budur.

Haritayı takip edin ward atmasanız bile oyuncuları izleyin bir gözünüz hep haritada olsun size bir hareket olduğunda geriye döner veya kaçarsanız rahatlıkla gang yemeden geri dönebilirsiniz hatta onları öldürebilirsiniz

Trinketinizi mutlaka 9 levelde geliştirin

(Stealty : Görünmez şampiyonlar : Rengar , Evelyn , Akali , Shaco ... ) Bunlar için pembe ziynet

Bu şampiyonlar tehtid değilse ve yoksa Büyük ziynet olarak geliştirin

250 gold ücreti vardır ayakkabı efsunu yapmadan önce yapın zarar etmezsiniz . 2 kereye kadar stacklenir ( jungle ejdere ward atmaz siz atarsınız , İyilik yap denize at )

Ve en önemlisi ki üst liglere yükselip veya oralarda kalmanızı sağlayacak şey sezgi ve dodge'dir :) ( engelleme )

Karşınızdaki morgana ve blitzcrank ' ne zaman q atıp sizi çekmeye çalışacağını anlayabilirsiniz ve genelde düz kaçmak yerine sağlı sollu kaçarak yada aniden durup ( hesitation ) farklı yöne hareket ederek yeteneğini boşa harcamasını sağlayabilirsiniz .
tamamen sizin becerinize ve yeteneğine kalmış ( rakip tam stun yapacakken thresh q ile engelleme gibi :D )

Bir diğer konumuz build ( eğer solo veya jungle oynuyorsanız ) Bronz ligin en önemli pickleri banlanmadıysa yasuo - zed - lee jungle - adc ve thresh [/COLOR]

Genelde bu tarz bir takımla karşı karşıya iseniz büyü direnci geliştirmeden zırh kasarak tek bir saldırı eşyasıyla çok rahat oyunu taşıyabilirsiniz

Rakibin ap - ad - tank seçimini iyi etüd edin pick ekranında bu tarz bir rakip görürseniz

Alın rammus - Taric - Malphite sonra keyfinize bakın

N4VEq5.jpg

thumbnail_1390638906.png

KONU SONU ÖDÜLÜ : Eğer bütün Bunlar çok karışık daha kolay bir yolu varmı diyorsanız ? :D:D:D

var tabi olmazmı :D aşşağıda :D :D :D

shaco.png

Shaco bu oyunun en troll ve tehlikeli şampiyonudur :D
Öğrenin geliştirin Rahatlıkla Gold'dan çıkarsınız :D

L4P390.png

- Yönetici düzenlemesi: :

Junk

Forum Ustası
Tank oynayanlara küçük bir not : Kabiliyetlerde yapılan değişiklikler nedeniyle sadece Zırh kassanız bile kastığınız fazla zırhın belli bir bölümü büyü direnci olarak yansır Buda Malphite ,Rammus ve Tarici bu patch'in en op tanklarından yapıyor

Jungle :

Eğer jungle oynuyorsanız ve maçı kazanmak istiyorsanız oyunun en uyanık oyuncusu siz olmalısınız bütün gözleriniz haritada olmalı ve karar mekanizmanız çok iyi olmalı desteğe ihtiyaç varsa dur şu redi keseyim öyle gideyim mavi alayım öyle gideyim gibi bir mantıkla hareket ederseniz kötü bir jungle oyuncusu olursunuz

Jungle oyun kazandırır , Jungle Joker'dir ( aha Shaco :D ) Bütün koridoların kaderi sizin elinizdedir .
Ne kadar destek verirseniz o kadar güçlenirsiniz

Gidip warwick alıp 6 ya kadar ormandan çıkmazsanız takımınız geriye düşerse hiç bir şey yapamazsınız ve bu sizin hatanızdır . size yardım eden koridor oyuncusunun koridoruna daha 2 level iken gidip karşıdaki rakibe q aa atarak teşekkür edebilirsiniz bunlar ince hareketlerdir :D belki karşı oyuncu levelinize bakmadan heyecanlanıp ki çok oluyor direk sıçrasını harcar diğer gangler için zemin hazırlayabilirsiniz

Devam edicek ...

Konuyla alakasız :D örnek dodge
ez_dodge_ashe.png

Akılma geldikçe Yazıyorum editi : Counter pick nedir ne işe yarar

Oyunun bir diğer zevkli özelliklerinden biride seçim ekranının satranca benzemesidir

Oyun size Hamle yapma şansı verir Bazı şampiyonlar bazı şampiyonlara karşı çok zorlanır bazı şampiyonlarıda rahatlıkla zor duruma sokar bütün şampiyonlar için bu döngü vardır , karşı takımın şampiyonunun zorlandığı şampiyonu almaya counter pick diyoruz ki genelde her zaman counter pick kazanmayabilir fakat kazanma oranı çok yüksektir

3 lane de counter pick atarsa , CT yiyen takımın Jungle oyuncusu reportlanır günah keçisi seçilir :D çünkü onun suçu bu adamlarla oyuna girmektir

Karşıda oyunu kim domine ederse karşısında ki oyuncu reportlanır sonraki oyunlara bakılır :)

CT yemenin en büyük sebebi :D ilk picklerde jungle support yerine mid solo adc alınmasıdır , oyuncular genellikle support oynamak istemez support rolü angaryadır , crep yapmaz , kill almaz egoist adamlar support oynayamaz oynayanlarda oynadığını zanneder ve bin anlık gafletle" sup farkı" gibi söylemlerle all chatten küçülürler

Saygılar

- Yönetici düzenlemesi: :

All4One

Forum Ustası
Sezon 2 den beri bu hasta isi oyunu oynarim cok sukur daha bronz gormedim :) dusenler icin faydali olacagi kesin bu arada shen bir sb karakteri degildie bence.

Junk

Forum Ustası
Sezon 2 den beri bu hasta isi oyunu oynarim cok sukur daha bronz gormedim :) dusenler icin faydali olacagi kesin bu arada shen bir sb karakteri degildie bence.
Damage yönünden değilde defans yönünden snowball :D demek istemiştim yanlış aksettirdiysem özür dilerim :D

All4One

Forum Ustası
Damage yönünden değilde defans yönünden snowball :D demek istemiştim yanlış aksettirdiysem özür dilerim :D
Estafurullah ne ozru dostum, shen su an su haliyle op hatta benim su an %70 win oranim var en cok oynadigim hero fakat bronzda is yapar mi bilemedim :) sonucta birazda takimin iyi olmasi lazim shenle oynuyorsan ama diger soleddiklerin konuyu iyi ozetlemis baslayacak varsa kesinlikle onermiyorum bu oyina :)