Bu smaç görenleri büyüledi

P3nTagRam
Forum Kalfası

Golden State'in Utah Jazz karşısında 125 - 105 kazandığı NBA Batı Konferansı Yarı Finali üçüncü maçında adeta bir tarih yazıldı. Sahanın en kısalarından oyun kurucu Baron Davis'in ligin en iyi blokçularından Kirilenko'nun üzerinden yaptığı inanılmaz smaç herkesi büyüledi.

Davis bile yükselirken smacı yapacağından umutlu değildi, çünkü Kirilenko seride önüne geleni blokluyordu. Ama smaç gerçek oldu ve tüm dünya onu hayranlıkla izledi.

Şimdilerde smacın NBA tarihinin en iyisi ya da en iyilerinden biri olup olmadığı tartışılıyor ABD'de.

KİRİLENKO KIZGIN

Maç sonrası smacı "En azından posterde yer alacağım" diyerek espriyle geçiştiren Kirilenko ise pozisyonun değişik açılardan sürekli önüne gelmesine sinirlendi.

"Benim açımdan iyi bir an değil" diyen Rus forvet, "Ama bu seride deflarca blok yaptım. Her şuta karşı bloğa çıktığım için elbette ara sıra posterize olacağım. Ayrıca pozisyonda biraz hücum faul vardı. Ama böyle durumlarda bunlar göz ardı oluyor" dedi.

İşTe O Video​


KAynak
 
bornto
Forum Kalfası
bu tip küçük fauller verilmez nba de zaten amaç estetik açıdan güzel bir oyun olması bir de fark da epey fazlaydı...
 
ak1994
Daimi Üye
onnneee yaaa adama uçuyoomuu walla helal olsunnn tek elle sağlam otutdurdu ama ordaaa bir faul gerçektennn hakkızlıkk yapılmısss ilgin için tesekkür ederimm +k
Saygılar
 
Üst