düello bölümü kuralları - [güncellendi]

Durum
Yanıtlara kapalı.
metatron
Super Moderator
Site Yetkilisi
1. Bu bölümde kullanıcılar konu açamayacaklardır.

2. Herhangi bir konu hakkında pm ya da baska fasiliteler sayesinde veya düello bölümünde tartışmak isteyenlerin isimleri adlı başlık altından tartışmak istedikleri konuyu ve tezlerini belirterek düello kararı veren kullanıcılar, ilgili moderatörlere ya da supermod ya da co-adminlere mesaj ile ulaşıp bir konu hakkında tartısmak istediklerini belirtecekler, uygun görülürse o moderatör ya da supermoderatör konuyu açacaktır.

3. Konu açıldıktan sonra ilgili kullanıcılar, savlarını yazacak ve başlık sadece ikisinin arasında gececektir.

4. Tartısma dısındaki kullancıılar sadece konuları okuyabilecek, post atmayacaklardır. post atanların postları silinecek, tekrarında banlanacaklardır.

5.Düello bölümünde şahsi sorunlar,özel hayata dair hesaplaşmalar,dialog nedeni ile birbirine küs,cephe almış veya sorunlu insanların tartışmalarına izin verilmeyecektir.

7.İzin verilen düello konuları forumda tartışılan konular olup,siyaset,tarih,spor,sanat,genel kültür,bilim,komplo teorileri,güncel konular gibi genel konular olacaktır.

8.Etnik ayrımcılık,ülke büyükleri ve kurumlarını yıpratıcı,zedeleciyi,uzun vadede bizlere zarar verebilecek konularla alakalı taleplerinizde kurallar gereği konu açılması sözkonusu olamaz.

9.Düello yapan üyelerden her ikisininde uzlaşarak düelloyu bitirme kararı almalarına mütakip konu yönetici tarafından kilitlenir.

10.Taraflardan herhangi birisinin düello benim için bitmiştir demesi düellonun bitirilmesine sebeb değildir.

11.Mazaretsiz olarak konuya 2 haftalık periyod içerisinde yorum aktarmaması diğer tarafın lehine konunun yönetici tarafından kilitlenmesine olanak sağlar.

12.Düello bölümünde amaç tartışarak doğrulara ulaşmaktır,konuların kapatılmaktan ziyade araştırarak doğruya gidelmesi süreci tasvip edilmekte ve buna olanak sağlayan yaptırımlar tavsiye edilmektedir.

13.Düello böülümündeki tartışmalarda soru cevap sistemi baz alınacak,tartışmalar konu bütünlüğünü bozmamak amacıyla ikili soru ve cevaplardan oluşan dialoglarla yapılacaktır.

14.Taraflardan birisinin sorusuna cevap vermeden diğer sorulara veya karşı soruya geçmek yasaktır.

15.Bunlar gecici kurallardır, bölüm rayına oturmaya basladıkca kurallar gelişecektir.


hepinize iyi forumlar, yeni bölümümüz hayırlı olsun:)
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst