Doğan Medya, Demirörene satıldı :

fearof
Forum Ustası
Doğan Medya, Demirören'e satıldıDemirören Grubu'ndan üst düzey bir yetkili, Demirören grubunun Doğan Medya grubunu satın almak için anlaştığını ve konuyla ilgili açıklamanın bu akşam KAP'a yapılacağını söyledi.

Reuters'ın sorusunu yanıtlayan Demirören Grubu'ndan üst düzey yetkili, "Doğan medya grubunu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu'nun bu akşam saatlerinde KAP'a açıklama yapması bekleniyor" dedi.Hürriyet grubundan bir yetkili de, "(Doğan Grubu yetkilileri) satışa ilişkin çalışanlara bilgi verildi. Satış işlemine dair KAP'a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan grubunun medya şirketlerini aldı" diye konuştu.
T24 internet sitesinde yer alan haberde de, "Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011'de Milliyet ve Vatan'ı sattığı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı konusunda anlaştı" ifadeleri yer almıştı.

Haberde ayrıca, "Doğan Medya Grubu'nu satın alan Demirören grubunun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor" denildi.

DOĞAN HOLDİNG HİSSELERİ YÜKSELDİ

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisseleri Doğan Medya Grubu'nun Demirören grubuna satıldığına yönelik haberlerin ardından tavan fiyattan hareket ediyor.

Saat 15.58 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19.18 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19.42 yükselişle 1.23 liradan işlem görüyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Demirören grubu Enerji, Sanayi, Turizm, Konut Projeleri, AVM, Liman işletmeciliği ve medya gibi alanlarda faaliyet yürütürken, 2011 yılında Doğan grubundan Milliyet ve Vatan gazetesini satın almıştı.CEM KÜÇÜK: ÜZÜLMESİNLER, TAZMİNATLARINI ALACAKLAR

Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satışı haberinin ardından yazar Cem Küçük işten çıkarmalar olabileceğiyle ilgili sinyal verdi.

Doğan Medya’da çalışan yerli ve milli arkadaşlarımız rahat olsun. Diğer arkadaşlar da üzülmesin. Tatminkar düzeyde tazminatlarını alacaklar. Türk medyasında artık barış zamanı başlamıştır. Gidenlerin ardından küfretmek de doğru değildir. Ülkemize hayırlı olsun.

— Cem Küçük (@cemkucuk55) 21 Mart 2018
Son Dakika: Amerikalılar CNN Türk markasındaki CNN lafzını geri çekmek için girişimde bulunmuşlar. Türkiyemize vız gelir tırs gider. O kanalın adı “DHaber” olur yoluna yerli ve milli kanal olarak devam eder.

— Cem Küçük (@cemkucuk55) 21 Mart 2018

KAYNAK:
 
Penqueen
Banned
Havuz medyası genişliyor
istediği kadar genişlesin
bir noktada yaptıkları bir hata var bunu kimse göremiyor
o hata devam ettiği sürece tarafsız haberler engellenemez ;)
hatta şöyle sağlam bir iddiada da bulunabilirim
doğan medyaya yatırılan paranın yarısına bu iş kökten çözülebilir
 
Makaveli
Forum Ustası
İçinde bulunduğum medya kuruluşu. İşler 4 senedir istenildiği gibi gitmiyordu. Ben bu olayın sizlere farklı bir boyutunu yazmak istiyorum.

Hükümet - havuz medyası olaylarına girmeyeceğim çünkü tehlikeli : ) Kısa bir mali tablo çıkaracağım.

Doğam medya da ne var ...

Uydu sinyali - çıkışı, son teknoloji yayın sinyalleri, Studyolar, Fiber bağlantılar, Dehşet elektrik paraları, Aydınlatma, Son sistem HD Kameralar, Ulaşım, yemek, dehşet server ücretleri vs vs. Hepsi dolarla :)

4 sene önce yeni kamera arayışına girdik yaptığım iş gereği SD olan yayınları HD yapmamız gerekti.

Savaş var kameralar kara borsa fiyatlar oldukça yüksek, dolar yükselişte Montajı, ana kumandası, yeni bilgisayar yeni yazılım .....

Milyon dolarlar hava da uçtu. Kazanıyor mu evet ama bu tarz büyük oluşumlar için yeterli mi hayır.
 
fearof
Forum Ustası
2011 yılında Milliyet ve Vatan gazeteleri için Doğan grubunu satışa zorlayan rekabet kurulunun Demirören grubunun tekelleşmesine tavrı ne olacak önemli olan konu aslında bu.:cool::cool::cool:
 
Üst