‘'DOLAR 7,38 TL ENFLASYON YÜZDE 41"

1. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

Hiç yanıldıklarını görmedim.

AKP bunu öngörmüştü erken seçimler bence bu yüzden yapıldı.

• Beğen Beğen x 1
    • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  2. mydos

mydos Forum Ustası

3. justim123

justim123 WarrioR

6,26 dedi

Bir gecede 4,50'den 6,26'ya devaluasyona bak

4. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

ben bu adamın hiç yanıldığını görmedim. ama Ahaber izleyenler bunlar algı operasyonu diyor. Videoda onunda cavabı var.

5. DuKe

DuKe Forum Ustası

bahsettiğiniz moonstar tv kanalı eski STV biliyorsunuz değilmi??
    insanlar manuple olmadan önce bilsinlerde FETÖ'nün kanalı olduğunu on göre konuşalım.

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  6. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

:) bro manipüle değil. Olay eğer öyle manipüle ile TL değer kaybediyorsa sende ver parayı yaptır Manipüle TL nin değerini yükselt. Zamanında Fetönünde mk :)

7. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

neyse susup izleyelim, yada konuyu kapayalım silelim. manipüle oluyormuş TL.

Son düzenleme: 10 Ağustos 2018
  8. gorkem

gorkem Forum Ustası

hahaha):)))

tamam gel konuşalım çok acaip manipule oldum ben, doların 7 liraya yaklaştığını görüyorum...

manipule olduğum için devlet kasasında dövizin azaldığını, üretim olmadan ekonomiyi çevirebilecek, dış pazarda satılmak üzere meta üretilmediği sürece doların her zaman yükseleceğini sanıyorum...çok fena manupule oldum

manipule olduğum için, aşağılık dış politikamız yüzünden türkyeyle ticareti kesen ülkeler olduğunu falan sanıyorum

o kadar yol, bina, köprü yapttığı (bütün bir dünya kıskanıyor) bu kadar yatırıma rağmen (nihayetinde bunlar çok kullanılıyor, fabrikaya, üretime, ar-ge'ye, mühendisliğe gerek var) kim doları yükseltiyorsa kaşığı kırılsın:)

hahahhahahahha:):):):):):9

gerçi bana giren çıkan olmaz, ben dolarla maaş alan bir adamım çalıştığım devletlerüstü yapı sağolsun:):):)..

bir kaç ay sonra açlıktan ağzı kokacak malum partinin zeka küpü seçmeni düşünsün:):):)....

piyasada dolar kullanılmazsa doların düşeceğini, sanan, global ekonomide tükettiği herşeyin ve buınların üretilmesinde kullanılan ham maddenin dolara göre fiyatlandırıldığını bilmeyen gerizekalılar düşünsün:):):):):):)

• Beğen Beğen x 5
  9. Sebnemy35

Sebnemy35 Forum Kalfası

10. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

ama fetöcülermiş :)

11. Gila

Gila Moruk Moderator

Aslında 1 dolar 1 lira

Aksini söyleyenler şerefsiz

12. maekşi

maekşi Forum Ustası

Reyizin turan taktiği beyler önce dolar 10 lira olacak sonra bir 0 atıcak dolar 1 lira olacak hayınlık yapmayalım

• Beğen Beğen x 1
  13. Tekkelii

Tekkelii Forum Kalfası

aynı fikirdeyim..

14. DuKe

DuKe Forum Ustası

Kurum bu hale gelmesi ve bunu Fetönün yayın organı bunu günler önceden söylemesi bile beni haklı çıkarır...

Operasyonun menşeyi kimse ilk o bilir!

15. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

Hacı kriz çıkacağı belliydi. Bunu o söylemiş bu söylemiş farketmiyor. Hep bir bahane bulunuyordu bu seferde ABD bize karşı operasyon yürütüyor işte krizin sebebi bu deniliyor.
    Siz hikaye yazıyorsunuz ve buna inanıyorsunuz. Aptala güzel gelen hikayeler bunlar. Neyse DuKe.
    Biz bu forumda neler tartıştık neler. Hep haklı olduğumuzu bildik fakat hep karşımızda hikayeler yazdınız. Keşke sen haklı olsan kardeşim. Siyasi fanatiklikten gözünüz kör olmuş.

16. eflatunn

eflatunn Moderator

Amerika ekonomik operasyon yapıyormuş , yapar kardeşim. adam kendini dünya lideri ve jandarması olarak görüyor ve sadece ben ve kendi çıkarlarım diyor. sen bu çıkarlara ters düşecek işlem yaparsan da karşına dikiliyor. Burada dünya siyasetini düşündügümüz zaman garip bir durum yok.
    Sen ülkeni güçlü kılmak dünya siyasetinde yer edinmek ve ekonomik güç olmak adına ne yaptın ona bak onu sorgula.
    Özel tüketim vergisi , cart vergisi curt vergisi, ülke topraklarında yürüdün, havasını soludun vergisi diyerek bin türlü vergi yarat ve garibanın ceplerini boşalt sonra bak ben sana yardım ediyorum eyyy gariban halkım diyerek sosyal yardım adı altında birçok insana karşılıksız yardım yap üretmeyen çalışmayan yan gelip yatan bir toplum yarat sonrada bizim ekonomimiz güçlü eyy halkım elindeki doları bozdur diye meydan meydan dolaş.
    Bir papaz ve dış siyasetimiz ekonomik anlamda ülkeyi çıkmaza sürükledi inanılmaz günler yaşıyoruz.
    Yanlış bir degilki; gelişmiş toplumlar eğitimde, enerjide, toplumsal yapıda, ekonomik gelişimde gelecek 50 yılını planlıyor ve bu açılımları ülke politikası olarak benimseyip yayınlıyor.
    Sen daha eğitim politikanı dahi planlayamamışsın 16 yılda 15 defa eğitim sistemi degişmiş bom boş kafası karışık ve bencil bir nesil yetişmiş. bu neslin dünyayı tanıması ve entegre olmasının imkanı yok. Beklemeyin...
    Dünyada yerimiz belli durumumuz aşikar, secim vaatlerini dinlerken reis eğitim alanında nasıl bir politika izleyecek merak ettim bilime teknolojiye yazılıma yatırım yapacaz eğitim sistemimizi ona göre dizayn edecez dedigini duymadım, fen liseleri açacaz demedi aksine 190 küsür niteliksiz üniversiteye dahada yenilerini ekleyecez buradan mezul olacaklara yeni iş istihtam alanları yaratamayacagı için pinekleyecekleri kek kıraathaneleri açacagız dedi.
    nereden baksan hangi koluya el atsan elimizde kalır yazıktır bu ülke insanına.
    Güçlü olmak istiyorsan çocuklarını zamanın gereklerini karşılayacak ve kendini dahada geliştirecek olanakları saglayacaksın. Bu ülkenin imam hatiplerden yetişecek imam lara degil teknik beyinlere ihtiyacı var.

• Beğen Beğen x 3
  17. ghargamel

ghargamel Daimi Üye

Yine başladı yılanoğlu yükselmeye :(

Yükleniyor...