Çok beğenildi hiç üretilmedi

1. axi

axi Forum Kalfası

Holden'dan nostaljik rüya

General Motors'un Avustralya'da üretim yapan markası Holden,Sydney otomobil fuarı için EFIJY Concept modelini tanıttı.Yaklaşık 5200mm uzunlugundaki bu otomobil,hot rod otomobillerini andıran çizgileriyle yeni teknolojiyi birleştiriyor.otomobilde ayarlanabilen havalı süspansiyon,klima müzik ve navigasyon sistemlerine orta konsoldaki LCD ekrandan hükmediliyor.Aracın Corvette'den alınan 6.3lt lik V8motoru 653hp güç ve 775nm tork üretiyor.bir konsept olmasaydı rahatlıkla 330km gibi hızlara ulaşabilirdi bence,çünkü motor gerçekten çok güçlü.Fotoğraflar :

2. mami_bjk

mami_bjk Cool Üye

güselmişkardeş paylaşım için saol

3. Master

Master Forum Kalfası

Biraz daha uzatıp tek kapılı limuzin olarak piyasaya sunabilirlerdi :D

4. terguden

terguden Forum Ustası

( İlk önce bu konu tam 4 kere açılmış, bazı resimleri farklı ama özü aynı. Ben
    konuyu ilk açan arkadaşın konusuna ekliyorum.

Bunlarda diğer konular. İlgili mod arkadaş ilgilenir herhalde.

Saygılar.

http://www.wardom.org/holden-efijy-concept-t47277.html?t=47277&highlight=Efijy

http://www.wardom.org/photoshop-diil-gercek-hotrod-t98976.html?t=98976&highlight=Efijy

http://www.wardom.org/1953-model-holden-efijy-t157009.html?t=157009&highlight=Efijy
    )

Bir tane konseptini yaptılar tanıttılar. Görenler büyülendi ama sonra hiç üretilmedi.

Dünyada tek bir tane var.

1950'lerin ikon arabası FJ Holden'ı günümüze uyarlamak için Efijy konsept arabasını
    geliştirdiler. "Soprano mor" rengiyle, 5.2 metrelik gövdesiyle muhteşem tasarımıyla,
    2006'da ilk tanıtuldığında görenleri büyüledi.

Ama üretimi hiç yapılmadı. Efsane araba yeniden canlandırılamadı. Avustralya'nın en
    gözde ikon arabasının modern versiyornu, fazla pahalı, yetersiz çevreci bulundu.
    Yine de tek Efijy'ye alıcı çıktı. Petrol zengini bir Arap milyoneri konsept Efijy'ye şimdi
    3 milyon dolar önerdi. Ama tasrımcısı Richard Ferlazzo karşı çıktı.

Kaynak

5. ibrahimyildiz

ibrahimyildiz Forum Ustası

6. terguden

terguden Forum Ustası

:):):) Üstad ben de belirtmiştim mesajımda daha önce verildiğini. Şimdi fiyat biçmeye ve satmaya çalışıyorlar arabayı. O haberi verdim sadece.

Sen de 5. linki tespit ettin, bakalım daha kaç link çıkacak konu ile ilgili :):):)

Saygılar.

- Yönetici düzenlemesi: : 15 Mayıs 2008
Yükleniyor...