Dolar kritik seviyeyi aştı

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Dolar kritik seviyeyi aştı


Yeni haftaya düşüşle giren dolar/TL kuru bugün Merkez Bankası'nın açıklamaları sonrası yeniden kritik seviye olan 3,70 lirayı aştı.
Güne hafif değer kaybıyla 3.6742 seviyelerinden işlem gören dolar/TL saat 11:26'da 3.71'in üzerine kadar tırmandı.

TCMB Başkanı bugün Denizli'de yaptığı konuşmada son dönemde alınan para politikası tedbirlerinin hedeflenen sonuçları verdiğini söyledi. Çetinkaya "Sıkı parasal duruşun da katkısıyla enflasyonun yeniden düşüş eğilimine gireceği tahmin edilmektedir. İkinci yarıda baz etki azaldıkça enflasyon daha makul seviyeye gelecek" dedi.

Dün, gün içinde 3,6712 seviyesine kadar gerileyen dolar/TL, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,94 değer kaybıyla 3,6809'dan tamamladı.

Bugüne düşüşle başlayan dolar/TL, açıklanan arındırılmamış sanayi üretimi endeksinin ocakta beklentilere paralel yüzde 4,3 artmasının ardından saat 10.20'de 3,6780 seviyelerinde yatay bir seyir izliyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,10 değer kaybıyla 3,8880'den, sterlin/TL de yüzde 0,07 düşüşle 4,4895'ten işlem görüyor.

Kaynak: Dolar kritik seviyeyi aştı
 
T@M@Y
Forum Ustası
kardeşim zaten suni bir düşüştü. Araplardan dolar dilenerek bir miktar düşürüldü. Kısa vadede düşüş beklemeyin fazla. Ekonomin iyi olursa düşer, üretim yaparsan, başka ülkelere satarsan para kazanırsan ülkene para girerse dolar düşer.
 
T@M@Y
Forum Ustası
Ben hiç düştüğünü görmedim. 1 geri 2 ileri olarak sürekli yükseldi.

 
fearof
Forum Ustası
İstediği yere çıkabilir, nasıl olsa bazı kafalar hala düşeceğine inanıyor.;)
 
gorkem
Forum Ustası
ben forumun azılı AKP'lilerden bir konu bekliyorum ya

"doların yükselişi hayır lobisinin işi"...dış mihraklar hayır istediği için türkiyeyi ekonomik kıskaca almak suretiyle falan diye başlayan:):):)
 
kaligula_oky
Forum Kalfası
ülke inşaat sektörüyle ayakta kalmaya çalışıyo ve malesef borçlanarak oluyo... ne hikmetse inşaat sektörüde dolar bazlı ( demir,çelik,yapı malzemeleri vs.) dolar en ufak artışta piyasalar derinden etkileniyo buda dolayısıyla alt tabakayı etkiliyo olan yine geçim derdinde olan fakire oluyo :(
kısa özet geçtim :/
 
kesbiş olsun
Misafir Üye
kesbiş olsun dolar 10 lirayı görür yakında şuan 8.30
 
Üst