Cam filmi nasıl sökülür Ücretsiz cam filmi sökmek için yöntem…

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Cam filmi nasıl sökülür? Ücretsiz cam filmi sökmek için yöntem…
Cam filminin tekrar yasaklanması ve ciddi ceza yaptırımı bulunması sebebiyle birçok araç kullanıcısı cam filmi nasıl sökülür konusunda araştırmalar yapıyor. Cam filmini kendi imkanlarıyla sökmek isteyen vatandaşlar cam filmlerini nasıl sökeceğini araştırıyor. İşte yöntemler...

CAM FİLMİ NASIL SÖKÜLÜR?

1) Cam filmi kenar kısmından tırnak kullanılarak, olmuyorsa da falçata kullanılarak kaldırılmaya çalışılır. Eğer film cama çok kuvvetli bir şekilde yapışmadıysa, kaldırılan kısmından tutulan film yavaş ve dikkatli bir şekilde çekilerek camdan sökülür.

2) Film camdan sökülemiyorsa bu kez filmin ısıtılıp yumuşatılması gerekir. Bu iş için fön makinesi kullanılabilir. Fön makinesi ile iyice yumuşatılan film camdan rahatlıkla çıkacaktır.

3) Arka camlardaki filmlerin sökülmesinde rezistansa zarar verilmemesi için dikkatli olunmalıdır. Bunun için arka cam silindikten sonra koyu renk bir çöp torbası tek kat olarak camı kaplayacak şekilde kesilir ve arka cam dışarıdan tamamen bu poşetle kaplanır. İçeriden de camın altına yine tek kat siyah poşet serilir. Öncelikle sprey ile cam üzerindeki filmin her tarafına 1/3 oranında amonyak içeren su sıkılır. Daha sonra alta serilen poşet cama yapıştırılır ve araç arka camı güneş gören bir yere bırakılarak 3 saat kadar beklenir. Bu şekilde iyice ısınan ve yumuşayan film rezistansa zarar verilmeden kolaylıkla sökülebilir. Bu yöntem diğer camlar için de uygulanabilir.

4) İnatçı filmleri sökmek için kullanılan bir yöntem de buhar makinesi kullanılmasıdır. Film kenarından kaldırılarak film ve cam arasına sıcak buhar uygulanması filmin sökülmesini kolaylaştırır.

5) Filmler söküldükten sonra cam sabunlu su ile silinmeli, camda kalan yapıştırıcı artıkları da önce kredi kartı gibi sert bir malzemeyle, leke çıkmıyorsa da jiletle dikkatlice kazınarak çıkartılmalıdır.

  • 2017 ARAÇ CAM FİLMİ CEZASI NE KADAR?

    2017 yılı itibariyle araç cam filmi cezası olarak 427 TL ödenecek. Ayrıca araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılmayacak. Yapılması halinde ise itiraz hakkı kesinlikle oluşmayacak. Cam film söktürmenin bedeli ise 150 liradan başlıyor.
KAYNAK
 
alpi_09
En istikrarlı üye
Madem söktürülecekte neden takılmasına izin verildi...

akp resmen vatandaşa ceza kesmek için tuzak kurmuştur...

Neymiş terör nedeni ile çıkarttılıyormuş...

Neymiş orjinali renkli olan camlarda problem yokmuş...

Buna aptallar bile inanmaz...,

Bu zamana kadar renkli cam terör olayları için kullanılmıyormuydu...

Renkli filim olan araçlar terör için kullanılıyorda orjinali renkli olan araçlar kullanılmıyormu???

Bu soruyu kaç akp li sordu acaba kendi kendine???

Ayrıca yakında orjinali renkli olan arabalarada ceza yazmaya başlarlar...

DEvletin kasasında paramı kaldı...

Çala çala boşalttılar...

Şimdiden vatandaştan ceza vergi vb bahaneler ile haraç kesiyorlar...
 
killnuker
Daimi Üye
Cumhur Reisi çözün meseleyi demiş bekletin cezayı göze alıyorsanız. Ucuz film varsa atın gitsin ama iyi bir şeyse bence sökmekten ziyade beklenir.
 
Üst