Cep telefonundan internet paylaşımı ücretli oluyor

 1. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  11,956
  Beğeni:
  4,577
  Cep telefonundan internet paylaşımı ücretli oluyor

  [​IMG]


  Dünyanın önde gelen GSM operatörleri, kullanıcıların mobil internetlerini 'hotspot' yoluyla paylaşmasını ücretlendiriyor. Türkiye'de ise aboneler yıllardır mobil internet paylaşımı için ilave bir ücret ödemiyordu ancak bu durum artık değişiyor. Konuyla ilgili ilk adımı atan Turkcell, 15 Ocak'tan itibaren mobil internetini paylaşan abonelerinden, cihazlarının bu özelliğini açtıkları anda ilk kullanımdan sonra ek bir ücret alınacak.

  Mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlar GSM aboneleri artık bunun için ücret ödemek zorunda kalacak. Şimdlik ilk uygulamaya geçen Turkcell oldu. Turkcell'in abonelerine gönderdiği mesajda yer alan ifadeler ise şöyle:

  “15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

  Vodafone ve Türk Telekom sessiz

  Turkcell'in abonelerine gönderdiği bir mesajla ortaya çıkan durumla ilgili şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Turkcell dışında Vodafone ya da Türk Telekom hotspot internet paylaşımını ücretlendirme konusunda bir adım resmi olarak atılmış değil.

  Özelliği açtığınızda ücret yansıyacak!

  Turkcell, mobil internet paketi paylaşmlarda, kullanıcı hotspot özelliğini açtığı anda faturasına bir ücret yansıyacak. Ancak alınan bilgilere göre, 9 TL'lik ücret karşılığında kullanıcıya internet paketi hediye edileceği bu hediyenin de 2 GB olacağı konuşuluyor. Turkcell'den yeni uygulamayla ilgili henüz net bir açıklama gelmedi.

  Hotspot nedir?

  Mobil interneti olan bir telefondaki bu internetin başka cihazların (Tablet, bir diğer telefon, bilgisayar ve benzeri) kullanımı için paylaştırılmasına hotspot adı veriliyor. Uzun yıllardır birçok cihazın standart özelliği olan hotspot işlemi bugüne kadar ücretsiz olarak yapılıyordu.


  KAYNAK:
   
  #1
 2. Xafer

  Xafer Daimi Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2005
  Mesaj:
  425
  Beğeni:
  12
  hemen türkcell hattımı başka operatöre geçiriyorum ev internertinide değiştirdim, türkcell düşman gö..ne :)
   
  #2
 3. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  11,956
  Beğeni:
  4,577
  Diğerleride aynı yolda ilerleyeceklerdir.;)

  Hepsi aynı yolun yolcusu:cool:
   
  #3
 4. Nazim_Hikmet

  Nazim_Hikmet Forum Ustası

  Katılım:
  9 Aralık 2010
  Mesaj:
  2,680
  Beğeni:
  34
  bi şey yapamazlar bluetoth yoluyla paylaşan uygulamalar var ayrica ben hotspotu internet paylaşmak dısında ornegin ağ olusturmak içinde kurabilirim olurmu oyle saçmalık
  OPENGARDEN diye android uygulaması var baglantıyı etrafınızda aynı uygulamayı kullananlarla paylaşmayı saglıyor. bluetooth ile bile paylaşabiliyorsunuz.
   
  #4
  - Yönetici düzenlemesi: : 25 Aralık 2018
 5. Geronimo21

  Geronimo21 Daimi Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2015
  Mesaj:
  498
  Beğeni:
  81
  Çok saçma gerçekten
   
  #5
 6. alpi_09

  alpi_09 En istikrarlı üye

  Katılım:
  11 Mayıs 2006
  Mesaj:
  15,941
  Beğeni:
  577
  Vatandaşı koruyan bir devlet olmayınca...

  Daha çok öperler bizi...
   
  #6
Yükleniyor...