dünya dışı akıllı yasam var mı?

 1. _AdAnALI_

  _AdAnALI_ Forum Kalfası

  Katılım:
  3 Aralık 2007
  Mesaj:
  1,126
  Beğeni:
  0
  abi uzaylı yada başka bişey varlar dünyada yada başka bir yerde insandan hariç yaşayan varlıklar var (hayvan ve bitkileri deiyorum :D)
   
  #121
 2. Ohrmazd

  Ohrmazd Forum Ustası

  Katılım:
  16 Temmuz 2008
  Mesaj:
  4,371
  Beğeni:
  0
  uzayda canli olmadigini soylemek cok dikdatorce bir dusunce bence bu ucu bucagi belli olmayan evrende yalniz olmak cok mantiga ters dusuyor...
   
  #122
 3. PcKO ¿

  PcKO ¿ Hızlı Çırak

  Katılım:
  18 Eylül 2007
  Mesaj:
  73
  Beğeni:
  0
  bu haberlerde illa bi doğruluk payı olcaksa varsa böyle bişi dünyadaki tüm haberlerin en fazla %10 veya %5 i gerçektr..havadaki cisimlerin çoğu uçak türü şeylerdr.. bi sürü kişi anlatmasına rağmen hepsinin anlattklarında farklılklar var hayal güçleri çok geniş.. sonuç olarak şöyle bir diyalog

  *Beyy beyyy bakk ufo geçiyoo ufoo !
  - Kuştur hanım Kuş ..

  UFO = Undefined Fucking Object
  Türkçesi > Koduğumun Uçan Şeyleri = KUŞ !!
   
  #123
 4. dockhanger

  dockhanger Forum Ustası

  Katılım:
  9 Ocak 2006
  Mesaj:
  25,360
  Beğeni:
  10
 5. Ñïghtwât©H..

  Ñïghtwât©H.. Forum Ustası

  Katılım:
  17 Temmuz 2006
  Mesaj:
  7,965
  Beğeni:
  3

  Koduğumun tanımlanamayan objeleri;)
   
  #125
 6. Eudor

  Eudor Daimi Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2005
  Mesaj:
  547
  Beğeni:
  0
  gemide mi gördün :)
   
  #126
 7. RebelFa1con

  RebelFa1con Forum Ustası

  Katılım:
  12 Şubat 2009
  Mesaj:
  5,765
  Beğeni:
  0
  Ufoları Çok zeki insanlardan daha zeki olarak duyurdular, Hatta deney yöntemleri bulduklarını söylediler ama birşeyi unuttular?

  Kur'an-ı kerimde insandan akıllı bir varlığın olmadıgını yazıyor, Eğer ufolar gerçekten varsa ve insanlardan akıllı olma ihtimali varsa? yorumsuz
   
  #127
 8. melisa24

  melisa24 Banned

  Katılım:
  6 Şubat 2009
  Mesaj:
  458
  Beğeni:
  1
  Tşk bazı resimlere ço0k güldüm ya
   
  #128
 9. Gila

  Gila Moruk Moderator

  Katılım:
  23 Şubat 2008
  Mesaj:
  61,181
  Beğeni:
  5,324
  aziz dostum bagusistanbul'un konusunu buraya ilave etmekten gurur duyarım ;)
   
  #129
 10. Kontrol

  Kontrol Forum Ustası

  Katılım:
  27 Nisan 2006
  Mesaj:
  6,438
  Beğeni:
  2
  Neden her seferinde "Köy civarlarında görüldü" Şeklinde haberler çıkıyor ?

  Yoksa ezilen halkın yanına olduklarını gösterip sempati kazanmak için mi :D:D : P
   
  #130
 11. Ohrmazd

  Ohrmazd Forum Ustası

  Katılım:
  16 Temmuz 2008
  Mesaj:
  4,371
  Beğeni:
  0
  Yani ufolar varsa ve insanlardan zekilerse Kuran hikaye olur ? cunku yanlis bir yazi olacak icinde?
   
  #131
 12. t30w4n

  t30w4n Forum Kalfası

  Katılım:
  19 Ekim 2006
  Mesaj:
  1,000
  Beğeni:
  0
  şahsen OldukLarına inaniyorum.
   
  #132
 13. neffeno

  neffeno Forum Kalfası

  Katılım:
  2 Şubat 2009
  Mesaj:
  1,741
  Beğeni:
  0
  Olma ihtimalleri yüksek ama hem biz onlardan korkuyoruz hemde onlar bizden. Tahminim onların kullandığı teknoloji bizimkinden farklı. Bence onlarda bizi kendilerinden üstün zannediyor. İnsanım diye söylmeyorum ama insanların daha zeki üstün olduğu kesin. :D
   
  #133
 14. filedelfiya

  filedelfiya Daimi Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2009
  Mesaj:
  454
  Beğeni:
  0
  Tartışılmaması lazım kesinlikle var...
  Şimdi sorulması gereken bu bize gelen ufolar hangi uzaylılar xD Ve hep aynıları mı geliyor yoksa farklı türlerden aynı teknolojiye yaklaşmış ve dünyamızı ziyaret edenler mi var..Eh daha onları bulacak kadar bile gelişemedik :(
   
  #134
 15. buskerhaund

  buskerhaund Hızlı Çırak

  Katılım:
  11 Şubat 2005
  Mesaj:
  85
  Beğeni:
  0
  Selam
  Doğada mutlak sıfır olasılık yoktur( en azından bizim gezegenimizde)
  Şöyle ki; Sadece bizim galaksimizde milyarlarca gökcismi var.Bunlarda bizim gibi olmasa bile bir yaşam olma ihtimali inanılmayacak kadar yüksektir.( ihtimallerin çok yüksek olmaları veya çok düşük olmaları olacalarını-olmayacaklarını garanti etmez.Adı üstünde olasılık.Yoldan geçerken saksı düşme ihtimali çok düşüktür ama düşmez mi:) )
  Burada asıl düşünülmesi gereken yaşadığımız bu uzayda bize benzer veya farklı yaşam formlarının varolmalarını biz nasıl tespit edeceğiz, bize yararları neler, onlar bize geliyorsa neden daha fazlası meydanda değil vb. şeyler bence.
  Şöyle diyelim.Bizim gezegenimiz yaklaşık 5 milyar yaşında.bizim gezegenimize has özellikleri unutmadan şimdiki haline gelmesi yaşam formlarının ortaya çıkması doğanın varolması vb.5 milyar yıl almış demektir.Başka hayat formları eğer bize benzer bir şekilde iseler aşağı yukarı bizimki gibi bir hale gelmeleri için 4-5 milyar yıl gerekiyor yine.
  Şimdi :bizden farklı yaşam formları ( veya aynı) bizi ziyaret edip bizden saklanmayı başarabilecek teknolojiyi elde etmişler demek ki.Anlatılanlara ve bizlere yansıyanlara bakılırsa bunlar ışık hızının çok üstü hızlarda hareket eden çok ileri teknoloji kullanan ( e öyle olması gerek değil mi) formlar.Eğer hal böyle ise sevgili Einstein,Stephan Hawking,Carl sagan vb. bilim adamlarımız maalesef rüya görmüşler demektir.:) çünkü bu adamların kuramları bizlere ışık hızına yaklaşmanın bile bizim tabii formlarımız için mümkün omadığını göstermiştir.Işık hızına yaklaştığınız kadar enerji formuna da o kadar yaklaşırsınız ki ispatlı bişiy bu.Neyse bu kısım çürüdü gibi.
  O halde diğer formlar ( bu kuramlara göre.Çünkü şimdilik en geçerli ve de ispatlı olanlar) bizden çok farklı yapıda olmalılar ki böyle bir teknoloji kullanılabilsin.Eee başa döndük.Çünkü bu da olası.Yani mümkün.Nasıl bir form olduğu konu dışı.
  Bence üstünde durulması gereken bizden başka bir yaşamın var olmasından çok( Ki sadece samanyolu için olasılığı şimdiki bilgilerimize göre % 99,9998 çünkü samanyolunun anca %0,0001 e yakın bir kısmı şu ana kadar gözlenebilmiş.O da derin değil yüzeysel) var iseler ne yapacağımız.Hayatımızda neler değiştirebilir bunun olması.Ne yapacağız, teknolojilerini mi alacağız.Köleleri mi olacağız, kolonileri mi vb. Gördüğünüz gibi bu durum ilk durumdan çok daha fazla soru getiriyor.Hemde öyle böyle değil.Türümüzü kökünden sarsabilecek sorular.Eğer Yok ise bu kısmını siz doldurun.
  Anlamak bizim asıl yaşam amacımız.8 milyar nüfusun hepsi ama hepsi mutlaka nedne varım niye yaşıyorum vb. sorularını ister arabesk tarzı ister felsefi mutlaka sormuştur,sormaya devam edilecektir de.
  Asıl olan bizim bu derin uçsuz uzayda evrene göre kısa olan 5 milyar yılın son demlerinde ortaya çıkıp son 100 yılda kendi doğasını ve de yaşam formunu bu kadar tehlikeye atabilen türümüz.Acaba bu çok zeki yaratıklar bizi böyle gördüklerinde (şimdi de görüyorlarsa) temas kurmak isterler mi? Biz onlar için bir hastalık gibi olmaz mıyız acaba? Küçük masumane bir soru bu.Bu gidişle bizim başka formların var olup olmadıklarını araştıracak bir gezegenimiz 200-300 yıl sonra olmayacak.Bel ki de bu yüzden göremiyoruz kanıtımız yok.Milyarlarca olasılıktan biri bu.Ama hiç te yabana atılacak gibi değil.
  Bir saniyeliğine düşünün.İnanılmaz bir teknlojiniz var ışık hızının çok çok üstünde seyir edebiliyorsunuz( veya farklı birşey) varolduğunuz gezegenin galaksini çok dışındasınız.İnsanoğlu ile karşılaştınız Afrika da hindistanda veya Türkiye de veya suudi arabistanda bir iki gözlem yaptınız.Temas kurar mıydınız?
  Ben kurmazdım.Hem de asla
  Küçük bir teori bizimkisi.
  kolay gelsin
   
  #135
 16. __DeFeNDeR__

  __DeFeNDeR__ Forum Ustası

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesaj:
  3,162
  Beğeni:
  0
  geçen national geographic te bir program izledim
  bir an biz bi bk değilmişiz dedim
  adamlar öyle şeylerden bahsediyorki
  hani dünya burda en abzürt şekilde yok olsa yeminle evrenin tenasul uzvun da olmicaz
  bukdar koca şey de birtek bizim olmamız saçma geliyor bana
  herşey bizim içinim yaratıldı :D
  vardır elbet bir yerde başka canlılar
  gelselerde biraz hareket katsalar hayatımıza
   
  #136
 17. ilkerxx

  ilkerxx Daimi Üye

  Katılım:
  13 Ağustos 2005
  Mesaj:
  553
  Beğeni:
  1
 18. Ramiz50

  Ramiz50 Forum Kalfası

  Katılım:
  24 Temmuz 2009
  Mesaj:
  1,114
  Beğeni:
  3
  Size saçma gelebilir fakat maymunla uzaylının türemesindenmi geliyoruz acaba. Tabi neden bir uzaylı kıllı mıllı bir şeyle şey yapsın ki :D
   
  #138
 19. kamaro

  kamaro Cool Çırak

  Katılım:
  3 Eylül 2009
  Mesaj:
  35
  Beğeni:
  0
  bencede koskoca evrede boş olma olasılıgımız cooooook düşük. kendimde basit mantık yaparsam eger piramiti görmeseydik piramit nedir tipi nasıldır bilmezdik. simdi bu mantıkla onca uzay ve uzaylı filmi varken dikkat ederseniz %90lık bir kısmı aynı cins ve sekil arac ve tiplerden olusuyor. hadi bu mantğa karsı gelen cok kişi olabilir. inanılmaz videolar ve resimler izledim. halada arıyorum. olmaması olasılığı ''0'' dır bence. tşkler konu için ve okuduğunuz için.
   
  #139
 20. ionpro

  ionpro Cool Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2009
  Mesaj:
  109
  Beğeni:
  0
  Neden yoktur?Belli bir mantıkla mı söylediniz yoksa kendi fikriniz mi?
   
  #140
Yükleniyor...