Çocuklarına Tek Bir Kuruş Bile Bırakmayı Düşünmeyen Ünlüler :

 1. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  10,912
  Beğeni:
  4,056
  Çocuklarına Tek Bir Kuruş Bile Bırakmayı Düşünmeyen Ünlüler
  Çok zengin olmalarına rağmen çocuklarının kendi ayakları üstünde durmasını istedikleri için miraslarını tamamen bağışlayacak olan ünlüleri sizler için derledik!

  1. Mila Kunis ve Ashton Kutcher çifti çocuklarına fakir olduklarını söylüyorlar.
  [​IMG]
  İkili çocuklarını güçlü değer yargılarına sahip olarak büyütmekte hem fikirler. Şımarık ve her istediği yapılan çocuklardan olmalarını istemiyorlar. Mila Kunis, ebeveynler olarak her ikisinin de tırnaklarıyla kazıyarak bu noktaya geldiklerini, bu yüzden sahip oldukları her şeyin kıymetini bildiklerini, çocuklarının da böyle olması gerektiğini savunuyor. Hatta çocuklarına sık sık anne ve babalarının çok paraları olsa da onların hiçbir şeye sahip olmadıklarını, kendi paralarını kendilerinin kazanmaları gerektiğini söylüyor.

  2. Gordon Ramsay çocuklarının babalarının paralarına güvenerek yetişmesini istemiyor.
  [​IMG]
  54 milyon dolar gelire sahip olduğu bilinen Gordon Ramsay’in zengin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabii ki bu para gökten zembille inmedi. 4 çocuk babası Gordon, çocuklarının, babalarının parasına güvenerek büyümesini hiç mi hiç istemiyor. Hatta kendisi ve karısı uçakta business class seyahat ederken çocuklarını ekonomide oturtuyor. Hayat dersleri biraz sert olarak gözükse de çocuklarına hayatta paranın satın alamayacağı şeyler olduğunu anlatmak istiyor.

  3. Mark Zuckerberg mirasının %99'unu bağışlayacağını söylüyor.
  [​IMG]
  Facebook' un kurucularından birisi olan Mark Zuckerberg ’in paraya para demediğini biliyoruz. Ama mirasının %99’unu iki çocuğuna bırakmak yerine yardım kuruluşlarına bağışlayacağını söylüyor. Çocuklarına çalışmanın zorluklarını anlayıp kendi paralarının kazanmalarının ne kadar önemli olduğunu göstermek istiyor.

  4. Bill Gates'in 3 çocuğu da istediklerini elde edebilmek için çalışmak zorundalar.
  [​IMG]
  Dünyanın en zengin adamlarından birisi olan Bill Gates’in 90 milyon dolara yakın geliri var ve miktar gittikçe de yükseliyor. Ancak Bill Gates çocuklarının kendi paralarını kazanmayı öğrenmeleri konusunda ısrarcı. Hayatteyken çocuklarına birçok imkân sağlasa da mirasının çoğunu yardım kuruluşlarına bağışlayacağını söylüyor.

  5. Jackie Chan oğluna tek kuruş bile bırakmıyor.
  [​IMG]
  Dövüş sanatları, aktörlük, yönetmenlik hatta şarkıcılık gibi birçok kariyerde kendisini göstermiş olan Jackie Chan’in 350 milyon dolara yakın mirası olduğu söyleniyor. Ama oğlu bu mirastan tek kuruş bile alamayacak çünkü Jackie Chan’in vasiyeti o yönde. Çünkü Jackie de çocuğunun kendi parasını kendisinin kazanması gerektiğini düşünenlerden. “Eğer yeteneği varsa, kendi parasını kendi kazanabilir. Eğer yoksa zaten benim paramı da boşa harcayacaktır” diyor.

  6. Simone Cowell da mirasının tamamını bağışlayacak ünlüler arasında.
  [​IMG]
  “American Idol” programının güçlü isimlerinden Simone Cowell oğluna mirasından hiçbir şey bırakmayanlardan. Milyon dolarlarının hepsini yardım kuruluşları, çocuklar ve hayvanlara bağışlayacağını söylüyor.

  7. Anderson Cooper da aile mirasından tek kuruş alamayan ünlüler arasında.
  [​IMG]
  Anderson Cooper’ın annesi kendisine kalan 5 milyon dolarlık mirası 200 milyon dolara dönüştüren bir kadın. Ancak Anderson Cooper’ın zengin bir aileden geliyor olması ailesinin parasına dokunabileceği anlamına gelmiyor. Bir röportajda aile mirasından hiçbir şey alamayacağını söyleyen Anderson, kendi ayaklarının üstünde duruyor ve kendi parasını kendisi kazanıyor. Çünkü o da ailesi gibi “hazıra dağ dayanmaz” düşüncesini destekliyor.

  8. Gene Simmons'un çocukları onun parasıyla zengin olmayacak.
  [​IMG]
  Zamanın efsanevi rock gruplarından biri olan KISS grubunun üyesi Gene Simmons, kariyeri boyunca kazanmış olduğu parayı olduğu gibi çocuklarına vermeyi hiç düşünmüyor. Çocuklarına “Beni zengin ettiğin için teşekkür ederim baba!” dedirtmek istemiyor. Bunun yerine her gün yataktan kalkıp işe gitmelerini ve kendi yollarını çizmelerini istiyor.

  9. Sting hala hayattayken bütün parasını harcamayı planlıyor.
  [​IMG]
  Şarkıcı ve söz yazarı Sting’in hatırı sayılır bir zenginliği var. Ancak 6 çocuk babası Sting, çocuklarının bir gecede zengin olma hayallerine kapılmamaları konusunda kararlı. Hatta Sting hala hayattayken harcayabildiği kadar para harcamayı düşünüyor. Çünkü çocuklarının kendi ayaklarını üstünde durabileceğine inanıyor ve öyle olması için elinden geleni yapıyor.

  10. Elton John mirasının tamamını yardım kuruluşlarına bağışlayacak.
  [​IMG]
  Elton John ve David Furnish çifti, çocuklarına zorlu çalışma şartlarını öğrensinler ve paranın değerini anlasınlar diye tek kuruş bile bırakmayacak. Miraslarının tamamını yardım kuruluşlarına bağışlayacaklar.

  11. George Lucas bütün mirasını topluma yararlı olması için bağışlayacak.
  [​IMG]
  Star Wars film serisinin yaratıcısı George Lucas hiçbir zaman finansal problemler yaşamadı ancak bu bütün parasını 4 çocuğuna bırakacak anlamına gelmiyor. Sahip olduğu bütün parayı eğitim kuruluşlarına bağışlayacağını söylüyor.

  12. Paris Hilton'un sorumsuz davranışları Hilton mirasının tamamen yardım kuruluşlarına gitmesine neden oldu.
  [​IMG]
  Ünlü Hilton otel zincirinin sahibi Barron Hilton, sahip olduğu mirasının %97’sini yardım kuruluşuna bağışlamayı planlıyor. Bunun başlıca sebeplerinden birisi de torunu Paris Hilton’un ailesine yakışmayan davranışlarda bulunması. Tabii bu olaylar yaşanırken Paris Hilton kendisine çoktan milyon dolarlar biriktirmişti.

  13. Michael Bloomberg çocuklarına para değil daha iyi bir dünya bırakmak istiyor.
  [​IMG]
  Milyarder Michael Bloomberg, sahip olduğu bütün parayı yardım kuruluşlarına bağışlayacağına söz verdi. Bunun sebebi ise çok basit. Çocuklarına ve torunlarına yapabileceği en iyi şey onlara daha iyi bir dünya bırakmak. Çünkü hazır olarak direkt önlerine konan paranın onlara hiçbir yardımı olmayacağını düşünüyor.

  ALINTIDIR:
   
  • Beğen Beğen x 1
  #1
 2. necdet35

  necdet35 Co-Admin

  Katılım:
  22 Haziran 2006
  Mesaj:
  62,999
  Beğeni:
  5,965
  Zaten parası olan için konuşmak her zaman kolaydır;)
   
  • Beğen Beğen x 1
  #2
 3. CekoReis

  CekoReis Forum Kalfası

  Katılım:
  9 Ağustos 2015
  Mesaj:
  918
  Beğeni:
  91
  Bir seyler yapmislardir cocuklari icin kesinlikle.
   
  #3
 4. alpertunga.

  alpertunga. Forum Ustası

  Katılım:
  22 Nisan 2006
  Mesaj:
  6,056
  Beğeni:
  36
  "babam ceki cen" diye seminerler verse adam zengin olur. daha ne bırakacaklar
   
  • Beğen Beğen x 1
  #4
 5. numan1234

  numan1234 Forum Kalfası

  Katılım:
  2 Temmuz 2009
  Mesaj:
  865
  Beğeni:
  114
  Güzel konu olmuş teşekkürler.
   
  • Beğen Beğen x 1
  #5
 6. justim123

  justim123 WarrioR

  Katılım:
  10 Mart 2005
  Mesaj:
  1,068
  Beğeni:
  114
  Bence de bağlamışlardır onların hayatlarını garantiye.
   
  #6
Yükleniyor...