Bulgaristanda üniversite eğitimi

ozgurseker
Çırak
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİ
ÖSS şartı aranmadan eğitim
Hayalinizde ki bölümü okuma imkanı
Avrupa birliği diploması
Dünyanın her yerinde çalışma imkanı
Türkiyeyle denkiği olan üniversiteler

iletişim www.cagegitim.net msn:eek:zgurseker@cagegitim.net

dockhanger
Forum Ustası
bizim bi abimizin cocukları gitti okumaya hakkten de össs yok yanı daha ne denılebilirli bulgaristan ama olay bu ıste insanlar istedikleri gibi bölümde okuyor sistemın belirttihi dehil kendi ıstedıklerı yerde ehitim göruyorlar

regedit__1
Forum Kalfası
5000 $ a doktorluk. *6 = 30,000 $bunun yanında da ordaki harcamalar... parası olan için çok güzel aslında. Meslek hayatına başladığında 3 4 sene içinde telafi edilir...

PusuLa
Çırak
sınavsız bir eğitim sistemi pek yararlı olacağını düşünmüyorum öss nin aksaklıkları tabi var fakat o olmadanda üniversitelerdeki kalite oranı çok düşecektir. Önemli olan eğitim almak kadar bölüm ile ilgili formasoynunun sağlam olması para olduktan sonra bulgaristan yada diğer ülkelerde eğitim mümkün fakat türkçe yapamadığınız dersleri farklı bir dille okumak bir hayli zor.

mlhmck
Çırak
ayrıca bulgarıstanın egıtımı gercekten cok kotu arkadaşlar bıraz araştırma ile kolayca öğrenebılırsınız

siyahizm
Forum Kalfası
sınavsız bir eğitim sistemi pek yararlı olacağını düşünmüyorum öss nin aksaklıkları tabi var fakat o olmadanda üniversitelerdeki kalite oranı çok düşecektir. Önemli olan eğitim almak kadar bölüm ile ilgili formasoynunun sağlam olması para olduktan sonra bulgaristan yada diğer ülkelerde eğitim mümkün fakat türkçe yapamadığınız dersleri farklı bir dille okumak bir hayli zor.
Eğer böyle düşünürsek düşer.Neyin kalıtesinden bahsediyoruz ki biz.Geçelim bu ayakları...;)
Şu ana kadar ne zorluklara katlandım ha gayret liseyi bitirdim ama ne olur bekliyorum neymiş barajı geçecekmişim o da yetmezmiş çoğu kişinin önüne geçecekmişim o da yetmezmiş üniversite beni kabul edecekmiş bilmem ne bilmem ne.
Tamamen saçmalık.;)

SoNiC__
Forum Ustası
sınavsız sistemin yararlı olmadığı ülkeleri görüyoruz :D

Bkz:Amerika,Avrupa Ülkeleri adamların hepsi 3.dünya ülkesi gözüyle bakıyo bize ÇİFTÇİLERİ tatile Türkiyeye Geliyo 3.dünya ülkesi gözüyle baktıkları ülkeye.Bunların bu kadar gelişmesini ben bi konudan bi konuya bağlasam sonunda eğitim sistemine varırım inan bana;)

Gayet kaliteli eğitim var amcamın oğlu orda okudu şimdi Belçika'a elektronik mühendisi. Bir diğer amcanın oğlu okudu oda Fransa'a bu camlarla ilgili bi meslek varmış orda çalışıyo deli para alıyor. Bir tek ben kaldım Türkiye'de :D

ozgurseker
Çırak
5000 $ a doktorluk. *6 = 30,000 $bunun yanında da ordaki harcamalar... parası olan için çok güzel aslında. Meslek hayatına başladığında 3 4 sene içinde telafi edilir...

okadar da harcama olmuyo bulgarıstanda turkıyeden daha uygun hayat sartları ogrencıye gore egıtımı acısındanda avrupa bırlıgıne gırmıs ama tam olarak tanınmamıs bı ulke bazı sorunları var ama bu sorunlarda yawas yawas asılıyor yanı 5 sene sonra ne olur kımse bılemez

PusuLa
Çırak
saçmalık olan bu sınavın bir kaç saat içinde sonuçlanması sonuçta türevi integrali vs. bilmiyorsan sınavdada yapamazsın üniversitede de. Ayrıca amerikada okuman için adam dünya kadar şey istiyor senden SAT sınavının öss den farkı nedir? Yada bi başvurun bakalım teofl den kaç istiyorlar. eğitim sistemimiz bu kadar kötü iken bu kadar ezberci iken elbetteki sınav olmalı ha öss bunu beceriyomu derseniz hayır birçok eksiği var. katsayı denen eşi benzeri görülmemiş aptal bi sistem var ne güzel ki 2010 dönemin de ondan kurtuluyoruz. Bizim öncelikle eğitimi daha erken yaşlara çekmemiz bilimsel ve analitik düşünce üzerine kurulu bir eğitime ihtiyacımız var. Ayrıca barajı geçmek gibi şeyler komik 5 er net yapsanız geçersiniz ben 2 kez üniversite kazanmama rağmen ekonamik zorluklar nedeni ile bırakmak zorunda kaldım 6 sene aradan sonra hiç çalışmadan 280 çıkardım dershane gidip te puan yapamayanlar utansın. Askerlik şubesi 2010 için beni almazsa görün kaç puan gelecek hazır katsayılarda düzeldi ve ben bir meslek lisesi mezunuyum eğitim sistemimizdeki en az matematik vs. dersleri gören ama insanda kafa olacak sürekli okuyacak kendini geliştirecek yılmayacak.