CHP nereye koşuyor!

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

CHP nereye koşuyor?!

Arslan TEKİN
arslantekin53@yahoo.com

16 Ocak 2018
CHP kendi topuğuna sıkmakta kararlı. Koskoca İstanbul'da Canan Kaftancıoğlu gibi tartışılan birini il başkanı seçtiler.

Canan, ismini ilk defa duyduğum bir "CHP'li"... Sonra tivitlerine baktım. "CHP'li" derken yanılıyor muyum? CHP içinde bir "Truva Atı" olmasın?! Tivitlerinin bir HDP'linin tivitlerinden farkı yok.

Geçmişte, Bülent Ecevit'in yaptıklarından çok çektik. 12 Eylül öncesinde Bülent Ecevit, Türkeş'in uzattığı eli sıksaydı -ki MHP, CHP'li Cahit Karakaş'ın TBMM Başkanı olması için oy bile vermiştir- Türkiye belki bu kadar kanlı olaylar yaşamayacak ve belki 12 Eylül Darbesi'ne maruz kalmayacaktı.

Türkeş, Bülent Ecevit için "Bir kaplana binmiş, inmek istese de inemiyor!" demişti. (O zamanlar, profesyonel gazeteciliğe başladığım Hergün'de, "Tekin Hekimoğlu" adıyla yazdığım bir köşe yazısında Türkeş'in bu sözünü ele almıştım.)

Türkeş'le başından beri MHP'de birlikte olmuş, partinin genel muhasipliğini yürütmüş, Kayseri'den milletvekili seçilmiş Mehmet Doğan hatıralarında Ecevit'i yazar:

"[Aşırı solcular]Türkiye'nin en büyük tarihi partisi CHP'yi kontrolüne almışlardı. Genel Başkanımız Türkeş Bey'in tabiriyle CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit siyah bir kaplana binmişti; inse inemiyor, dursa duramıyordu. Sayın Ecevit bugün komünist olmadığı gibi o gün de komünist değildi ama kuşatılmıştı. Burada rahmetli Dündar Taşer Bey'i anmadan geçmek mümkün mü. Bahçelievler 3. Cadde 43 nolu küçük genel merkez binamızda oturuyoruz. İsmet Paşa'nın kurultayda kaybettiği Ecevit'in genel başkan seçildiği gündü. Dündar Bey odada heyecanlı heyecanlı dolaşıyordu, hep İsmet Paşa kaybedecek diye söyleniyordu, ben de 'Varsın kaybetsin ağabey kurtuluruz.' dedim. "Ben de İsmet Paşa'yı sevmem ama iş senin bildiğin gibi değil.' dedi. Ecevit'i destekleyenler Marksistler. İsmet Paşa kaybederse partiyi ele geçirecekler, böylece tarihî partiye hâkim olacaklar. Bu fevkalâde tehlikeli. Keşke yardım etme imkânı olsa da İsmet Paşa'ya yardım edebilsek.' diyordu. Zaman rahmetli Dündar Taşer Bey'in ne kadar haklı, ileri görüşlü olduğunu ortaya koydu. Nitekim CHP'nin bütün örgütleri Disk, Töb Der, Polder vs'nin kontrolü altına girmişti." (Mehmet Doğan, Alparslan Türkeş, M.H.P. ve Gölgedeki Adam, Ocak yayınları.)

O günden bugüne ne değişti? Demek ki hiçbir şey. Daha ileri gidildi. Marxistler kaybetti ama Marxizm üzerinden bölücülük furyası başladı. Bir de Taşnakçı Ermeniler meselesi çıktı.

Canan'da, PKK'ya kapı aralamak mı, etnikçilik mi, Ermenicilere destek mi, ne arasan var. İşte tevil götürmez örnekler:

"%49'u hadi alın size bir hafta sonu sevinci daha. 1 Kürt öldürüldü. İnandığınız Allah topunuzun belanızı versin." (Bir tivitinde de "...inandığınız Allah'ınızın..." diyor. Herhâlde kendisinin inandığı değil!)

"Tarihte bugün: Ermeni soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz..."

"Devlet katil değil seri katil..."

Hadi yazmayayım diyordum, CHP'den bir ışık bekliyordum ama Canan'ın seçilmesi artık fazla!

CHP kurmayları bu saatten sonra asla Atatürk'ten bahsedemezler. Bahsederlerse açar burada, Nutuk'u onlara okurum!

Kaynak Yeniçağ: CHP nereye koşuyor?! - Arslan TEKİN

fearof
Forum Ustası
Sistemin getirisi olan bu durumlar her partide var.

Amaç devleti ve milleti yönetmekten ziyade ümmeti yönetmek ve keseyi doldurmak oldukça da durum değişmeyecektir.

Velhasıl Balık Baştan Kokar.

necdet35
Co-Admin
Site Yetkilisi
Hiç bir yere koşamaz. Boş boş dolanır onlara ödenen maaşlar ve yaptıkları harcamalara yazık boşa oksijen tüketen bir parti ;)

denizkilic
Forum Ustası
Boş sorular bunlar , yıllardır benzer sorularla partiyi yıpratmaya çalışıyorlar. Ülke nereye gidiyor diye soramayan korkak insanlar , en kolay hedefe vuruyorlar.

CHP nereye gidebilir allah aşkına , ülkenin sol oy potansiyeli %27lerde iken, CHP nin nereye gitmesini bekliyordunuz.
Allah kitap diyen tecavüzcülere, oğlancılara, hırsızlara göz yuman bir seçmene demokrasiyi, insan haklarını , özgürlüğü, çağdaş ve bilimsel eğitimi, adaleti anlatmak işe yaramıyor malesef .
CHP nereye gidebilir olduğu yerde duruyor. Oğlancılardan uzak, hırsızlardan uzak, halktan uzak Değil , halk adalet duygusundan uzak...

Selamlar herkese bu arada ...

T@M@Y
Forum Ustası
Mesele orada zaten bu ülkede ermeni sever %2 pkk sever oyu %8 ulusalcı oyu %23 milliyetçiler %14 anadolu insanı da %50 şimdi oranlar böyle iken chp çıkıp gözünü pkk serverlere ermeni severlerin oyuna göz dikiyor. Pastanın büyük payındaki insanların değilde azınlıkların hakkını savunarak onlardan oy bekliyor.

Sonrada bize oy vermedikleri için ülke böyle demek acizlik oluyor, bu dediğimi bir yere not edin kılıçdaroğlu chp'nin içine yerleştirilmiş bir trojendir yakında yeni bir sol parti kurulması artık zorunlu hale gelmek üzere...
Duke bende tasvif etmiyorum bu durumu fakat. Abi Allah aşkına ya siyaseti bilmiyor gibi yorum yapmayın. Ermeni sevici, o sevici bu sevici diye yorum yapıyorsunuz. Ülkedeki siyasetçilerin ne bukelemun olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu akp'de de, mhp'de de chp'de de var. Nereye gitmesini bekliyorsun şimdi bu kadın başkan oldu diye chp iktidara gelse teröristler ciritmi atacak ortada. Bu ülke hdp yi meclise sokmuş. CHP'nin sabit bir oyu var zaten, hdp'nin oylarına oynuyor. Bunla siyasi hamlelerdir. Nasıl ki akp kürt açılımı vs ile kürt oylarına oynadı zamanında CHP'de onu yapmakta. Zaten akp'ye oy veren seçmenden CHP'ye kayan çok fazla olmuyor, o da baktiki hdp tarafında boşluk var oraya oynuyor.
Pirince giderken eldeki bulgurdan olur mu ? olur.

fearof
Forum Ustası
Mesele orada zaten bu ülkede ermeni sever %2 pkk sever oyu %8 ulusalcı oyu %23 milliyetçiler %14 anadolu insanı da %50 şimdi oranlar böyle iken chp çıkıp gözünü pkk serverlere ermeni severlerin oyuna göz dikiyor. Pastanın büyük payındaki insanların değilde azınlıkların hakkını savunarak onlardan oy bekliyor.

Sonrada bize oy vermedikleri için ülke böyle demek acizlik oluyor, bu dediğimi bir yere not edin kılıçdaroğlu chp'nin içine yerleştirilmiş bir trojendir yakında yeni bir sol parti kurulması artık zorunlu hale gelmek üzere...
Milliyetçi olan kim peki?

AKP mi?

Bunlar kimin lafları acaba?

Herkes ama herkes aynada önce kendine bakacak.

Sonra kapısının önünü A dan z ye süpürecek,sonrasında başkalarına bakacak.

DuKe
Forum Ustası
Milliyetçi olan kim peki?

AKP mi?

Bunlar kimin lafları acaba?

İyide gülüm akp bunları yaparken sen eleştiriyordun biz chp nin bokları ortaya koyunca niye battı :)
Bak bu daha yeni geldi,

T@M@Y
Forum Ustası
Yalnız bu arada kadın dün tek tek açıklama yaptı. Sosyal medyada yayılan twittlerin bir çoğu fake sanırım.

DuKe
Forum Ustası
Yalnız bu arada kadın dün tek tek açıklama yaptı. Sosyal medyada yayılan twittlerin bir çoğu fake sanırım.
Fake demedi ki açıklama da bazıları için özür diledi diğerlerine sesini çıkarmadı.

Zaten resmi hesabından bunlar zamanında haberlere düşen twitler benim koydukların arasında fake olan yok.

fearof
Forum Ustası
İyide gülüm akp bunları yaparken sen eleştiriyordun biz chp nin bokları ortaya koyunca niye battı :)
Bak bu daha yeni geldi,
Bak sevgili arkadaşım;

Sistemin getirisi olan bu durumlar her partide var.

Amaç devleti ve milleti yönetmekten ziyade ümmeti yönetmek ve keseyi doldurmak oldukça da durum değişmeyecektir.

Velhasıl Balık Baştan Kokar.

Bunları söyleyen Benim yani Senin tabirinle CHP ye söylediklerinin battığı şahıs.:cool:

O kadar batmış ki Ben bunun farkına varmadan yukarıdaki satırları yazmışım.:cool:

Ama ya Sen ;

Sen bırak böyle bir genellemeyi, inkardan öteye gidememişsin, gidemiyorsun.;)

Sen bana Batanlardan önce Kendine batanlara bak , dön bir daha bak ,olmazsa bir daha bak.;)

Ha alışkanlık yaptığı için göremiyorsan o da Senin sorunun.:rolleyes:

T@M@Y
Forum Ustası
Fake demedi ki açıklama da bazıları için özür diledi diğerlerine sesini çıkarmadı.

Zaten resmi hesabından bunlar zamanında haberlere düşen twitler benim koydukların arasında fake olan yok.
Erdoğan'ın annesine küfür edilen bir twitt i retwitt yaptığı için özür diledi hacım doğruya doğru.