Ciltteki Gözenekleri Kapatma Yöntemleri

northtry
Çırak
  • Kil Maskesi: Cildin güzelleşmesine yardımcı olan kil maske yaparak gözeneklerin kapanmasını sağlayın. Maske için 2 yemek kaşığı kil 1 yemek kaşığı bal ve sütü karıştırarak hazırlanan karışımı yüzünüze sürerek 15 20 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Cildi nemlendiren maske sayesinde gözenekleri kapatabilirsiniz.
  • Bal: Bal cildinizi temizleyen değerli bir üründür. Yüzünüzü temizledikten sonra pamukla yüzünüze sürerek ovalayarak masaj yapıp 10 dakika bekleyip ılık su ile yıkayabilirsiniz. Tıkanmış gözeneklerin temizlemesini sağlayan bal ile gözenekleri temizleyebilirsiniz.
  • Yumurta ve limon:2 yumurtayı beyazından ayırıp üzerine yarım limon suyu ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürerek 15 dakika bekleterek ılık su ile durulayın. Bir ay düzenli olarak bu işlemi tekrarlayın. Bu tarif ile gözenekleri kapatıp sıkılaştırabilirsiniz.
  • Papaya: Papaya meyvesinin çekirdeklerinde antioksidan bol miktarda bulunur. Taze olarak papayayı püre olarak hazırlayıp yüzünüze sürebilirsiniz. 15- 20 dakika bekleyerek ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Haftada en az bir kere olmak üzere bu tarifi yapıp kullanabilirsiniz.
 
Üst