Dükkan Açmayı Düşünüyorum | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Dükkan Açmayı Düşünüyorum

Danny711

Daimi Üye
S.A

Bakırköy'de 500 tl kirası olan bir dükkanda tabir-i caizse tahtakale işi mallar satmak istiyorum. Bunun dışında tanıdıklardan komisyon karşılığı alacağım 2. el eşyalarda satmak istiyorum.

Soru:

1-) Bakırköyün tam neresinde açayım?
2-) Ne satayım?
3-) Kira, mal dışında bana evrak,vergi falan ne masraf çıkar?

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
S.A

Bakırköy'de 500 tl kirası olan bir dükkanda tabir-i caizse tahtakale işi mallar satmak istiyorum. Bunun dışında tanıdıklardan komisyon karşılığı alacağım 2. el eşyalarda satmak istiyorum.

Soru:

1-) Bakırköyün tam neresinde açayım?
2-) Ne satayım?
3-) Kira, mal dışında bana evrak,vergi falan ne masraf çıkar?
Öncelikle ne satayım sorusu sakat bir soru.

Ya bildiğin bir işi yapacaksın, ya kimsenin bilmediği bir işi.

Şayet bir süre hiç para kazanmadan idare edebilecek durumun varsa

Ve şayet insanlara itici gelmeyen bir tip ve konuşma tarzına sahipsen,

sadece ikinci el kullanılmış enteresan eşyalar sat.

Önceleri çok para kazanmayabilirsin ama bir anda Bakırköy'ün göbeğinde bir bit pazarı tesis etmiş olursun.

Bakırköy'ün neresine açmayı sorduğun bir yer için 500 tayyip kira bedeli düşünmen biraz komik kaçmış.

500 tayyip ile Bakırköy'ün neresinde yer bulabilirsin ki?

Veya bulmuşsan daha ne diye neresine açayım diye soruyorsun ki?

Ben olsam, kimsenin yapmadığı işi yapar, kimsenin uğraşmadığı şeyle uğraşır

Ama bu uğraşımın da ya çocuk üzerine veya genç kızlar üzerine olmasını düşünürdüm.

Ha.. Bir alternatif daha var ama o iş Bakırköy'de iş yapmaz :p

Danny711

Daimi Üye
Öncelikle ne satayım sorusu sakat bir soru.

Ya bildiğin bir işi yapacaksın, ya kimsenin bilmediği bir işi.

Şayet bir süre hiç para kazanmadan idare edebilecek durumun varsa

Ve şayet insanlara itici gelmeyen bir tip ve konuşma tarzına sahipsen,

sadece ikinci el kullanılmış enteresan eşyalar sat.

Önceleri çok para kazanmayabilirsin ama bir anda Bakırköy'ün göbeğinde bir bit pazarı tesis etmiş olursun.

Bakırköy'ün neresine açmayı sorduğun bir yer için 500 tayyip kira bedeli düşünmen biraz komik kaçmış.

500 tayyip ile Bakırköy'ün neresinde yer bulabilirsin ki?

Veya bulmuşsan daha ne diye neresine açayım diye soruyorsun ki?

Ben olsam, kimsenin yapmadığı işi yapar, kimsenin uğraşmadığı şeyle uğraşır

Ama bu uğraşımın da ya çocuk üzerine veya genç kızlar üzerine olmasını düşünürdüm.

Ha.. Bir alternatif daha var ama o iş Bakırköy'de iş yapmaz :p
Usta Valla ufakta olsa o fiyata dükkan var. Daha yeni baktım hatta.

zydz

Hızlı Çırak
satacağın ürün bulunduğun yere göre değişir..mesela hastane yakınıdaysa başka,okul yanındaysa başka.cami yanındaysa başka ürün satabilirsin...sen bi kere bak bakalım bulduğun dükkanın etrafında ne tür bir gereksinim var ,yaya yolumu,caddemi,sokak içimi....

morko58

Forum Ustası

Kıçı kırık bir telefoncu aç , üniversitenin birinin yanına , karttan para çek komisyonunu al nakit ver , milletin kredi kartı borcu öde , sonra tekrar çek posttan kartı , gene komisyon al borcun ayını atlat yani .

adamı tefeci yaptın iki dakikada :) öğrencileri sömürmeyelim
o sömürmese bile banka sömürecek yani ne varki bunda bir nevi bankacılık hizmeti veriyor bence keşke yapabilsede ama oda zor iş vergi olayları falan anlatabilidimmi:confused:

CanRYZ

Hızlı Çırak
Öncelikle hayırlı olsun.Sana tavsiyem herkes bildiği işi yapsın.Lafım meclisten dışarı herkes kendi işini yapmadığı için bu durumda ülke Örn.Spor yorumu yapan siyasetçiler.