Corsair Carbide WAMP/SPEC-01 İnceleme

By ToNiK
Misafir Üye
Merhaba arkadaşlar,

bugün sizlere bilgisayar kasası tanıtımı ve avantajlarını anlatacağım.

Bugün ki modelimizin adı Corsair Carbide WAMP/SPEC-01 ..


Kasamızın özelliklerine gelelim hemen ;

~Öncelikle kasa Middle Tower.
~Sıvı soğutma girişi mevcut değil ama bir üst modelinde sıvı soğutma girişleri var. İsterseniz bu kasada da sıvı soğutma girişleri açabilirsiniz.
~Bunun yanı sıra aydınlatma olarak stock fanlarda kırmızı ledler mevcut.
~Kasayla birlikte içinde 550W entegre power supply mevcut. Kasanın alt kısmında kalıyor bu yüzden bulunduğu ortamda nem olmaması gerek ve sıvı oksitlenmesine dikkat etmek lazım. Aksi takdirde power supply'niz yanabilir.
~Alüminyum alaşımlı bu yüzden soğutmada avantaj sağlar. Kasa çalışmaz haldeyken buz gibidir.
~Ön panelinde USB 3.0, mikrofon, kulaklık-hoperlör girişleri mevcut.
~İç paneli oyuncu bordlarını karşılıyor. Yani MSI 970A serisini karşılayan cinsten.


Kasanın iç dizaynı gayet rahat. Kabloları düzenli bir şekilde dizebilirsiniz. Bunun yanı sıra power supply'nin bir avantajı da şu ;

Kasanın içinde yoğunlaşan ısı power supply'i etkilemiyor çünkü ısınan hava yukarı doğru uçuyor. Bu yüzden kasa içinde hissedilen derece power supply'de ekstra bir fan dönüşü olmuyor.

İçindeki geniş alan size hem sıvı soğutma hem de led ışıklandırma için geniş bir alan sağlıyor. Aldığınız neon ışıkları da takabileceğiniz yuvalar mevcut. Bir çok kasada bu özellik yok ve kasada ekstra yuva açmayı gerektiriyor.

Bu kasa size hem soğutma bakımından elektrik faturanıza dost, hem de fiyatı bakımından, görüntüsü bakımından ekonomik bir canavara sahip olma imkanı sunacak.

Bizi takip etmeyi unutmayın ;) .

Keyifli forumlar ve incelemelere.
 
Üst