Deprem sırasında kesintisiz iletişim kurabileceğiniz mobil uygulamalar!

fearof
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


Deprem sırasında kesintisiz iletişim kurabileceğiniz mobil uygulamalar!26 Eylül'de şiddeti 5.7 olarak ölçülen merkezi Silivri açıkları olarak tespit edilen depremde en çok konuşulan konulardan biri şebekelerin kopması oldu. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremden hemen sonra vatandaşların iletişim sorunu yaşandı. Akıllara "Telefon araması dışında hangi uygulamalarla iletişim sağlayabiliriz" sorusu geldi. İşte deprem sonrasında da iletişim kurabilmenizi sağlayacak hayat kurtaran o uygulamalar...

1


26 Eylül'de şiddeti 5.7 olarak ölçülen merkezi Silivri açıkları olarak tespit edilen depremden sonra en çok konuşulan konu kopan şebeke ağlarıydı. Aslında telefon aramaları dışında internet erişimine sahipken ya da değilken iletişim sağlayan uygulamalar da var. Böyle durumlarda kullanabileceğiniz en iyi mobil uygulamaları sizler için derledik!
2

Firechat
Bluetooth ve WiFi ile yüklü olan telefonlar arasında iletişim kurmayı sağlıyor.


3

Bridgefy
İnternet ve şebeke erişiminin olmadığı yerlerde yalnızca Bluetooth ile 100 metre yakınınızdaki kişilerle iletişim kurmanıza yarıyor.
4

MeshTalk
Oppo markasının geliştirdiği bir teknoloji. WiFi ya da şebeke olmadan 3 km'lik alan içerisinde fotoğraf, video ve metin göndermenizi sağlıyor.


5

Voxer
WiFi yani internet bağlantısı üzerinden telefonunuzu telsize çevirir ve etrafınızdaki insanlarla iletişim kurmanızı sağlar.
6

Zello
PTT'nin ücretsiz telsiz uygulamasıdır. Telefonunuzu bas konuş telsize çevirir. WiFi gerekliliği bulunuyor.

KAYNAK:
 
Volkarliapito
Misafir Üye
Cok guzel bir paylaşım. Allah ihtiyaç duyurmasın .
 
- Yönetici düzenlemesi: :
baranbarlas
Forum Kalfası
servalproject.org da var. Uygulama ismi ServalMesh Sadece Android için.
Geliştirilmesi gerekli doğal afetlerde kullanılması gerçekten güzel bir olanak bunun yanı sıra gonderideki son programda anlık olarak ülkemizdeki doğal afetler ile ilgili bilgi paylaşımını yaklaşık 2015 yılından bu yana yapmaktayız katılmak isteyen arkadaş var ise benimle iletişime geçerse yardımcı oluruz
 
Üst