"Dolar 4e çıktı algısı yanlış"

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


"Dolar 4'e çıktı algısı yanlış"


23.03.2018 12:06

Gece saatlerinde tarihinde ilk defa 4 lirayı gören dolar hakkında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, "Dolar 4'e çıktı algısı yanlış" dedi.
TRT Haber'de konuşan Ertem, "Dolar 4'e çıktı algısı yanlış. Dövizdeki yükseliş aldatıcı, oynaklığın kısa zamanda siyasi konjonktürün biraz daha netleşmesi ile ortadan kalkacaktır. Kurdaki hareket, Türkiye ekonomisinin makro temellerine uygunsuz. Dolarda 3.85 üzerindeki çıkışlar spekülatif. Dalgalı kur rejiminde günün sonunda ekonominin temellerine ve genel gidişatına uyumlu optimum bir denge haline geliriz, çok yakında oraya doğru geleceğimizi göreceğiz" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Çin mallarına 50 milyar dolarlık gümrük vergisi getirmesiyle yükselen dolar 4.036'yı görerek rekor kırmıştı. Dolar, haftanın son günü saat 10.00 itibarıyla 3.96 seviyesinde seyrediyor.

Kaynak Yeniçağ: "Dolar 4'e çıktı algısı yanlış"

NOT: şeyi şeyine denk gelenlerden
 
captainlami
Forum Ustası
Yaw sanki hiç 4 TL olmayacak gibi konuşmuş :D Yıl sonunda zaten 4 TL'yi aşacak bilinen bi gerçek bu euro da 5TL'yi aşacak
 
fearof
Forum Ustası
Kaç para olursa olsun nasıl olsa Biz Türk lirası kullanıyoruz.

Bizim paranın değeri hep aynı kalıyor.:p:D:D:D
 
KayaSecurity
Cool Üye
"Dalgalı kur rejiminde günün sonunda ekonominin temellerine ve genel gidişatına uyumlu optimum bir denge haline geliriz, çok yakında oraya doğru geleceğimizi göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Cemil Ertem bey, çok yakında demişsiniz de o çok yakın tam olarak ne kadar yakın ? Daha bilgisayar sistemi toplayacağım kendime... :D
 
eflatunn
Moderator
Yönetici
Doların zıpladığını gören ama önünü göremeyen ekonomi zam üstüne zam yapar. Dolar düştü diyede bu fiyatlardan gıdım geri gelmez. Hayırlı olsun ... açılan şemsiye.
 
Üst