Da Vinci'nin yeni şifresi | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Da Vinci'nin yeni şifresi

ωαгзż

Banned
Leonardo da Vinci'nin "Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği" adlı tablosunda, bir şifre daha bulundu.

Leonardo da Vinci'nin romanlara konu olan "Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği" adlı tablosunda, bir şifre daha bulundu. Hürriyet'in haberine göre, Bilgisayar uzmanı Slavisa Pesci, tablonun üzerine, özel bir teknik kullanarak aynı tablonun aynadaki görüntüsünü koydu.

Ortaya çıkan sonuç çok şaşırtıcı, zira tabloda normalde var olmayan iki karakter, bu görüntüde esrarengiz bir biçimde beliriveriyor. Hz. İsa'nın yanında, kucağında bir bebek tutan bir kadın görülüyor. Bu kadının Mecdeli Meryem olduğu ve Da Vinci Şifresi romanında da iddia edildiği şekilde Hz. İsa'nın bebeğini tuttuğu iddia ediliyor. Masanın ucunda ise bir şövalyenin oturduğu görülüyor.

Pesci'nin ilginç çalışmasını yayınladığı leonardodavinci.tv, codeicedavinci.tv, cenacolo.biz ve leonardo2007.com siteleri, aşırı ilgi yüzünden çöktü. Son 10 günde siteye 15 milyon kişi girdi.

Shot at 2007-08-02

metatron

Super Moderator
Site Yetkilisi
komplo teorilerine taşındı

Ñïghtwât©H..

Forum Ustası
nasıL bir insan bu da vinci ??
homoseksüel, kutsal dişiye tapan, çağın en büyük anatomi araştırmalarını evinin yakınında bulunan mezarlıktan çaldığı cesetleri kadavra olarak kullanarak yapan ve günümüz modern tıpının temelini büyük ölçüde oluşturan, ilk helikopteri tasarlayan, zamanında tapınak şövalyelerinin kurduğu iddaa edilen sionizm tarikatının liderliğini yapmış ressam, heykeltraş, bilimadamı ve doktor.

------

Konuya gelince İsa yahudi olarak dünyaya geldi ve yahudileri bir araya toplayacak kral olarak gönderildi. yanlış biliyorsam düzeltin ama yahudilikte evlenmek zorunlu diye biliyorum din kurallarına göre. İsa yıda yahudi olarak kabul edersek ve daha sonradan Constantine tarafından tanrısallaştırılıp dünyevi halinin yeryüzünden silindiğini göz önünde bulundurursak evlenmiş ve hatta çocuk sahibi olmuş olmaması için bir engel yok.

Peter Kurten

Forum Kalfası
yaaa siz bu adamı sadece ordan burdan duyuyorsunuz ben gibi 3 sene boyunca ders olarak görseydiniz napacaktınız yaa hala karşıma çıkıyor bide utanmadan off bıktım yaaa annam yaptıklarında hiçbir şifre mifre yok sadece ilgi seven bir şahsiyet ateşim körüklensin millet benim yaptıklarıma dellensin diyor oofff beeaahh :mad:

RMNTC_boy

Banned
homoseksüel, kutsal dişiye tapan, çağın en büyük anatomi araştırmalarını evinin yakınında bulunan mezarlıktan çaldığı cesetleri kadavra olarak kullanarak yapan ve günümüz modern tıpının temelini büyük ölçüde oluşturan, ilk helikopteri tasarlayan, zamanında tapınak şövalyelerinin kurduğu iddaa edilen sionizm tarikatının liderliğini yapmış ressam, heykeltraş, bilimadamı ve doktor.

------

Konuya gelince İsa yahudi olarak dünyaya geldi ve yahudileri bir araya toplayacak kral olarak gönderildi. yanlış biliyorsam düzeltin ama yahudilikte evlenmek zorunlu diye biliyorum din kurallarına göre. İsa yıda yahudi olarak kabul edersek ve daha sonradan Constantine tarafından tanrısallaştırılıp dünyevi halinin yeryüzünden silindiğini göz önünde bulundurursak evlenmiş ve hatta çocuk sahibi olmuş olmaması için bir engel yok.
Bilgiler için saol nightwatch

xyxxyx

Forum Ustası

------

ekşisozLuk gibisin ;) Ñïghtwât©H²sozLuk, sağoL bu geneL küLtürünü payLaştığın için;)

yaLnız kiLiseden izinLe aLdı die biLiyorum kadavraLarı, şaşıLacak özeLLkLeri var adamn, aynı anda hem soL hem sağLa yazabiLdğini okumştum, boya Ları kendi icatLarymış, mona Lisanın dudağnı 10 yıLdan fazLa sürede bitirmiş, acaip komik briymiş vs. vs. vs.

araştrsak daha neLeri çıkar ..

bazen düşünyorum böyLe bir insan oLamaz zamanın uydurdğu, pLanLadğı(neden biLmem), zamanın çizdiği bir insanmıdır die, her yeni bir özeLLğini duyunca şaşrmamak eLde değiL.

Balamir

Banned
Baba bu adamında ne çok sırrı varmış çöz çöz bitmiyor :D Allahtan aynı zamanda yaşamadık bu adamla düşünsene sana bir sır verecem diye yanına yaklaşsa ömür boyu dinle dur adamı :D sana alış veriş listesi yapsa şunları al diye verse artık yıllarca uğraş dur bu adam ne istedi ne şifreledi listede ne istiyor diye :D

Ñïghtwât©H..

Forum Ustası
ekşisozLuk gibisin ;) Ñïghtwât©H²sozLuk, sağoL bu geneL küLtürünü payLaştığın için;)

yaLnız kiLiseden izinLe aLdı die biLiyorum kadavraLarı, şaşıLacak özeLLkLeri var adamn, aynı anda hem soL hem sağLa yazabiLdğini okumştum, boya Ları kendi icatLarymış, mona Lisanın dudağnı 10 yıLdan fazLa sürede bitirmiş, acaip komik briymiş vs. vs. vs.

araştrsak daha neLeri çıkar ..

bazen düşünyorum böyLe bir insan oLamaz zamanın uydurdğu, pLanLadğı(neden biLmem), zamanın çizdiği bir insanmıdır die, her yeni bir özeLLğini duyunca şaşrmamak eLde değiL.
kilise mezarlığından izinsiz ödün(ç)aldı.:) hem sağ hem sol elini kullandığı doğrudur. mesela yazılarıda tersten yazarmış ki çalışmaları başkaları tarafından çalınması. mona lisa tablosunda fırça kullanmamış parmak uçlarıyla çizmiş tabloyu. buna rağmen laser taraması sonucu tabloda parmak izi bulamadılar. vs. vs. daha bu adam hakkında çok şey var. adamın kendisi zaten bir şifre.

şifrelerinden bazıları (ya da en azından öyle kabul ediliyor:) )

Vitrivius Adamı

vücuttaki sistemler

at modülü (ödün(ç)aldığı sadece insan cesedleri değil:) )

bunlarda anatomi çalışmaları

[/COLOR]

cenin pozizyonunu keşfeden yinde da vinci dir.

bunlar zaten bilinen şeylerdi. tabi Dan Brown sağolsun gündeme getirmeyi bildi:)

tasarladığı uçan araç (wright kardeşlere ilham kaynağı olmuştur)

Arkadaşalr bide bu ayna görüntüsünü alınca İsa'nın önünde kase belli oluyormuş..
Magnadalı Meryem 'in yazdığı incile göre kase Meryem'in kendisi. Sağolsun Dan Brown'ından kitabı ve filminde oldukça vurguladığı birşeydi.

- Yönetici düzenlemesi: :

xyxxyx

Forum Ustası
mimarLık ıokuyorum, bir sürü öLçLendrme biriminde bu aLtın oran kanunu kuLLanyoruz, bu kadar yönLü oLmaz bi insan var bi bit yeniği :)

saoL watch cenin çaLışmasını görmemiştim, dan brownda meta gibi tam şizofren beyin :) onun babası ''iLahiyatçı'' mı neydi ama :D:D

- Yönetici düzenlemesi: :

Ezio Auditore

Daimi Üye
arkadaslar " da vincinin sifresi" adlı kitabı okudunuzmu
bu kitapı okumak gerekir
bu verilen resimin sırları açık açık anlatılıyor
kitapta bir fikir var bana ilginc gelen
"hiristiyanların kutsal günü pazar biliyorsunuz
kitabın iddasına göre aslında hiristiyanların kutsal günü cumartesi ama hiristiyanlık pagan geleneğinden etkilenerek cumartesiyi pazar yapmışlar"

Ñïghtwât©H..

Forum Ustası
mimarLık ıokuyorum, bir sürü öLçLendrme biriminde bu aLtın oran kanunu kuLLanyoruz, bu kadar yönLü oLmaz bi insan var bi bit yeniği :)

saoL watch cenin çaLışmasını görmemiştim, dan brownda meta gibi tam şizofren beyin :) onun babası ''iLahiyatçı'' mı neydi ama :D:D
Altın oranı bulan Fibonachi diye biliyorum ben:) babası tarih bilimci, annesi din bilimci kendi de simge bilimci. Ailecek manyaklık var:D

K

kalder123

Misafir Üye
Leonardo da Vinci'nin "Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği" adlı tablosunda, bir şifre daha bulundu.

Leonardo da Vinci'nin romanlara konu olan "Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği" adlı tablosunda, bir şifre daha bulundu. Hürriyet'in haberine göre, Bilgisayar uzmanı Slavisa Pesci, tablonun üzerine, özel bir teknik kullanarak aynı tablonun aynadaki görüntüsünü koydu.

Ortaya çıkan sonuç çok şaşırtıcı, zira tabloda normalde var olmayan iki karakter, bu görüntüde esrarengiz bir biçimde beliriveriyor. Hz. İsa'nın yanında, kucağında bir bebek tutan bir kadın görülüyor. Bu kadının Mecdeli Meryem olduğu ve Da Vinci Şifresi romanında da iddia edildiği şekilde Hz. İsa'nın bebeğini tuttuğu iddia ediliyor. Masanın ucunda ise bir şövalyenin oturduğu görülüyor.

Pesci'nin ilginç çalışmasını yayınladığı leonardodavinci.tv, codeicedavinci.tv, cenacolo.biz ve leonardo2007.com siteleri, aşırı ilgi yüzünden çöktü. Son 10 günde siteye 15 milyon kişi girdi.

Shot at 2007-08-02