CİNNET

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi

Bu sabah, gazetemi açmış okuyordum..

Birinci sayfada memleket haberleri

İkinci sayfa kıçıkırık resimler

Üçüncü sayfa.. derken daldım gittim..

Birinci adam kapıyı sert bir şekilde çarptı, evden dışarı attı kendini. Godumun kaltağı diye geçirdi içinden. Binadan çıkarken komşusunu gördü. Dün akşam arabasını her zaman koyduğu yeri işgal eden lavuk değilmiydi bu? Bi ters bakış da ona attı. Arabasına bindiğinde dikiz aynasından komşusunun hayret dolu tavrını kesiyor, bi taraftan da pis pis sırıtıyordu. Bi daha yerimi al, dört lastiğini birden kesmeyen Selami'nin taaa dedi, gazı kökledi

Hızla yola daldı. Öfkeliydi. Zaten geç de kalmıştı yine. Boşiicaam lan bu karıyı diye söylendi. Oysa daha geçen hafta BOŞ OL LAN KARI! diye bağırmıştı ama...

Zaten herşey boş. Dolap boş. Cüzdan boş. Daha ne kadar boş olunur ki? diye cevap vermiş, anlamazlıktan gelmişti münafık karı..

Ne kahvaltı hazırlamıştı, ne güler yüz göstermişti bu sabah. Dil desen pabuç kadar. Yok yok.. Kesin boşiicaktı.

Saatine baktı, yine geç kaldık mınagoyiin diye homurdandı

Arabayı büronun önüne getirdiğinde tam 45 dakika geciktiğini gördü, koca göbeğiyle tıslaya tıslaya kendini içeri zor attı. Odasına doğru koştururken karşılaştığı sekreter yine geç kaldın Selami dedi.

Hay selaminin mına... diye geçirdi içinden.

Odasına girdiğinde yan masa arkadaşı günaydın abi dedi.

Karşısındaki arkadaşı ne günaydını lan. Akşam oldu diye gırgır geçti

BAŞLATMAYIN LAN! diyebildi ancak ki; Kısım müdürü ile burun buruna geldi. Müdür saatine bakıyordu. Hay bu saati icad eden şerefsizin ben!! boynunu büktü, hemen yerine oturdu, bilgisayarının tuşuna dokundu, erişim engellenmişti..

HAYIRDIR İNŞALLAH? dercesine etrafına bakındı, odadaki çalışma arkadaşları üzgün ifadeyle yüzüne bakıyorlardı

Kısım müdürü, kendisine derhal personel müdürü ile görüşmesi gerektiğini söyledi. Selami titremeye başladı.

LAN YOKSA?? diye düşündü.

Personel müdürünün karşısına çıktı. Bu kez fırça yemiyor, hayat ile ilgili nasihatler alıyordu.

Hayat uzundu, inişleri ve çıkışları vardı, her son yeni bir başlangıçtı bla bla bla

Nihayet, muhasebeye gidip hesabını kesmesi söylendi.

Hep o karının yüzündendi bunlar. Akşam dırdır uyutmaz, sabah vır vır rahat vermezdi. Ulan birgün adam gibi bir kravat bile takamamıştı be. Kullanılmış prezervatif gibiydi hep kravatları. Gömlek desen ütü yüzü görmezdi

Süklüm püklüm muhasebeye gitti.

1. memur tazminat hesaplaması yaptı. 2. memur ibranameyi hazırladı, imzalattı. 3. memur çelik kasayı açtı, bir tomar para saydı eline. İşinden olmuştu ama toplu da para almıştı.

Alayının taaaaa... demek geldi içinden, sustu..

Gitti, eşyalarını topladı. Mesai arkadaşları etrafına doluştular.

1. erkek arkadaşı Metin ol dedi. 2. erkek arkadaşı Sana iş mi yok lan diye tebessüm etti.

1. Bayan arkadaşı dini inançları gereği elini sıkmadı, bol şans diledi. 2. bayan arkadaşı yanaklarından öptü, Beni ihmal etme diye de kulağına fısıldadı.

Selami'nin yüzünü okuyabilene aşkolsundu. Telaş - korku - kin - öfke..

Döndü arkasını, odadan çıktı. Daireden çıktı, En son binadan çıktı. Zıvanadan çıkmasına bi fırt kalmıştı.

Hazır eline toplu para geçmişken kredi kart borçlarını kapatmalıydı. 1. bankaya gitti, hesabı kapattı. 2. bankaya gitti, 3. bankaya gitti, hesapları kapattı. Ulan! Amma borç yapmışım bankalara be. Kalan parayla 1 ay geçinebilirim. Sonrası Allah Kerim! diye geçirdi içinden.

Önce kırdı direksiyonu eve. Yok.. Bu saatte eve gitmeyecekti. Kaaveye kırdı direksiyonu. Kahvenin kapısından girdiğinde eski yüzlerle karşılaştı.

1. arkadaşı Vay Selami! dedi. 2. arkadaşı Oooo. Ayı ininden çıkmış diye taş attı. Okey oynanıyordu, masaya ilişti.

Selamunaleyküm

Vaaaleykümselaaam Selami

Çay ısmarladılar. 1. çayı içti. 2. çay geldi, onu da içti. Kahve muhabbeti sarmadı. bir süre takıldı, çekti gitti bir birahaneye. Kırk yılda bir özgürlüğün tadını çıkartacaktı.

Patates, amerikan, tuzlu fıstık..

Birinci bira su gibi gitti. 2. Bira biraz daha ağırdan tükendi. 3. Bira keyif içkisiydi artık. Çakır olmuştu. Birahanenin televizyonuna gözü takıldı. İktidar, muhalefet, bakan, milletvekilleri geçiş merasimi yapıyorlardı sanki.

1. Siyasetçi Ekonomimiz iyi, dünya lideriyiz diyordu. Yalancının annassınnı avvvrrradını diye geçirdi içinden. 2. Siyasetçi Etyopya'dan yapılacak mısır ithalatından bahsediyordu. Koçanı g.t.-ünüze girsin adiler diye homurdandı. 1. muhalefet lideri böğür böğür böğürüyordu. Selami'nin milliyetçi duyguları zirve yapmıştı. 2. muhalefet lideri AÇIKLAAA! diye bağırıyordu. Yokmuydu lan adam gibi bi haber?

Birazdan magazin haberleri sıraya girerken Selami 4. birasını da söylemişti. artık iyice çakırkeyf olmuştu.

Futbolcu eşini taciz eden televoleciler, kim nerde kimi naaapıyor haberleri canını sıktı, yan masaları kesmeye başladı

Yandaki masada 2 adam içiyordu.

1. adam Aylardır iş yok güç yok. Validenin 3 aylığını arakladım diyordu. karşısındaki 2. adam Ben bu hallere düşecek adammıydım şarkısı söylüyordu. Sol tarafında kılıksız biri hem içiyor, hem cep telefonuyla konuşuyordu. Lan Selmaaa!! Bi çık evden, kırarım o bacaklarını. Hayır laan! Seni de o zibidiyi de öldürürüm. Ben senin aabinim laaaan!! diye böğürüyordu.

Neydi lan bu?? Bir ara gözü ilerideki masada tek başına içen, yüzü mutluluk dolu şişmanca adama takıldı. Nihayet mutlu bir yüz görebilmişti. Göz göze geldiler, hafifçe sıhhatine dercesine kadehini kaldırdı. Aynen karşılık almıştı. Şişman adam yaklaştı yanına. Hoş beş yapıyorlardı ki; Adam masa altından el peşrevi yapmaya başlayıp ta hipne olduğunu anladığında kaçar adım çıktı birahaneden :cool:

Arabasını park ettiği yere geldi, camına cezayı yapıştırmışlar. Öfke ile yırttı attı cezayı. Bu, son altı ay içinde yırtıp attığı belki de 25. cezaydı. O kadar ceza kesilmişti ki, arabayı bıraksa, üste para vermek zorunda kalacaktı.

Atladı arabasına tuttu evin yolunu. Ana caddeden semt sapağına girmişti ki; Beton kamyonları yolu tıkamıştı. Altında arabası olmasa, yürüyerek en çok yarım saatte gidebileceği bir yola girmişti ve heyhat! eve ulaşması en az 1 saat alacaktı. Bütün yollar inşaat kamyonlarıyla kapatılmıştı.

ORMANDAMIYIZ LAAAANNNN diye bağırdıysa da, arabanın camları kapalıydı, kimse duymadı

Yollardaki durumlar, tepedekilerin çükülerinde bile değildi ama yolların da, yollardaki insanların durumları da feciydi. Park yapan arabalardan iyice daralan yollara bir otobüs girdiğinde trafik tamamen tıkanıyordu. Bağırtılar, çağırtılar, küfürler, kafa göz girenler, klakson sesleri,,,,,

Ortalık tam bir cehennemi görüntü çiziyordu.

Kolpa kabadayıların arabayı terketmeden Hadisene laaan ! bağırmalarına tek tük ses gelebiliyordu. En son duyduğu ses büyük bir kalabalığın kavga yapmamaları için ayırmış oldukları iki kişiden 1. kişinin Gelsene lan. Gelsene ! naraları içinde geri adım atarak arabasına yürümesi, buna karşılık onun geri adım attığını gören minibüsçünün Adamağımıkerim lan ben ! narasıydı.

Bir taraftan yürümeyen trafik, bir taraftan curcuna, bir taraftan içtiği biralardan çişi gelmiş, kasıkları patlayan Selami tam bir cinnet geçiriyordu.

Zar zor da olsa eve gitmişti. Kapıyı küçük kızı açtı.

Babaaa diyerek ayaklarına sarıldı. Başını okşadı kızın. 2. kızı dersini yapmadığı için anneden fırça yiyordu, 3. kızı bilgisayar başında chat yapıyordu oğlanlarla. Yemek daha hazır değildi. Zaten yemek yiyecek durumda da değildi. Bir ara karısıyla göz göze geldi, yine vıdı vıdı yapıyordu. Ne bir hoş geldin ne bir merhaba. Üst kattaki komşu halıyı silkelemiş, onunla kavga etmiş, alt kattakinin kocası yeni araba almış, kapıcının oğlunu bi süt almaya gönderememiş miş miş miş miş...

Zor attı kendini koltuğa. Aldı eline kumandayı kanal kanal gezmeye başladı. Bİ ÇAY YAP DA İÇELİM dedi. Ama kime söylüyorsun. Kapı duvar.

Geziniyordu kanal kanal. Yandaş bir tv kanalında bir oturum vardı. Bir tarafta beyefendi, bir tarafta sunucu, bir tarafta katılımcılar. Ortalık vıccık vıccık yağ kokuyordu

Beyefendi: Sabrımızı test etmesinler diye kükrüyordu. 1. yalaka katılımcı Hamdolsun dedi. 2. yalaka katılımcı AMİN! dedi. Editör Ben az daa one minute dedikten sonra kafayı geçireceksiniz sandıydım efendim ahahaha yapıyordu. Hepsi birlikte gülüyordu. 1. yalaka katılımcı Keşke geçirseydiniz derken beyefendi: Uluslararası konjonktürde böyle şeyler diye lafı yuvarlıyordu.

Selami ÇAY YAPSANA LAAAN ! diye bağırdı mutfağa doğru. Editör: Gelecek 2 yıl içinde durumumuz ne olacak? diye sordu. Daha iyi olacak Hamdolsun ! deyiverdi beyefendi. 1. Yalaka Çok şükür ! diyiverdi. 2. yalaka Hamdüsenalar olsun dedi. 3. yalaka pek birşey söylemiyordu. 1. yalaka Allah sizi başımızdan eksik etmesin dedi. 2. yalaka AAA MİİİN ! dedi. 3. yalaka lafı aldı Subhane rabbike rabbil izzeti amma yasefuuuuun ve selamun alel mürseliiin velhamdülillahil rabbilalemiin demeye başladı, Selami iyici fırttırdı.

Mutfaktan ZIKKIMIN PEKİNİ İÇ cevabı da o fırttırma anına mı denk gelmişti ne..

Bu sabah, gazetemi açmış okuyordum..

Birinci sayfada memleket haberleri

İkinci sayfa kıçıkırık resimler

Üçüncü sayfa....

Cinnet haberleriyle doluydu..

Son düzenleme:

Alakalı Olabilecek Konular