Dosyanız icra takibi BASLATILMASI için hukuk ofisine devredilmiştir

Sebnemy35
Forum Kalfası
Bana soyle bir mesaj geldi bugün sms olarak

Arayan falan da olmadı bu nasıl bir şey ya
Arayınca açan yok ama bu ödemeli kargoyla bir şey alıp kabul etmediğimiz zaman oluyormuş. Benim de var öyle vazgeçtiğim bir ürün ama ondan olabilir mi?

vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
gerçekten bir icra takibi olacaksa öncesinde ilgili avukat telefonla arar ve bilgi verir ve ardından ikamet adresine tebligat gönderilir.öyle sms ile icra takibi mi olurmuş?
bizi de dolandırıcılar arayıp polisiz numaranızı örgüt kullanıyor dedi.biz de polisiz buyrun bir çayımızı için dedik tırstılar.
Gila'nın dediği gibi wardomlusunuz az uyanık olun...

morko58
Forum Ustası
1-İcra dosyanızın olabilmesi için öncelikle bir e devletten icra dosyası sorgulama ekranından sorguma yapmanızı öneririm.
2-Bir dosyanızın olabilmesi için öncelikle adınıza bir dosya açılması ve buna istinaden Mahkeme adı Mahkeme numarası ve dosya esas numarası olması gerekiyor.
3-Ayrıca size tebligat edilmeden size icraya gelmezler bence fakat burda şöyle bir ayrıntı var siz evde yoksanız postacı kapıya bir ilmuhaber yapıştırır ve derki geldim yoktunuz tebligatınızı muhtara bıraktım yada bazı kişilerin ikametgah adresi ile mernis adresi aynı olmaya biliyor bunun için mernis adresinize teblgat yapılmış olabilir.
4-Yapmanız gereken mernis adresiniz ile ikametgah adresiniz aynı ise muhtarınıza adıma gelen bir teblgat varmı diye sorunuz eğer farklı ise mernis adresinizdeki muhtara sorunuz.
5-Bu işlerde süre kavramı diye bir şey var ve süreyi kaçırmak istemezsiniz.

Sizi başımızdan geçen bir olayı anlatayım;
İstanbuldaki Avrasya tünelini çoğu insan bilir, bir ara bu tünelden günde (yani 24 saat içinde) 3 defa tek yön geçişimiz oldu. Aracı kullanan başka kişi araçtaki hgs'nin sahibi başka kişi hgs benim adıma kayıtlı araba kardeşimin üstüne kayıtlı benim telefona durmadan mesaj geliyor bakiye azaldı diye bende mesajı kopyalayıp kardeşime gönderiyorum oda işlerin yoğunluğu nedeniyle aynı gün olmasada bir yada iki gün sonra duruma göre 100-150-200 TL gibi rakamlar yatırıyor. Fakat bir günde 3 sefer geçtikten sonra sonraki gün 1 kez geçiyor sonraki gün geçmiyor sonraki gün 2 kez geçiyor yani belli olmuyor. Ama sistem şunu yapıyor eğer daha önce geçtiğinde para yoksa 2 gün sonra para yatırdığında o eski geçişlerini hemen çekmiyor, tabii sen 2-3 gün sonra yine geçmeye başlıyorsun günde bir veya iki yenilerini hemen çekiyor ama neyse lafı fazla uzatmim tam hatırlamamakla birlikte bize bir teblgat geldi icra göndermişler. 500 liralık şey faizli geçiş ücretleriyle mahkeme masraflarıyla beraber bize 4000-TL ye mal oldu.
Onun için böyle şeyler aksatmaya gelmez ama böyle dolandırıcılık şeylerinede sakın kanmayın. Artık elektronik ortamda bir çok sorgulama yapılabiliryor.
@Gila 'nın dediği gibi @vantura 'nın da tekrarladığı gibi buralarda birşeyler öğrenmiş olmanız gerekiyordu wardom da hiç mi bir şey öğrenmediniz biraz uyanık olun. :cool::cool::cool:

fearof
Forum Ustası
İlamsız takip olabilir.

Mutlaka e-devletten ya da adalet bakanlığının vatandaş portalından sorgulama yapın.

genel olarak 7 gün süre verilir. itiraz ya da ödeme için.

Ne0
Forum Kalfası
Geçmiş olsun takmayın böyle şeyleri dolandırıcı oldu millet

CekoReis
Forum Kalfası
Bana soyle bir mesaj geldi bugün sms olarak

Arayan falan da olmadı bu nasıl bir şey ya
Arayınca açan yok ama bu ödemeli kargoyla bir şey alıp kabul etmediğimiz zaman oluyormuş. Benim de var öyle vazgeçtiğim bir ürün ama ondan olabilir mi?
Aman dikkat cok geçmiş olsun