Bunlar Yahudi Oyunları....:)

 1. gorkem

  gorkem Forum Ustası

  Katılım:
  17 Şubat 2005
  Mesaj:
  3,583
  Beğeni:
  309
  Netenyahu neden İsrail'in büyük ve güçlü bir devlet olduğunu anlatıyor..Siyasetçidir, illa milli vurgular yapacak onları boşverin. İngilizcesi olanlar lütfen bir seyretsinler nelerden bahsediyor.
  Kısaca söyledikleri;

  - 2006'da dünyanın en büyük şirketleri arasında enerji şirketleri vardır. 2016'da ise durum tersine döndü 5 IT şirketi en büyük yapılar arasında. apple, google, microsoft,amazon facebook v.b var..inovasyon, ar-ge artık günümüz için vazgeçilmez konular. Bunlarında hepsinin İsrail'de araştırma merkezleri bulunmakta.Bilgi, bilgi bankaları, yapay zeka artık dünyaya yön veren konular.Bunlar artık yeni endüstri devrimidir ve yepyeni bir endüstri alanı açmıştır. İşte İsrail budur...

  - Presicion Agriculture: Artık termal gözlem cihazlarıyla, robotlarıyla bir tarlanın hangi bölümünde,hangi bitkinin ne kadar gübre yada su aldığını öğrenebiliyoruz. Bunu tek bir bitkiye kadar indirgedik. Kaç dönüm olduğu fark etmez, o tarlada tek bir bitkiye kadar data toplayabiliyoruz. Bu İsrail'dir işte..

  - Suyumuzun neredeyse %90'ını geri dönüşüme dahil ettik.

  - Dünyanın en büyük mobil teknolojisini üreten şirketleri israillidir. LG, Samsung, Nvidia şirketlerin, araştırma merkezlerinin en büyük birimleri, araştırma ve üretme (research and develop) departmanlarının hepsi İsrail'dedir. Dünya teknolojisine İsrail yön vermektedir.

  - Cyber güvenlik artık tüm dünyanın üzerinde önemle durduğu bir konu. Bilgi toplumunda bilgilerin güvenliği tartışmamız en önemli konulardan biri. Bu konu üzerine çalışan şirketlerin büyük çoğunluğu İsrail'lidir..

  - İsrail sahip olduğu nüfusa, toprak büyüklüğüne göre dünyada en çok diplomatik ilişki yürüten ülkedir. Biz ürettiğimiz tüm teknolojiyi ve geliştirmeye yeni başladığımız tüm teknolojiyi bu ülkelere tanıtıyoruz ve her defasında daha fazla öğrenmek için bu ülkeler bizi tekrar tekrar davet ediyorlar.

  - İsrail dünya ekonomisine ürettiği teknoloji ve ar-ge'ye yaptığı yatırımla yön veren en büyük güçtür.


  Yani söylemeye çalıştığı, yeni endüstri devrimine ayak uydurmak, teknolojiyi tekrar tekrar üretmek ve yenilemek, ar-ge'ye yatırım yapmak, yenilikçi ve yaratıcı teknolojiyi kovalamak, dünya trendlerinden kopmamak bir ülkeyi güçlü ve zengin yapar.

  Bu da bizim enerji bakanı. Borcam'ın bor madeninden yapıldığını sanıyor.  Bir tarafta milyonlarca müslümanın yaşadığı ülkeler arasında çük kadar memleketiyle herkese kafa tutan ve istediği gibi at koşturan bir ülke (bu nasıl yaptığını konuşmasında anlatıyor zaten:), diğer tarafta evi baştan sona israilli şirketlerinin ürettiği beyaz eşyayla döşeliyken bakkaldan aldığı kolayı yere dökerek israili protesto eden sığır sürüsü...

  Bir tarafta teknoloji üreten ve mükkemmel ingilizcesiyle bunu dünyaya anlatan bir adam, diğer tarafta lise mezunu üzerinden şapır şapır cehalet akan tek kelime ingilizce bilmeyen sosyal medyayı yasaklamaya kalkan, Uberi kovduk diye övünen ve proje olarak yeni kıraathane açacağını söyleyen bir adam.

  Bir tarafta kadınlara daha yeni ehliyet veren, kot giydi diye kadın kırbaçlayan ülkeler, diğer tarafta ar-ge'ye dünyanın en büyük yatırımını yapan ufacık bir ülke.

  Bir tarafta dünyanın neresinde olursa olsun bir başka yahudi ile karşılaştığında onu hayatına pahasına, kollayan koruyan, her zaman destekleyen ve arka çıkan insanlar, diğer tarafta birbirini zikmekle uğraşan, tuttuğunu kazıklamaya, düdüklemeye çalışan sorsan müslüman kardeşim derken diğer taraftan kuyusunu kazan mağara insanları..

  Bir tarafta herkesle düşman olmayı güç zanneden, diğer tarafta ne olursa olsun diplomatik ilişkileri yürütmeye çalışan bir ülke..

  Bir tarafta insanları tarafından ürettiği teknoloji için alkışlanan bir adam, diğer tarafta buzdolabını yüksek teknoloji sanan ve alt tarafı davosa gelmem bir daha dediği içini kırmızı halılarla karşılanan iki gün sonra israille silah ticareti bağlayan bir adam...

  Emin olun İsrail'in çok zikindesiniz:):)...
  Siz hala Nihat Hatipoğlu'na sıçarken ezan okunursa günah olur mu onu sorun...aya çıktıkta namazı kaldı sanki, astronotlar nasıl abdest alıyor onu merak edin...Yeni kıraathane açılıyo diye alkışlayın. Trilyonluk sarayı Netenyahu görünce bu ne büyük ülke diyor zannedin:)

  adam milyonlarca müslümanı öldürdü dibimizde, bir tane müslüman ülkenin g.tü yedi mi gıkını çıkarmaya???

  İşte bunlar hep YAVDİ OYUNLARI...
   
  • Beğen Beğen x 2
  #1
 2. DuKe

  DuKe Forum Ustası

  Katılım:
  20 Kasım 2004
  Mesaj:
  4,571
  Beğeni:
  187
  Bak olayı sen bile anlamamışsın!!!!

  Borik asit en yaygın bor bileşiklerindendir ve Silikayla birlikte bor oksidin ana cam yapıcı olarak kullanıldığı teknik cam borosilikat camıdır, bizde bu ürünü yani yüksek ısıl şok dayanımlı camı P.bahçe 70’lerde üretmeye başlamış, 80’lerde de Borcam adını almıştır.

  Maaharrem emmi ne diyor "bordan ısıya dayanıklı cam üreticez" berat da zaten bunu 70'den beri üretiyoruz demiş.
   
  #2
 3. morko58

  morko58 Forum Ustası

  Katılım:
  13 Şubat 2005
  Mesaj:
  3,120
  Beğeni:
  538
  Bence olayı anlamayan sensin.

  O cam dediğin ürünü ne zaman uzay mekinği için üretirsen o zaman konuşalım.
   
  #3
 4. DuKe

  DuKe Forum Ustası

  Katılım:
  20 Kasım 2004
  Mesaj:
  4,571
  Beğeni:
  187

  Tamam blader muharrem ne zaman uzay için cam üretiriz derse o zaman konuşuruz....
  Blader adamı aklamak için bu kadar da takla atılmaz ki,

  adam yerli arabayı durduracam teknolojisi eskidi diyor, siz yok o elektrikli araba yapalım dedi diyorsunuz...

  Adam ısıya dayanıklı cam üreticez diyor, siz yok o uzay camı üreticez dedi diyorsunuz....


  kusura bakmayında bu adam konuşmayımı bilmiyor ......anlatmayımı bilmiyor ......yoksa birileri onun arkasını temizle görevi mi veriyor!!!!
   
  #4
 5. morko58

  morko58 Forum Ustası

  Katılım:
  13 Şubat 2005
  Mesaj:
  3,120
  Beğeni:
  538
  Sen tabi bu vizyondan bakmadığın için ülkeye vaad edilen kıraathane,stad,park gibi vaadlerden zannediyorsun.
  Ama burda durum farklı çünkü buradaki vizyon ar-ge,inovasyon tarzında gider.
  İki insan aynı pencereden bakıp ikiside aynı şeyi görmeyebilir.
   
  #5
  Son düzenleme: 12 Haziran 2018
 6. DuKe

  DuKe Forum Ustası

  Katılım:
  20 Kasım 2004
  Mesaj:
  4,571
  Beğeni:
  187

  Ben sana fikrin kötü demiyorum adam bunu söylemiyor diyorum...

  Evet senin vizyonun ve ileri görüşlü olman çok iyi ama bu görüşü maaaharrem söyleseydi de bizde evet maaahrem de tayyip gibi değilmiş deseydik diyorum ;)
   
  #6
 7. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  10,775
  Beğeni:
  3,997
  Aşağıdaki video ile ilgili olarak @DuKe 'nin ilk açıklamasının böyle olması muhtemel .:p


  Bu da @DuKe'nin Videoyu seyrettikten sonraki açıklaması olsa gerek :p:D:D


   
  #7
 8. DuKe

  DuKe Forum Ustası

  Katılım:
  20 Kasım 2004
  Mesaj:
  4,571
  Beğeni:
  187
  Bak yukarda ne demişim ;) mesele eğer kaliteyse ortada kalitenin olmadığı ortada ben en azından çakmasını değil orjinalini destekliyorum :D
   
  #8
 9. Sebnemy35

  Sebnemy35 Forum Kalfası

  Katılım:
  21 Ağustos 2015
  Mesaj:
  1,072
  Beğeni:
  212
  Oynasınlar, biz de karşılık verebilmeliyiz Türkiye olarak
   
  #9
 10. KayaSecurity

  KayaSecurity Cool Üye

  Katılım:
  15 Mart 2018
  Mesaj:
  131
  Beğeni:
  31
  Neyse bir şey demeyeceğim... :rolleyes:
   
  #10
Yükleniyor...