dizel araba mı,benzinli araba mı alınır??

1. TrOia

TrOia Forum Ustası

2 sene boyunca bır ticari takside calısmıs bırı olarak sana soyluyorumkı LPG.bak lpg li bir arabanın cekısı benzınlıye gore pek farklı degıldır.hatta ben bır gun lpg yerıne yanlıslıkla benzını acmısım ve ve butun gun haberım olmadan sehırde dolastım.eger illakı benzınlı dıyosan full enjeksıyonlu bır araba almanı onerırım.bence dizel arabadan uzak dur kıs sartlarında dizel araba pek uygun degıl ayrıca butcen nekadar onuda bılmek gerek yazmamıssın.bu arada sana yakıt farklarını acıklayım

18.07.2005 tarııhıne gore ayarlanmıs yakıt tutarları

1 km de lpg lı arkadan cekışli sahin 160bin-170bin eski tl
    1 km de lpg lı önden cekışli reno 140bin-150bin eski tl
    1 km de benzinli standart bir arac 260-270bin
    1km de dizel bır arac 130-140 bin

umarım yardımcı olmusumdur

2. luiji

luiji Daimi Üye

En iyisi dizel cünkü ucuz az yakıyor bakımı paha lı diyon niye arabayla ucusamı gidecen eğer kurtarmıyorsa=> (Sen en iyisi git suyla çalısan araba al tabe bula bilirsen)

3. TrI-C

TrI-C Forum Ustası

benden sizlere tavsiye eğer ticari araç sınıfına giren arabalardan alıyorsanız kasası büyük olduğundan dizel alın ticari araçlarda dizel daha iyidir ama binek araba alıyorsanız her zman için benzinli derim dizel binek arabaların 0 larından bile ses geliyor ve 2 3 sene içinde arabaya yüklendiğinizde sesten geçilmez olur içeriye ses gelmiyo ama dışarısı savaş alanı gibi hemde dizel arabaya modifiye yakışmaz şekil bi egsoz taktırdığnızı düşünsenize

4. priGate

priGate Cool Üye

arkadaşlar çok sağolun görüşleriniz için. biz senede 25 bilemedin en fazla 30 bin km yaparız şimdi seat toledonun(en son çıkanları değil) 1.9 TDI yada 1.6 benzinlisini alcaz en kötü ihtimal meganın 2002 1.9DTI alcaz. bu şartlarda: yılda en fazla 25-30 km yapcaz ve arabayıda büyük ihtimal 4-5 sene kullancaz acaba hangisi iyi olur tasarruf açısından bizim için. dediğiniz gibi dizel sorun çıkarır mı bize yada dizelin masrafı benzinliyi karşılar mı. toledonun 1.9 TDI la 1.6 karşılaştıralım özellikle. tekrar teşekkürler görüşleriniz için,çok önemli benim için görüşleriniz

5. özel_biri

özel_biri Forum Kalfası

kardeş vallahi her kafadan bir ses bende dizel al derim ama sen en iyisi git bir satış temsilcisiyle görüş diyecemde şimdi onlara ne kadar güvenilir... Aman al dizeli gtsin doblo alacaksan rengi de ateş kırmızısı olsun yakışır...:)

6. TrI-C

TrI-C Forum Ustası

ben sizlere bir şey sölemeyide unutmuşum benzinin yanıcılığı ile mazot un yanıclılğı bir değil bu yüzden dolayıda 1.9 dizel 1.6 benzinli ile eşit olabilir zaten dikkat edin en ufak 1.8 dizel var fiat hariç fiat çimrileşti bu konuda 1.2 multijet falan ayapıyo ama gitmiyo bu konuda beni dinle derim tamirciyim

7. priGate

priGate Cool Üye

haklısın fiat hiç iyi çıkmadı taksiciler bile memnun değil multijetten.dizeli oturtan arabalar vokswagen grubu ve mercedes vs gibi markalar. sen şimdi 1.9 TDI la 1.6 nın yakacağı benzin ve para aynı diyorsun dimi? eğer öyleyse benzinli almakta yarar var. bu işleride biliyormuşsun underveilside kardeş biraz anlatırsan çok sevinirim..

8. ks1966

ks1966 Çırak

Bu zamanda benzine para yetismez ocgın söner allah korusun en ıyısı sen dızelını al dızeldede servis pahalı parca pahalı diyorlar ama eger benzinli alsanda nerdeyse litrede 1 ytl fark var iyi dusun ancak dızel alacagın arabanın markası ne?

9. Leke

Leke Forum Ustası

Benzinliden daha iyi verim alırsın . Ama dizel benzine göre daha ucuz .

10. priGate

priGate Cool Üye

seat toledonun (son çıkan yeni toledolar değil) 1.9 TDI ını yada aynı arabanın 1.6 benzinlisini mi alsam diyorum? hangisidaha iyi olur bizim için,yılda 25-30 km yapıyoruz,acaba dizelin vergisi ve bakımı benzinliyi karşılar mı yada dizel daha mı tasarruflu olur benzinlisinden?

11. emreketenci

emreketenci Daimi Üye

bak benden sana bi büyük tavsiyesi eğer ticari araç türü almayacaksan kesinlikle benzinli al hem performans çok daha işi hem sorun çıkarmaz dizel gibi çıkarsa da dizelden 10 kat daha az bimasraflı bi sorun çıkarır hemde sessiz bi araç olur her yönden daha ii...

12. priGate

priGate Cool Üye

tasarruf açısındandamı daha iyi?

13. FERMANDAR

FERMANDAR Daimi Üye

ben herturlu aracı kullanmısım ama dızel gıbısı yok ben suan passat 2004 model 1.6 benzınlı kullanıyorum sollamaya gecmeye korkuyorum arabanın cekısı yok...

14. priGate

priGate Cool Üye

iyi ama sendeki passatın 1.9 TDI ımı dahaçok para yiyor yoksa 1.6 benzinlisi mi?

15. TrI-C

TrI-C Forum Ustası

her tülü aracı kullandım diyen arkadaşlar bende her türlü arabayı kullandım ve tamircilikte yaptım zamanında eğer ticari araçsa dizelden şaşmayın ama binek araba alıyorsanız dizel araba almayın derim ben bi dizel araba 1.9 alacağına 1.6 benzinli araba al çıkın yola bakalım hangisinin gösterdiği performansı seviceksiniz siz passat 1.9 alın ben honda ies1.6 ile geliyim bakalım performanslara o kadar da fazla yakmıyo 120 hp +moptor modifiyesi olmasına karşın 1.9 passat isterse 140 hp olsun ama sizlere dediğim gibi benzin ile mazotun yanıcılığı çok farklı süper benzinle normal benzin arası bile nasıl oynuyor siz düşünün ama ticari araçta her zman için dizelden yanayım

16. TrI-C

TrI-C Forum Ustası

passat içinde zaten ağır araba ona 1.6 yetmez benzilisi ama gel bide honda kullan

17. priGate

priGate Cool Üye

iyi ama sendeki passatın 1.9 TDI ımı dahaçok para yiyor yoksa 1.6 benzinlisi mi? bu soru çok önemli,kilit noktası bu:)

18. azders

azders Çırak

dizelden şaşma usta sözü dinle yarıyarıya yakıt tasarrufu 1.9 motor dizel 1.6 benzinliden daha iyi performans gösterir hiç düşünme

19. priGate

priGate Cool Üye

azders usta peki tasarruf açısından 1.9 dizelle, 1.6 benzinli nasıl? seat toledolar için özellikle

- Yönetici düzenlemesi: : 18 Temmuz 2005
  20. 7tepe

7tepe Cool Üye

ibiza tdi cupra 160hp 360 nm tork delii gidioo turkiyedeki tek kullanıcısı olaraktan manyak bişe diorumm :D :D bide revo chips al sana 1,9cc 227hp 440nm arabaa..

Yükleniyor...