Direksiyonsuz, pedalsız araç dönemi başlıyor:

 1. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  11,924
  Beğeni:
  4,562
  Direksiyonsuz, pedalsız araç dönemi başlıyor
  [​IMG]

  Otomobil teknolojisi hızlı ilerleyişini sürdürüyor. Direksiyonu, gaz ve fren pedalları bulunmayan araç 2019'da yollarda olacak.

  Otomotiv sektöründe elektrikli ve sürücüsüz araç modelleriyle başlayan devrim baş döndürücü hızda ilerliyor.

  Direksiyon simidi, gaz ve fren pedalları bulunmayan yeni bir araç modeli, 2019 yılında General Motors (GM) tarafından taksi benzeri hizmetlerde kullanılmak üzere ABD'nin bazı bölgelerinde yollarda olacak.

  No brakes, no wheel, no driver for this fully autonomous car General Motors is seeking approval for: https://t.co/57dCK1sgqM pic.twitter.com/Uswf8UtBb2

  — Reuters TV (@ReutersTV) January 15, 2018
  ARAÇ PAYLAŞIM SERVİSİNDE KULLANILACAK

  GM otonom araçlar konusundaki çalışmalar için, bu konuda adını duyuran San Francisco merkezli Cruise'u bir süre önce bünyesine katmıştı. 4. nesil otonom araç segmentinde yer alan yeni aracın geliştirilmesinde Cruise'un satın alınmasının önemli bir katkı sağladığı belirtiliyor.
  Wired adlı internet sitesinde yer alan habere göre, GM'nin yatırımlarının amacı bu aracı satışa sunmaktan çok araç paylaşım servisinde kullanmak.

  Direksiyonu ve pedalları olmadığı için ABD'de mevzuat engeline takılan GM, onay almak üzere gerekli başvuruları yapmış durumda.

  KAYNAK:
   
  #1
Yükleniyor...